En uygun ev kredisi?

Kodla Büyü
Oranın hiç bi önemi yok hocam kredi çekerken yıllık maliyet oranı daha önemlidir.
yani toplam ödeyeceğiniz miktarın içine masrafları daskı hayat sigortasınıda ekleyerek karşılaştırma yapın . Öyleki bazen 1.05 oranlı bir kredinin toplam ödemesi 1.10 oranlı kredinin toplam ödemesinden daha fazla olabilmekte... ben temmuz ayında iş bankasından 0.95 oran ile çekmiştim toplam maliyette ve aylık ödemelerde diğer bi ok bankadan daha uyguna gelmişti...

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
misina' Alıntı:
İcbc şunesi varsa ilinizde oran 1,07

Sent from my iPhone using Tapatalk
o şubeyi internetten gördüm, tesadüfen izmirde şubesini de gördüm...
neden bu kadar düşük oranda veriyor??
internet sitesinde 1.05 yazdı. demek ki şubeye gitsek 1'e doğru çekecek.

Şubede indirim yapmıyorlar(ben yaptıramadım). sadece hesapkurdu.com la anlaşmaları var oradan başvurup şubeye gidiyorsunuz kredinizi kullanıyorsunuz. ben kullandım. bu banka nın diğerlerinden düşük olmasının nedeni türkiyeye yeni geldi eski Tekstilbankı satın almışlar. Bir çin bankası ve dünyanın en büyük bankasıymış, kampanya yapıyor sanırım. çok araştırdım. masraslarla beraber diğer bankalarla arasında çok fark var. 5 yıl için bile 20-25 binliraya kadar fark olan bankalar var, tabi çekeceğiniz miktara göre.
Hersapkurdu.com da karşılaştırma yapabilirsiniz. Ha şunu da söyleyeyim kredi vermeden önce çok ince eleyip sık dokuyorlar.

arkadaşlar bugün ilk evimi aldım çok şükür
kredi araştıranlar için yazayım, şu an için en uygun ziraat bankası. 10 yıla kadar 0.88 oranla kredi veriyor.
merak ettiğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz.

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
kredi araştıranlar için yazayım, şu an için en uygun ziraat bankası. 10 yıla kadar 0.88 oranla kredi veriyor.

hocam teker teker sordutma sana zahmet neler yaşadın nelerle karşılaştın kaç yıllığına çektin kaçla çektin masraflar vs vs işte bizde niyetlendik kısmet olursa inşallah bulursak evi...

Bote Hakan' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:

hocam teker teker sordutma sana zahmet neler yaşadın nelerle karşılaştın kaç yıllığına çektin kaçla çektin masraflar vs vs işte bizde niyetlendik kısmet olursa inşallah bulursak evi...

Hocam sıze zahmet bıraz acar mısınız

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
Hayırlı olsun. :)

evi seçtikten sonra tapu fotokopisini aldım sahibinden
kredi araştırması yaptım, en uygun ziraat çıktı 0.88 oranla 7 yıllık 180.000 çektim, toplamda geri ödeme 254.000 yaklaşık.
masraflar toplamda 2900 , aylık ödeme 3040
ziraat oranı iyi olduğu için BES, kredi kartı ve 2 otomatik ödemeyi zorunlu tuttu, (60 gün içerisinde BES'ten vazgeçebiliyorrsunuz)
kredi başvurusunda son 6 ay maaş bordrosu, nüfus cüzdanı fotokopisi ve tapu fotokopisi lazım
eş kefaleti olursa aynı belgeler eş için de gerekli
banka sicilim temiz olduğu için 3 gün içerisinde kredi başvurusu onaylandı, bütün işlemler yapılıp belgeler düzenlendi
satıcı ilgili tapu müdürlüğünden online randevu alacak, o saatte gidip gerekli belgeleri vereceksiniz . belgeleriniz sisteme girildikten sonra telefonlara mesaj geliyor. bir kaç saat sonra öğle sonrası için 2. randevu veriyorlar sms ile (tapu müdürlüğünün yoğunluğuna göre değişir) . 2. randevudan önce %4 tapu harcını (genelde alıcı hepsini ödüyor) ve döner sermaye ücretini (436 tl) ödemeniz gerekiyor. ayrıca bankanın atadığı avukatı arayıp 2. randevu için tapu müdürlüğünde buluşuyorsunuz. 10 dakikada işlemlerinizi hallediyorlar. tapu satışından sonra bankaya gidip para transferini sağlıyorsunuz
burada dikkat etmeniz gereken konutun değerini kredi miktarından az göstermemelisiniz. ayrıca tapuyu , tapu müdürlüğünden ve belediyeden sorgularsanız çok iyi olur

