En çok Kullandığımız Chrome UZANTILARI

Kodla Büyü
Re: Google Chrome Harika Eklentileri

Evernote Clearly:
Web makalelerinin sağındaki solundaki tüm içeriklerden arındırılmış ve değişik temalarla gösterilmesini sağlıyor. Özellikle çıktı almak için harika.
Passwordbox: e-posta , forum vs. üye kullanıcı ve şifrelerinizi hatırlamanıza gerek kalmayacak. uzantıyı ON durumuna getirince kaydettiğiniz sitelerin şifreleri ziyaret ettiğinizde otomatik doldurulacaktır. Güvenlik ayarları da mevcut. Ayarlayabilirsiniz.

Awesome screenshot: web sayfalarının tamamıı ya bir bölümünün ekran görüntüsünü alıp: üzerinde anında değişiklik yapmanıza (metin ekleme, çizim yapma,kırpma, blur yapma vb.) imkan veren kullanışlı bir ekran yakalama aracı.

Print Friendly: Bu da makalelerin ismediğiniz kısımılarını çıkarıp çıktı almanıza yarayan kullanışlı bir araç.

Video Downloader professional: Birçok tanınmış veya tanınmamış video sitesinden daha doğrusu video olan sayfalardan videoları yakalayan ve kaydetmenizi sağlayan güzel bir araç.

Hocam bu konuyu arıyordum epeydir :) Eyvallah :+1:

Hatta şurada yazmıştım :)

//@Adminlere giden not, bu iki konu birleştirilirse yararlı olur :)

Kimse zenmate eklentisinden bahsetmemiş.Kurunca ne meb engeli ne telekom engeli kalıyor. :+1:

s_kajmeran' Alıntı:
Hocam bu konuyu arıyordum epeydir :) Eyvallah

Hatta şurada yazmıştım

//@Adminlere giden not, bu iki konu birleştirilirse yararlı olur :)
Ok birleştireceğiz. :)

Kilit' Alıntı:
Kimse zenmate eklentisinden bahsetmemiş.Kurunca ne meb engeli ne telekom engeli kalıyor. :+1:
Bu eklentiyi kurdum bende çalışmadı birde evden deneyelim.

Kilit' Alıntı:
Kimse zenmate eklentisinden bahsetmemiş.Kurunca ne meb engeli ne telekom engeli kalıyor.
Eklentiyi aktifleştirmek için email aktivasyonu yapmak gerekiyormuş evden aktivasyon gerçekleşti. Ama MEB hattında aktifleştiremiyorsun. Buna rağmen süper çünkü Google Chrome oturup açıp senkronizasyon yapınca aynı eklenti ve ayarlar oturum açtığınız bilgisayardaki Chromede de yükleniyor. Son söz tavsiye için tşkler nur topu gibi yeni bir eklentimiz oldu. :D

s_kajmeran' Alıntı:
Bende taşıma yetkisi bulunmuyor bu sebeple the_korsana bildirdim oda bugün ortalıkta görünmedi. :lol:

Zenmate eklentisi artık mebde çalışmıyor. :D sadece bende mi böyle sizlerde de aynı durum var mı?

Eskiden Adblock kullanırdım artık sadece Ghostery engellenmesi gereken herşeyi engelliyor.

The Great Suspender: Kendini yeniden yükleyen web sayfalarının bulunduğu açık sekmeler sürekli ağı ve sistemi yorar. Bu eklenti aktif sekme haricindekileri bir süre sonra durduruyor.

Awesome Button Bar: Eklenti barına pek çok kısayol eklenebilen Hızlı erişim menüsü ekliyor.

CSS Viewer: Web sitelerindeki tasarımların üzerinde mouse ile gezerken CSS biçimlendirmelerinin kodlarını kolaylıkla ve keyifle keşfetmenizi sağlar. :idea:

NOT: Klavyeden C tuşuna basarak görünen CSS kodunu hafızaya kopyalayabilirsiniz. :idea:

ColorPick Eyedropper 0.0.2.9 Web sitelerindeki grafik vs. den renk seçmemizi mükemmel bir biçimde yapıyor.
(An eye-dropper & color-picker tool that allows you to select color values from webpages.)

Bu da yine web tasarım ile ilgili
WhatFont : Web sayfalarındaki ayzılarda kullanılan fontların ne olduğunu adını hemen gösteriyor.
The easiest way to identify fonts on web pages.

Geri