En Güvenilir Hosting Şirketi Hangisi?

Kodla Büyü
omerbilgin' Alıntı:
Centoshost.com Hosting paketlerini incelerseniz diğer firmaların resellerlere verdiği Trafiği hosting paketlerine veriyor.

Ayrıca yukarıda arkadaşımızın belirttiği gibi uçuk fiyatlar istenmez trafik aşımı değerlendirilir gerekirse üst pakete yükseltme yapılır. veya band artırılabilir. Uygunsuz içerikli siteler barındırılmaz tespit edilirse anında haber vermeksizin silinir. İncelemenizde fayda var.

http://www.centoshost.com/linux-hosting.php
mySQLi eklentisinin olması önemli benim için. centoshostta yok malesef.
kebirhostun da trafiği iyi.

Garantiweb.
10 dan fazla sitem var. Sorun yaşamadım.

Arkadaşlar şu host hizmetini nereden alacağıma karar veremedim ya, biri bana birşey söylesin. Okudum yorumları ama. Kebir host olacak galiba. Ne dersiniz? Bizim için en önemlisi sorun çıktığında anında muhatap bulabilmek.
???

Hocam ben sorun yaşadığım bir sürü host oldu... Özellikle büyük projelerde session hatalrı yok... Kiraladığım serverin 3 gün çalışmaması, Paket alırken bildirilmeyen ama sonra şöylede bir limit var denilen limit aşımları felan filan... Şimdi ki hostumlada prıblem yaşadım ama şimdiye kadar hep tatmin edici cevaplar aldımğım için yazıyorum (sorun yaşamazsın demiyorum).... http://www.vit.com.tr bursa firması.

hocam kesinlikle turhost turhost turhost. en ufak bir sorun yaşamadım. 1 kez olsun sitelerin yayın dışı kaldığını görmedim. ve yine 1 kez olsun sorunun çözülmediğine rastlamadım. (tabiki sorun varsa) turhost.com. Bence türkiyede ilk 3'e rahatlıkla girebilecek bir firma

netinternet derim başka da bişey demem. Şu an çoğu hosting firması bile netinternet verimerkezinde bulunduruyor sunucularını. Bir çok firma ile çalıştım şu an ben de sunucumu netinternette bulunduruyorum.

Arkadaşlar turhost u duyan var mı. paketlerine baktım bana uygun geldi fiyatı. Ne dersiniz?

okyanus41' Alıntı:
hocam kesinlikle turhost turhost turhost. en ufak bir sorun yaşamadım. 1 kez olsun sitelerin yayın dışı kaldığını görmedim. ve yine 1 kez olsun sorunun çözülmediğine rastlamadım. (tabiki sorun varsa) turhost.com. Bence türkiyede ilk 3'e rahatlıkla girebilecek bir firma
:+1:

neter' Alıntı:
http://www.daha.net/ oturmuş güvenilir bir firma

1 yılını doldurmayan firmamı oturmuş?

Hiç teknik destek almak için telefon açtınız mı ??

:puhaha: :puhaha: :puhaha:

Açın vede nasıl oturmuşluğunu görün...

En güvenilir kendi firmam...

80 Gb server aldım; linux tabanlı...

Sadece ona güveniyorum..

120 den fazla sayfam orada barınıyor..

ben bu başlığı açan arkadaşa teşekkür ediyorum bu tür belli konularda kılavuzluk edecek başlıklar son derece gerekli,
web hosting tavsiyesi,
donanım tavsiyesi,
tecrübeler vs.

Türkiye'de bu işi en mükemmel yapan natro dur.Daha önce setthost iken kullanmaya başladım.Yaklaışk 5 yıldır kullanıyorum ve onlarca siteye referans olarak verdim.Yönetim paneli olsun , destek hizmeti olsun tam anlamıyla profesyonel...

Şiddetle tavsiye ediyorum.Ne kadar da çok seviyormuşum :)))

gerek alt yapı gerek destek kalitesi olarak daha.net üzerine tanımam.

markum ilk yıllarında çok iyiydi. Ama paradan başka bişey tanımayan ve asla en iyi olarak nitelendiremeyeceğim bir firmadır.

hostbul.net tarafından da zaten daha.net'in kalitesi tescillenmiştir.

header.main.splash.1.png

merhaba arkadaşlar kebirhost tan alan adı ve 100 mb alan aldım, alan adı bilgilerimi kullanıcı adımı ve şifremi mailime gönderdiler..fakat site dosyalarını nasıl atacağıma dair bişey bulamadım alan adı panel sayfasında, daha önce kullanan varsa dosyalarımı nasıl atacağımı anlatabilir mi?

hocam size tavsiyem filezilla gibi bir ftp programı indirip bilgisayarınıza kurun. Daha sonra kebirhost tan size gelen mailde ftp bilgileri mevcuttur. filezilla programında ftp adresi kullanıcı adı ve şifre için mailinizdeki gerekli bilgileri girin. Daha sonra ftp sunucunuza bağlanacaksınız. Karsınıza ftp sunucunuzun içerisindeki dosya ve klasörler listelenecek. Siz www klasörü veya public html klasörünün(ikiside aynı şey) içerisine kendi bilgisayarınızdaki site dosyalarını transfer edin. bu adımlar sitenizi yayınlamak için yeterli. sitenizde veritabanı kullanmışsanız sitenizin cpaneli üzerinden mysql veritabanı oluşturmalıısınız.

