En iyi HDDye yedekleme programı

Kodla Büyü

utf8

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bilgisayardaki dosyaları Harici HDDye otomatik yedekleme yapabilen program arıyorum.
Kullandığınız kullanışlı ve free olanı önerebilirmisiniz.

Bilgisayarda birçok dosya üzerinde değişiklik yapıyorum herhangi bir hardisk bozulmasında yazık olacak.
Önemlileri DVDye yazdırıyorum ama her zaman DVDye yazdırmak yada hangi dosyayı yazdım hangisini yazmadım karışıyor.

Harici HDDye yedek alıyorum yine aynı problem hangi dosyada nasıl değişiklik yaptım bilemiyorum.

İmaj şeklinde değil sadece dosya bazında en son değişiklikleri yedekleyecek program. İnşallah anlatabilmişimdir.

herkes bahçe hortumu takmakla meşgul herhalde.

bu gibi işlerle uğraşan yok

Hocam bilgisayarınızda sürekli internet varsa ve yedeklemek istediğiniz dosyalar küçük boyutlu ve belge niteliğinde dosyalarsa Google Drive'i tavsiye ederim.
Gmail hesabınız varsa, Google Drive programını indirip, kurun. Ayarlarından belirli bir klasörü senkronize edecek şekilde ayarlayın. Program o klasördeki değişikliği anında Google Drive'ınıza yansıtıyor. İnternet olan herhangi bir yerden de ulaşabilirsiniz. 5 GB alanınız var. Çok beğenirseniz ücret karşılığı artırabilirsiniz. Ayrıca benzer hizmet veren farklı siteler de var.
Bahsettiğiniz tarz programlar mutlaka vardır. Ancak büyük boyutlu dosyalar eğer işin içine girecekse bilgisayarınızda ciddi performans düşüklüğü meydana gelebilir. Bu durumu hesaba katarsanız iyi olur.

Teşekkürler internetten yedekleme olayını hiç düşünmemiştim. Programları karıştırırken acronisin dosya yedekleme özelliği olduğunu öğrendim.

Ancak benim elimde olan home10 versiyonu dosyayı sadece tib olarak yedekliyor.
ilk asıl yedek oluştuktan sonra daha sonra değişiklik yapılan dosyaları otomatik olarak yedekliyor.

Ancak burada sıkıntı dosyanın tib uzantılı olması

FreeFileSync programı tam bu işe göre.

hemde açık kaynak kod sistemine sahip bir klasör kıyaslama ve eşleştirme programı

Türkçe dil desteği sahip.

Kolay kullanım vede ücretsiz

Arkadaşlar bence en iyisi ve kullanımı en kolay olanı Aomei backup pro. Ben kullanıyorum yıllardır hiç yarı yolda bırakmadı gayet memnunum. Sizinde işinize çok yaracağına eminim indirmek isteyen arkadaşlar için paylaşıyorum buradan indirebilirsiniz. http://link.tl/N1Ph

Geri