en çok açık olan branş BT imiş. İLGİNÇ DEĞİL Mİ BU?

Kodla Büyü
Tablonun ilk sutununda branşlar, ikinci sütununda o branştaki ihtiyaç, üçüncü sütununda ise o alandaki ihtiyaç fazlası öğretmen sayısı bulunmaktadır.

bulunduğum ilde büyük bir meslek lisesinde 2 tane norm fazlası öğretmen var.megep kapsamında bazı dersler azaltılıyor. bilişimci her yerde norm fazlası

O nasıl tablo ben kavrayamadım, örneğin :
Kimya/ Kimya Teknolojisi: 203 224
"203 ihtiyaç var, 224 fazlalık var" ne demek?
Belli bölgelerde yığılma olduğu mu kastedilmiş?

Oradaki branşlar meslek liselerindeki branşlar. Mersin merkezdeki sadece 1 eğitim bölgesinde 10 küsür okulda BT öğretmeni yok. 1 ilde bile köyleri kasabaları dahil binlerce BT öğretmeni olmayan okul var zaten Türkiye'deki tüm okullarda BT öğretmeni olması gerekiyorsa ihtiyaç zaten onbinleri geçer. 300 küsür ne o öyle bamya gibi. Meslek liselerinde yığılma olması normal. Bir de ilköğretimleri açıklayabilseler de elalem görse BT'deki ihtiyacı.

aslında okulların çoğunda bilgisayar öğretmeni yok şimdi bu adamlar her okula bir bt ci alacaz derslere çok fazla ihtiyac doğar.

her okulda bt öğretmeni yokki derslerimiz zorunlu olsa açık çok çıkar bence hersene ist da zümre öğretmenlere 2 3 kişi ile yapıyoruz çoğu okulda yok bt öğretmeni

orta öğretimden bahsediliyor yazıda siz de kendinizi hemen bilişim teknolojiliri öğretmeni yaptınız.Sadece mebbisimizde öyle yazıyor biz bote mezunlarının.

Türkiye'de ilktir adı aynı olup da eşit yerlerde çalışma hakkı olmayan alan "bilişim teknolojileri" dir.

ilköğretimlerin çoğu paçoz kurumlardır.ilköğretime fazla geldiğimiz için norm fazlasıyız.

düzeltme:atarlanma kinaye garip mesaj olmuş :)

Geri