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
evi seçtikten sonra tapu fotokopisini aldım sahibinden
kredi araştırması yaptım, en uygun ziraat çıktı 0.88 oranla 7 yıllık 180.000 çektim, toplamda geri ödeme 254.000 yaklaşık.
masraflar toplamda 2900 , aylık ödeme 3040
ziraat oranı iyi olduğu için BES, kredi kartı ve 2 otomatik ödemeyi zorunlu tuttu, (60 gün içerisinde BES'ten vazgeçebiliyorrsunuz)
kredi başvurusunda son 6 ay maaş bordrosu, nüfus cüzdanı fotokopisi ve tapu fotokopisi lazım
eş kefaleti olursa aynı belgeler eş için de gerekli
banka sicilim temiz olduğu için 3 gün içerisinde kredi başvurusu onaylandı, bütün işlemler yapılıp belgeler düzenlendi
satıcı ilgili tapu müdürlüğünden online randevu alacak, o saatte gidip gerekli belgeleri vereceksiniz . belgeleriniz sisteme girildikten sonra telefonlara mesaj geliyor. bir kaç saat sonra öğle sonrası için 2. randevu veriyorlar sms ile (tapu müdürlüğünün yoğunluğuna göre değişir) . 2. randevudan önce %4 tapu harcını (genelde alıcı hepsini ödüyor) ve döner sermaye ücretini (436 tl) ödemeniz gerekiyor. ayrıca bankanın atadığı avukatı arayıp 2. randevu için tapu müdürlüğünde buluşuyorsunuz. 10 dakikada işlemlerinizi hallediyorlar. tapu satışından sonra bankaya gidip para transferini sağlıyorsunuz
burada dikkat etmeniz gereken konutun değerini kredi miktarından az göstermemelisiniz. ayrıca tapuyu , tapu müdürlüğünden ve belediyeden sorgularsanız çok iyi olur

çok sağolasın hocam ellerine sağlık

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
hayırlı olsun hocam.

omd' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
hayırlı olsun hocam.
hayırlı olsun hocam. biz de kredi çekecegiz araba için. bir miktar eksiğimiz var. su an en uygun ziraat gibi duruyor. 1.12 den 22 bin 12 ay vadeli 23900 geri ödeyeceğiz. bir kaç ay sonra toplu bir odeme yapacagımızdan daha da azalacak daha sonrasında. malesef bu donemde kredisiz bir şey olmuyor.

thekanarya' Alıntı:
Her ay 3000 lira 8 yıl boyunca çok hocam ya.
7 yıl hocam. gelire göre normal bence, pay verdik. zaten 1000-1200 arası kira var. kiranın üstüne 1800-2000 eklemiş gibi olacağız. çok yormaz.
teşekkürler arkadaşlar.

Arkadaşlar 60 ay çekeceğiz biz de en uygun banka hangisidir?

Arkadaşlar mevcut konut kredimi başka bankadan kredi kullanarak yapılandırmak (refinansman) istiyorum. Şimdiki oranlar 0,88 ziraat bankası. Bu orandan yapılandırma olur mu?

bomax01 hocam malesef yapılandırma faiz oranları farklı ve daha yüksek. o nedenle yapılandırmanın manası yok.

adadeniz' Alıntı:
fatihtasoz' Alıntı:
1 2 sene bekleyeceksen eminevime gir hocam 100 bine 5 bin alıyorlar
İslami boyutu yerine maddiyatı düşünüyorsan eminevim mantıklı değil.
Örn:
130bin için 0 peşinatla 25. Ayda teslim ediyorlar. 48 ay ödeme.
600tl lik evde otursan 600x25 = 15.000
6500 organizasyon ucreti
Toplamda 21.000 faiz (diyelim) ödüyorsun.
130.000 48 aylık kredi çeksen 170.000 gibi bişey ödüyorsun. 19.000 verdiğin faiz fazla gibi gözükse de
Eminevimden alacagın parayı 25 ay sonra alıyorsun ve aldıgın zaman bugun begendiğin evi 130 a almıyorsun yarın 130 a alabileceğin bir ev alıyorsun. Çünkü ev fiyatları 2 senede yükselir kesinlikle.
Ama bankadan faizle aldıgında belki eminevime göre 19bin fazla vermiş olursun ama en azından bugun içine sinen evi 130 almış olursun. Ki 2 seneye kadar ev de prim yapar (senin evin) 19.000 pata olmuş olur

Eminevim bankalardan pahalıya gelir.

leventgenc' Alıntı:
bomax01 hocam malesef yapılandırma faiz oranları farklı ve daha yüksek. o nedenle yapılandırmanın manası yok.

Saolun hocam. Bende dün bankaları gezdim ve aynısını dediler. oran 1,09 dediler. yapılandırma yapmayın önerisinde bulundular.

Geri