Eokuldan TC kimlikli Öğrenci Veli Telefonlarını Alan Program

Kodla Büyü
yine aynı hocam.çalıştırabilen var mı...sorun bende mi arkadaşlar...indirip duruyorsunuz bir yorum yazsanıza Allah aşkına

Dün akşam denedim çalışmıyordu bu sabah denedim süper çalışıyor. Teşekkürlerr.

:alkis: Allah razı olsun hocam, bir hafta önce hepsini elimde hazırladım :cry: ama seneye kullanacağım :++:

okuldan denedim şu an...çatır çatır çalıştı... evde bir sıkıntı var demekki .HOCAM TEKRAR ALLAH SENDEN RAZI OLSUN...MUHTEŞEMSİN :alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

hocam Tekrardan Allah razı olsun program da yaşadığım sorulnarı yazıyorum.

mecburi ilköğretim çağı dışına çıkan öğrenciye geldiğinde program veli bilgileri alamadığı için takılıyor.198 nolu öğrenci de böyle ... takılma görüntülerini koydum takılam derken devamlı 198 nolu öğrenicyi almaya çalışyor ama bu öğrenciyi atlamadığı için devamlı sayfa yeniliyor sonra diğer bir sınıfta liste oluşuyor tamamlandı iletisinden sonra excele dönüştür deyince hata iletisi veriyor.
hata iletisi detayları ise şöyle
Bu iletişim kutusu yerine JIT hata ayıklamayı çağırma
hakkında detaylı bilgi için bu iletinin sonuna bakın.

************** Özel Durum Metni **************
System.InvalidCastException: 'Microsoft.Office.Interop.Excel.ApplicationClass' türündeki COM nesnesi 'Microsoft.Office.Interop.Excel._Application' arabirim türüne atanamadı. '{000208D5-0000-0000-C000-000000000046}' IID'sine sahip arabirim için COM bileşenindeki QueryInterface çağrısı aşağıdaki hatayla başarısız olduğundan bu işlem başarısız oldu: Tür kitaplığı/DLL yükleme hatası. (HRESULT özel durum döndürdü: 0x80029C4A (TYPE_E_CANTLOADLIBRARY)).
konum: System.StubHelpers.StubHelpers.GetCOMIPFromRCW(Object objSrc, IntPtr pCPCMD, IntPtr& ppTarget, Boolean& pfNeedsRelease)
konum: Microsoft.Office.Interop.Excel.ApplicationClass.get_Workbooks()
konum: webbilgi.Form1.button2_Click_1(Object sender, EventArgs e)
konum: System.Windows.Forms.Button.OnMouseUp(MouseEventArgs mevent)
konum: System.Windows.Forms.Control.WmMouseUp(Message& m, MouseButtons button, Int32 clicks)
konum: System.Windows.Forms.ButtonBase.WndProc(Message& m)
konum: System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.OnMessage(Message& m)
konum: System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.WndProc(Message& m)
konum: System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)

************** Yüklü Derlemeler **************
mscorlib
Derleme Sürümü: 4.0.0.0
Win32 Sürümü: 4.6.127.1 built by: NETFXREL3STAGE
CodeBase: file:///C:/Windows/Microsoft.NET/Framework/v4.0.30319/mscorlib.dll
----------------------------------------
webbilgi
Derleme Sürümü: 1.0.0.0
Win32 Sürümü: 1.0.0.0
CodeBase: file:///D:/e%20okul%20liste%20al/eokulbilgi03.exe
System.Windows.Forms
Win32 Sürümü: 4.6.79.0 built by: NETFXREL2
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.dll
System
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.dll
System.Drawing
Win32 Sürümü: 4.6.93.0 built by: NETFXREL2STAGE
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Drawing/v4.0_4.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Drawing.dll
System.Windows.Forms.resources
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Windows.Forms.resources/v4.0_4.0.0.0_tr_b77a5c561934e089/System.Windows.Forms.resources.dll
mscorlib.resources
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/mscorlib.resources/v4.0_4.0.0.0_tr_b77a5c561934e089/mscorlib.resources.dll
System.Configuration
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Configuration/v4.0_4.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/System.Configuration.dll
System.Core
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Core/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Core.dll
System.Xml
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/System.Xml/v4.0_4.0.0.0__b77a5c561934e089/System.Xml.dll
Microsoft.mshtml
Derleme Sürümü: 7.0.3300.0
Win32 Sürümü: 7.0.3300.0
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC/Microsoft.mshtml/7.0.3300.0__b03f5f7f11d50a3a/Microsoft.mshtml.dll
Microsoft.CSharp
Win32 Sürümü: 4.6.79.0
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/Microsoft.Net/assembly/GAC_MSIL/Microsoft.CSharp/v4.0_4.0.0.0__b03f5f7f11d50a3a/Microsoft.CSharp.dll
Microsoft.Office.Interop.Excel
Derleme Sürümü: 15.0.0.0
Win32 Sürümü: 15.0.4569.1506
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/Microsoft.Office.Interop.Excel/15.0.0.0__71e9bce111e9429c/Microsoft.Office.Interop.Excel.dll
office
Derleme Sürümü: 15.0.0.0
Win32 Sürümü: 15.0.4771.1001
CodeBase: file:///C:/WINDOWS/assembly/GAC_MSIL/office/15.0.0.0__71e9bce111e9429c/office.dll