EKTEKİ GAFİĞİ İNCELEMENİZİ MUTLAKA TAVSİYE EDERİM !

Natro
Sadecehosting
RH(Radore).com.tr
DAHA.net

Verilen cevaplardan anladığım kadarıyla insanlar yaşa(MA)dıkları sorunlara endeksli olarak düşüncelerini dile getirmişler. Zira 2 PHP bir MYSQL'den oluşan bir sayfayı host etmekte evdeki bilgisayarınızı bile kullansanız sorun yaşamazsınız; yanıt olarak verilen sayfalarda da bu görülüyor. Ancak adı geçen bazı firmaların; misal K..BİR'in bu güvenilir firmalar arasına nasıl yerleştiğini anlamış değilim ki hostu aldığım günün ertesinde mahkeme tehdiyle yakamı paçamı zor kurtarabildim. Bu benim yaşadığım en masumane olaydır. Etrafımdaki Bilişimcilerin yaşadığı sorunlardan ansiklopedi olur. İşin garibi bu firma Türkiye'de iyi bir yere gelmiş. Çoluk çocuk takımı denebilecek bir ekibin dedike sunucudan reseller dağıttığı kanaatindeyim ve yıllar öncesindeki yoklukta elde ettikleri gazla gelen müşteriler, onları idare ediyor diyorum...

Arkadaşlarıma tavsiyem yeterli bilgileri varsa yukarıdaki firmalardan dedike(özellikle), vds, vds cloud, ya da son çare vps alarak her işlerini kendileri görmeleridir. Tabi aylık 150-200TL(hatta dolar $) arası başlangıç fiyatları vardır bu paketlerin ancak monitör edebildiğiniz için gelişmeleri görürsünüz, güvenlik önlemlerini kendiniz alabilirsiniz, uzaktan sunucuyu boot edebilir ve istediğiniz yazılımları kendiniz yükleyebilirsiniz, firewall var mı diye düşünmezsiniz...Yedekleme alanınız vardır. RAID'leriniz vardır. Donanımlarınızı özelleştirebilrisiniz... Elbette 20TL'lik host için Dedicated sunucu mu alalım diyenler olacaktır ama biz bilşimciler yakınlarımızdaki kuruluşlardan, okuldan, eşden dosttan site konusunda talep alan insanlarız; BU BİR GERÇEK. Hem kendimiz hem de bu talepler için toplu bir çözüm daha iyi olur diye düşünüyorum. Vakit ayırabilirseniz domain, host, tasarım konusunda işin ticaretini de yapabilirsiniz. Zira alacağınız Reseller paketlerde bile herşeye müdahil olma imkanınız yok ve kaynaklarınız SINIRSIZ vaadleri ile satılan paketlerde panelden, disk alanına, güvenlik önlemlerine kadar herşeyde bir sınır var. Fiziksel bir donanımın Sınırsız olması mümkün olabilir mi arkadaşlar ? Bunu unutmamanızı tavsiye eder Sunucu kiralama seçeneklerini düşünmenizi isterim.

Son olarak araştırmaya başladığınız firmanın referans listesine mutlaka bakın. Ensesi kalın, ziyaretçisi fazla, trafiği zorlayan siteleri barındırıyor mu? Video siteleri, saygın ve kalabalık forum siteleri bu firmanın bünyesinde mi, datacenter özellikleri ve telekom bağlantıları nasıl ? kontrol edin derim. Kesinti yaşamadan yıllardır ulaşabildiğiniz web siteleri eğer bu host firmasındaysa güvenilebilir diyorum.

Bu konularda tavsiye verenler "Kesinlikle ..... firması" diye cümleye başlamazlar mı...Bitiyorum !

Ekli dosyalar

• Untitled.png
    Untitled.png
    29.8 KB · Görüntüleme: 1,348
Daha önce Web arısı hakkında böyle bir şikayette bulunmuştum yine bir forumda müthiş süper falan deniyordu..

BKNZ : http://www.sikayetvar.com/sikayet/detay ... kullanmis/

Öncelikle @Sugibi hocam zamanında çok güzel yazmış, dile getirmiş. Neye göre çok güvenli, webhosting.info verilerine göre ilk 10'a giremeyen firmalar için güvenli iyi süper mükemmel harika yorumları yapılmış. Kurumsal olmayan hiç bir firmaya ben inanmam güvenmem sonuçta benim emeklerimi barındıracak özel veritabanlarımı barındıracak bu yüzden o listenin başındaki natro web hostingi kullanıyorum artık. çokça araştırdım ve şuan çok memnunum asla kurumsal firmalardan şaşmayın aksi halde mahkeme mahkeme gezersiniz.

Geri