En iyi ÜCRETSİZ Antivirüs Hangisi?

Kodla Büyü

gezegen10

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar deneyimlerinize dayanarak öneri verirmisiniz? Ben avast kullanıyorum memnunum.

Bu aralar format attığım makinelerin çoğuna Hasari hocamın önerdiği Total 360 kuruyorum, şimdilik de memnunum....

Hocam ben genelde avira yı kullanıyorum bilgisayarı kasmıyor çok ama kaliteli olduğu söylenemez. Size şöyle bir tavsiyem olsun. Bu ay CHIP dergisi alın ESET'in 6 aylık kullanım için key kodunu veriyor dergide. Tabletinizde ve cep telefonunuzda da kullanabilirsiniz. Ben kullanıyorum şahsen.

360 total security güzel bence
iki farklı kendi veritabanının yanında bitdefender ve avira motorlarını da kullanması
hafif olması ve usb koruması sağlaması nedeniyle okullarda tercih edilebilir.

Microsoft Security Essentials---->Kasma sorunu yok zaten kolay kolay win7 ve win8'e virüs girmiyor kasma yok koruma iyi seviyede o yüzden tercih sebebi..

360 düne kadar iyi idi internetten zorla indirdiğim ademhoca2015.exe dosyasını virüs olarak gördü sinirlendim sildim.Katılımsız(kırılmış) eset 8 e geçtik bakalım.

Microsoft Security Essentials+USB Disk Security
evde de okulda aynısı şu ana kadar sıkıntı yok virüs girdiğinde de hemen combofix ve malware çalıştırıyorum

bt sınıfımda avg free kullanıyorum hem kendi bilgisayarımdaki hem ağdaki öğrenci bilgisayarlarıyla tek başına mücadele veriyor 1.5 yıl oldu henüz format atmak zorunda kalmadım...ücretsizlerden gerçekten avg en iyisi diyebilirim...btr olarak gittiğim lisedede usb disk security+micsosoft security essentials kullanıyorum onlardada herhangi bi sorun yaşamadım....

Musallat.exe ye çözüm olabiliyor mu?
Çünkü bu aralar bizim okulun tek derdi musallat.exe ara ara da 126KB lik aynı adlı klasör olulturma virüsü

total 360 iyide clonezilla imajını usb diske hazırlarken bazı dosyaları karantinaya alıyor. Buda imajı geri yüklerken sıkıntı yaratıyor. interneti olmayan makinalarda da denemek lazım.

Geri