Eminevim sistemine katıldım

Kodla Büyü

developer

Süper Üye
Süper Üye
Merhaba arkadaşlar eminevim sistemine katıldım. Çevremde akraba eş dost olarak çok alan vardı bende katıldım. Google AdSense geliri ile taksitleri odemeye çalışacağım bakalım becerecek miyiz :)

Hocam sistem nasıl işliyor?Mesela 100in liralık bir ev alacağım diyelim.100 kişi ile mı kendi aranızda olaya giriyoruz?Tahmini ne kadar bir yıl alıyor bu 100binin bitmesi.

4 yıl oluyor ben de girdim. Bu ay paramı aldım. 3 yıl daha ödemem var. Bekleme süreci ve kiracılık süresi sıkıntılı geçti iki tane ev değiştirdim kiralık. Ev fiyatları çok arttı. Girdiğimiz para artık ev almaya yetmedi. Eş, dosttan dolar altın bulup bozdurdum. Bozdurduğum gün dolar fırladı. Faize girmeyelim diye eminevime girdim ama maddi ve manevi olarak baya yıprandık. Katılım bankalarından bile ev alsam şimdiki duruma düşmez, cebimde param da olurdu, kafam da rahat olurdu. Nasip deyip unutmaya çalışıyorum:)

Sisteme girerken hatırı sayılır peşinat verirsen teslimatın öne alınır. Ben 80 kişilik gruba dahil oldum 80 ay ödeme yapıyorum. En geç 45. ayda kurası çıkmayan kişilere teslimatı yapıyoruz dediler. Bir ay gecikmeli ödeme yaptılar. Evin dask ve diğer sigortaları eminevimden yapmak mecburi. Birinci derece akrabadan alım satım yapamıyorsun. Arsa falan alacağım diyorsan tek hisseli tapu olması gerekiyor. 3 tane kefil istiyorlar emekli olmayan. Evraklarında bi hatagecikme falan olursa teslimatın 2 ay gecikir. Sistemden ayrılmak istersen 6 aydan önce içerde birikmiş paranı alamazsın. İyice araştırmadan kesinlikle girmeyin

Sisteme girerken hatırı sayılır peşinat verirsen teslimatın öne alınır. Ben 80 kişilik gruba dahil oldum 80 ay ödeme yapıyorum. En geç 45. ayda kurası çıkmayan kişilere teslimatı yapıyoruz dediler. Bir ay gecikmeli ödeme yaptılar. Evin dask ve diğer sigortaları eminevimden yapmak mecburi. Birinci derece akrabadan alım satım yapamıyorsun. Arsa falan alacağım diyorsan tek hisseli tapu olması gerekiyor. 3 tane kefil istiyorlar emekli olmayan. Evraklarında bi hatagecikme falan olursa teslimatın 2 ay gecikir. Sistemden ayrılmak istersen 6 aydan önce içerde birikmiş paranı alamazsın. İyice araştırmadan kesinlikle girmeyin
yani 3 tane kefil bulmadan sisteme giremiyoruz öylemi?

3tane kefil teslimat aşamasında istiyorlar hocam girerken değil. Sisteme girerken çok güler yüzlüler, bazı durumlarda baya bir çirkin de olabiliyorlar. İlle gireceğim diyorsanız tavsiyem organizasyon ücreti için pazarlık yapıp %6 nın altında ödemeye çalışın
Deneyeceğim

fuzul ev ve bir evim de çıkmış sanirim. Krediler bu haldeyken kıymetlenir bu kurumlar. Ben alırmıyım almam adı emin evim ama ev filan yok para dönüyor sadece. faizsiz adı biraz da kilif organizasyon ücreti vs. hocamız yazmış 4 sene sonra eve gücüm yetmedi diye niye çünkü her sene üstüne koydu uçtu gitti para tl olarak eridi

merhabalar..
malumunuz faizler yükseldi 4-5 sene önce 0.80 ya da daha aşağısına faizle konut kredisi alınabiliyordu.
ancak şu an 1.6 nın altında ev almak mümkün değil.
örnek olarak 200 bin lira için 10 yılda 480 bin gibi bir meblağ geri ödemek gerekiyor.
buradaki esas can alıcı kısım şu ki organizasyon ücreti faizler gibi arttı ise şayet bu işlerde faizli sistemden farkı yok derim.
yine de yorum sizin.
şayet peşinatınız az ise 200 bin gibi bir tutarı organizasyondan kullanmak isterseniz hangi sürede geri ödemesi ne kadar olur?