************** JIT Hata Ayıklama **************
JIT hata ayıklamayı etkinleştirmek için, bu uygulamanın veya
bilgisayarın (machine.config) .config dosyasında
system.windows.forms bölümünde jitDebugging değeri ayarlanmış olmalıdır.
Ayrıca uygulama hata ayıklama etkin durumdayken derlenmiş
olmalıdır.

Örneğin:

<configuration>
<system.windows.forms jitDebugging="true" />
</configuration>

JIT hata ayıklama etkinken, işlenmemiş özel durumlar
bu iletişim kutusunda işlenmek yerine bilgisayarda kayıtlı
JIT hata ayıklayıcısına gönderilir.

Ekli dosyalar

• Adsız2.png
    Adsız2.png
    160.1 KB · Görüntüleme: 814
  • Adsız3.png
    Adsız3.png
    187.1 KB · Görüntüleme: 815
  • Adsız1.png
    Adsız1.png
    181.7 KB · Görüntüleme: 811
7. sütunu kullanmıyorum. Etkilenmemesi gerekir. yine de Sadece aktif öğrencileri göstererek deneyebilirsiniz. ortaokulu bizzat denemedim. gönderilen kaynak kodlarına göre yaptım.

Denedim tekrardan tebrik edeyim dedim hocam. Sizin gibi zümrelerimi gördükçe çok mutlu oluyorum. :alkis:

aktif öğrenci hiç aklıma gelmedi :( ancak denilenleri evdeki dizüstünde yapıyorum ilk 3 kişiden sonra tıkanıyor.Pazar günü okulda tekrar masaüstü pc den deneyeceğim teşekkürler

Hocam evde bende verim alamıyorum... En güzel okulda çalışıyor... MEB internetinde hızlı çalışan bir sisteö :puhaha:

Elinize sağlık hocam . sadece kendi şifremizle girip kendi sınıfımızın telefon numaralarını alamıyor muyuz. Teşekkürler.

bormut' Alıntı:
Elinize sağlık hocam . sadece kendi şifremizle girip kendi sınıfımızın telefon numaralarını alamıyor muyuz. Teşekkürler.
Okul şifreyi değiştirmiş. Ben kendi şifremle giriş yaptım herhangibir sorun olmadan kendi girmiş olduğum sınıflarla alakalı bilgileri rahatça alabildim.

bilalca hocam Ozaman ben yapamadım sanırım. Açıklamada "Öğrenci ara kısmında sınıf arayarak listesini getiriniz. " diyor ya sınıf arama nasıl oluyo öğrenci nosu ile yada tc ile arama yapılıyo.

hocam sınıfı seçip şubeyi seçip listele diceksin..sonra da altta liste gelecek...geldikten sonra en üstte liste al diceksin ortaokulsana ortaokul liseysen liseyi seçtikten sorna

bormut' Alıntı:
teşekkürler hocam 5-f yazıyorum ama arama tuşu aktif değil ondan olmuyor.
Okul idaresi yetki kısıtlaması yapmış olabilir. Öğrenci aramayı öğretmenlere kapatmıştır.

Emek ve çaba takdire şayan ama bakanlık internet ve bilgi güvenliği kapsamında şifrelerinin korunmasını istiyor. Facebook üzerinden sahte hesaplarla eokul ve mebbis şifreleri isteniyor. Program üzerinden açılan tarayıcıya şifre girince sıkıntı olmasın
Programı denedim gayet başarılı. Ben öğretmenlerden google docs formu kullanarak topluyorum. Eokul her zaman güncellenmiyor arkadaşlar tarafından

Geri