Emniyet Kemeri İkaz Sesi kendiliğinden kesildi

Kodla Büyü

00yunus00

Site Gezgini
2013 model Octavia aracım var. Aracın kemerini takmadığım zaman bir ikaz sesi geliyordu. Geçen hafta aracı iç dış yıkamaya verdim. Başlarında da durdum öyle çok bariz birşey olmadı. Sadece koltukları ileri geri çektiler altını süpürmek için. Oradan çıkınca emniyet kemerini takmasam da artık uyarı sesi gelmiyor. Gösterge panelinde kırmızı emniyet kemer ışığı yanıyor kemeri takınca da sönüyor. Onda herhangi bir sıkıntı yok. Ancak bu ikaz sesi kesildi. Bilgisi olan var mı acaba?

Hocam koltuk altında emniyet kemeri kabloları var. Büyük ihtimal gevşemiştir. Eğitilip kabloların birleşme yerlerini kontrol ediniz. :+1:

Bu arada sesli ikaz için ayrı, göstergedeki ikaz için ayrı kablo bulunur. İki switch vardır.

Hocam koltuğun altına eğildim emniyet kemerinden gelen bir soket vardı oralara elimle iyice oturtmaya çalıştım ama olmadı. Birde tabandan koltuk altına uzanan kalın ve yayvan bir kablo var onun çıkabilecek bir yeri yok. Dediğinizi yaptım ama değişiklik yok maalesef.

hocam araç koltuğunda ağırlık algılayıcı sistem mevcut. Koltuk ileri geri seri bir şekilde hareket ettirilince oluyor genelde. Soket olması lazım sayın hocam. oraları bi karıştırın. olmadı diğer soketi çıkartıp takın.

o yıkamacı nerdeymiş bizde götürsek arabayı da şu gıcık sesi kesse :)

Emniyet Kemeri İkaz Sesi arızasını kendi aracımda yaşadım.
Skoda'da işe yararmı bilmiyorum.Ama yine de paylaşayım.
Aracımın bilgi ekranındaki ayarlarda Emniyet Kemeri İkaz Sesi aç/kapa vardı.
Oradan düzeldi.

Geri