hocam birde kuraya girdin diyelim senin sıran 100. çıktı
mevcut ev şu an 200 bin diyelim
100 ay sonra o evin bedeli 300 bine çıkarsa sen nasıl o evi alacaksın.

hocam birde kuraya girdin diyelim senin sıran 100. çıktı
mevcut ev şu an 200 bin diyelim
100 ay sonra o evin bedeli 300 bine çıkarsa sen nasıl o evi alacaksın.
100. Ayda değil. Kurada hiç çıkmazsa benim çıkmadı mesela 80 aylık gruptayım, kurası çıkmayan herkesin parası 46. Ayda verildi. Öyle olmazsa zaten kimse girmek istemez. Türkiyede bu enflasyonla ev fiyatları her zaman artar. 4 yılda yüzde 70-80 arttı zaten.

100. Ayda değil. Kurada hiç çıkmazsa benim çıkmadı mesela 80 aylık gruptayım, kurası çıkmayan herkesin parası 46. Ayda verildi. Öyle olmazsa zaten kimse girmek istemez. Türkiyede bu enflasyonla ev fiyatları her zaman artar. 4 yılda yüzde 70-80 arttı zaten.
hocam..
46 ayda ödeme geri yapıldı demişsin.
bu adamlar peşinen organizasyon ücretini alıyorlar burada sorun yok.
46. ayda sen ana paranı mı alıp çıktın. yoksa ekstra ödeme yapıldı mı?
şayet ana paranla çıktın ise ilk ev çıkanlardan kiradan kurtuldukları için yaptıkları fazla ödemeler nereye gitti.
sözde diğer ortaklara yardım olarak yatırılması gereken bu para şirkete mi gitti?

Tabiki ödeme yapıldı hocam. Sabırsız biriyseniz zaten bu sistemde duramazsınız 2 ayda çıkarsınız. Ana paramla çıksaydım organizasyon ücreti yanacaktı. Diğerlerinin yaptığı kira yardımı da sistemin içinde dönecekti.

Ben araba almak için 20.000 tl için girmiştim geçen yılın başında 12 aylık, 740 tl organizasyon ücretini peşin aldılar, 6. ay ödemem bitince bir tane kefil istediler ve herhangi bir ruhsat fotokopisi istediler (ruhsatı sözde bu aracı alacağım diye), bunun yanında noterden borç bitene kadar olur ya borcu ödemesen diye bir evrak mühürlermemi istediler. Girdiğime bin pişman oldum. Zaten 6 ay boyunca 10 bin ödemiş olmuştum, üstüne 740 tl katılım ücreti verdim, yetmezmiş gibi 85 tl notere verdim. Bana 10 bini 6 aylık için borç vermiş oldular. Para biriktiremiyorum diye girmiştim sözde ama ben bu süreçten hiç memnun kalmadım.

Tabiki ödeme yapıldı hocam. Sabırsız biriyseniz zaten bu sistemde duramazsınız 2 ayda çıkarsınız. Ana paramla çıksaydım organizasyon ücreti yanacaktı. Diğerlerinin yaptığı kira yardımı da sistemin içinde dönecekti.
Sistemin içinde kime döndü hocam kira yardımı

Ben de arkadaşlarımın ısrarı sonucu bu sisteme girdim ve memnun kaldım. Benim gibi para biriktirme yeteneği olmayanlar için zorlayıcı, baskı yapan bir durum olması avantaj oluyor. Diğer 4 arkadaşlarım da ev ve dükkanlarını teslim aldılar.

Bu sisteme girecekseniz hesabınızı iyi yapmalısınız. Kendi ödeme sistemimi anlatayım:

Ben " vade ortası " sistemine girmiştim (48 ay / 120.000 TL ) ayda 2500 TL ödeme yaptım. 5400 tl organizasyon ücreti verdim.
Bu hesapta 48 ay ödeme yapıyorum, 24. ayda 60.000 TL ödeme yapmış oluyorum sisteme. Sistem de bakıyor bu 60.000 TL sini düzgün bir şekilde yatırmış, biz de buna 120.000 TL sini verelim diyor. Benim açımdan 2 sene içinde 120.000 TL almam uygun oldu. Gerekli açıklamaları yaparak kardeşime ait daireyi satın aldım. Ödemelerime devam ettim. 2500 TL zorlayıcı oldu ama yüksek takside girmeyince de hiç bir anlamı kalmıyor.

Örneğin bir arkadaşım tüm itirazlarıma rağmen 10 sene 1000 TL/ay ödeme sistemine girdi. birinci senenin sonunda çıktı, çünkü 5 sene sonra eline geçecek 120.000 hiçbir işine yaramayacak...

Şimdi bir de araba sitemine mi girsem, yoksa kendim biriktirebilir miyim, onun ikilemindeyim :)

Ben de arkadaşlarımın ısrarı sonucu bu sisteme girdim ve memnun kaldım. Benim gibi para biriktirme yeteneği olmayanlar için zorlayıcı, baskı yapan bir durum olması avantaj oluyor. Diğer 4 arkadaşlarım da ev ve dükkanlarını teslim aldılar.

Bu sisteme girecekseniz hesabınızı iyi yapmalısınız. Kendi ödeme sistemimi anlatayım:

Ben " vade ortası " sistemine girmiştim (48 ay / 120.000 TL ) ayda 2500 TL ödeme yaptım. 5400 tl organizasyon ücreti verdim.
Bu hesapta 48 ay ödeme yapıyorum, 24. ayda 60.000 TL ödeme yapmış oluyorum sisteme. Sistem de bakıyor bu 60.000 TL sini düzgün bir şekilde yatırmış, biz de buna 120.000 TL sini verelim diyor. Benim açımdan 2 sene içinde 120.000 TL almam uygun oldu. Gerekli açıklamaları yaparak kardeşime ait daireyi satın aldım. Ödemelerime devam ettim. 2500 TL zorlayıcı oldu ama yüksek takside girmeyince de hiç bir anlamı kalmıyor.

Örneğin bir arkadaşım tüm itirazlarıma rağmen 10 sene 1000 TL/ay ödeme sistemine girdi. birinci senenin sonunda çıktı, çünkü 5 sene sonra eline geçecek 120.000 hiçbir işine yaramayacak...

Şimdi bir de araba sitemine mi girsem, yoksa kendim biriktirebilir miyim, onun ikilemindeyim :)
hayırlı olsun hocam, bende kağıt üzerinde 1250 olarak yaptırdım ama aylık 6000 - 6000 olarak ödüyorum her ay 6 aylık taksidi ödüyorum bu durumda bende siizn gibi avantajlı olacağım sanıyorum eminevimle görüşmemizde de böyle aktarıldı

Ben korkuyorum işin gerçeği böyle sistemlerden. Zamanında bank asyadan konut kredisi çektiği için ihraç olan insan tanıyorum. Yarın öbürgün bunlarında bi haltı çıkabilir mi ? Valla burası türkiye neden olmasın. Faiz takıntısı olan biri de değilim gittim devlet bankasından konut kredimi çektim evimi aldım. Faiz takıntım olsaydı bile yine de bulaşmazdım böyle sistemlere

Faiz konusu takıntı değilde dinimin emir ve yasaklarına göre hassasiyet diyelim.
Bende ev için sisteme girdim. Sonra baktımki girdiğim fiyata ev yok. Parayı elektrik işine çevirdim. Buradan gelen parayla ev kiramı ödeyip kalanlada birikim oluyor işte.

Kayıt olduğunuz sisteme giren bütün parayı inceleyin sistemde fazla para var. Mesele bu değil mesele bunu size söylememeleri. 80 aylık sistemde sisteme 40.ay 45.ay arası geriye kalan 35 40 kişiye ev alacak bir miktar giriyor ve 40. 45. aydan sonra herkes kira yardımı ödemeye devam ediyor. Kime yapılıyor bu kira yardımı tabii ki parayı sisteme sokan kişiye yani şirkete... 4 milyon giriyorsa sisteme 6 milyon olarak çıkıyor yani bu sistem sizin faiz tanımınıza göre FAİZİN KRALIDIR. Benim faiz tanımıma göre de faizin kralıdır çünkü insanların zayıf taraflarını kullanarak ve sistemi tam olarak anlatmadan MENFAAT elde ediyorlar.

Boş bir sistem aynı para gidiyor daha çok koşul istiyor özgürlüğünü elinden alıyor sistem sana göre hareket etmiyor sen sisteme göre hareket ediyorsun gidin devlet bankalarını araştırın en uygun olanında kredinizi çekip işinizi görün. Dini hassasiyetleri kullanarak rant elde ediyorlar.

Son düzenleme:
Geri