emekli öğretmen tableti

Kodla Büyü

badem85

Seçkin Üye
Seçkin Üye
okulumuzda emekli olan bir öğretmenin tabletini başka bir öğretmenimize vermek istiyoruz. bunun için hangi işlemleri yapmamız gerekiyor? tablete format attıktan sonra diğer öğretmenin tc si ve eba şifresiyle tablati etkinleştirmemiz yeterli olur mu?

hayır hocam o şekilde olmuyor bu tablet şu kişiye aittir diye hata veriyor. Mail yolu ile ebadan silinmesi lazım il koordinatörünüze müracaat ediniz.

bu arada az önce il koordinatörü ile görüştüm. "Hiçbir şekilde okuldan tayini çıkan, emekli olan öğretmen ya da nakil giden öğrencinin tableti alınmayacak" dedi. sanırım bu bizim okulun hatası oldu. şimdi durumu onlarla da paylaşacağım.

badem85' Alıntı:
bu arada az önce il koordinatörü ile görüştüm. "Hiçbir şekilde okuldan tayini çıkan, emekli olan öğretmen ya da nakil giden öğrencinin tableti alınmayacak" dedi. sanırım bu bizim okulun hatası oldu. şimdi durumu onlarla da paylaşacağım.
Bir işte de tutarlılık olsun ortak bir uygulama olsun her kafadan bir ses çıkıyor önce alınmayacak dediler sonra alın dediler ben de aldım ve ebaya mail atarak aktivasyon kaydını sildirdim. Hangi uygulama doğru şimdi ???? Meb kadar kötü yönetilen bir kurum yok :-1:

"Öğretmenin istifa etmesi, emekli olması, Bakanlık dışında bir kuruma geçmesi ya da herhangi bir sebepten dolayı görevden alınması ve benzeri durumlarda, TBS okula teslim edilir."

Yukarıdaki maddeye göre emekli olan öğretmen, tableti iade etmek zorundadır.

http://www.memurlar.net/haber/476257/
10072014-2906589_sayfa_2.jpg

evet sonradan bende bu yazıyı bulup il koordinatörüne yolladım. doğrusu dediğin gibi arkadaşım. duyarlılığın için teşekkür ederim.

Peki, ögretmen kullanılmış tableti kabul edecek mi? Tabletler ögretmenlere zimmetli, ben şahsen kullanılmış tableti kabul etmem, sonuçta elektronik alet, servis kullanım hatası diyip para istese ben odemek zorundayım hele batarya ile ilgili sorunlar... Geçen gün servis "bu tablet açılmış garanti dışı diye telefon açtı" halbuki tablet hiçte açılmış görünmüyordu... Hem emekli öğretmenimizden niye istiyoruz ve o niye veriyor? Ne yaspacağız? Evine icra mı gidecek? Adam emekli, mağaşıni biz mi ödüyoruz? Tabletleri basbakanin konusmasi eşliğinde kaymakam tarfindan verdik, verirken sözleşme yapmadık ki, istedgimiz zaman geri aliriz diye. Sadece kutuyu eksiksiz teslim aldi diye yazi imzaladi, devlet buyuklerimizde bu sizin kullanin dedi. Valla kardesim ben istemem, alabiliyorsa mudur istesin alsin... Ogrenciler hergun bi tablet kirip getiriyor 275 tl isteyince servis tabletleri atip gidiyorlar, yazik ogretmenlere...

badem85' Alıntı:
mdm@eba.gov.tr ye mail attığım halde bir haftadır hiç cvp yok. arayabileceğim bir tel var mı bu konuyla ilgili?
benzer bir iş için bir dönemdir uğraşıyorum. netice alamadım. kolaylıklar diliyorum.

Merhabalar Arkadaşlar ilk dağıtılan e-tab 4 tabletlerin garanti süreleri bittiğinden emekli emekli olan öğretmenlerden alınmayacağına ait bir yazı varmı?
cevap verirseniz sevinirim. İzmir Zeki İmre

Ağustos 2015 Tebliğler Dergisinde yayınlanan
24.06.2015 tarihli Fatih Projesi Tablet Bilgisayar Yönergesinin
7. maddesinin 3. bendinde emekli öğretmenlerin
tabletlerinin okula teslim edileceği açıkca belirtilmiştir.

Yönergeyi ekte yayınlıyorum.

Bu yönergeden sonra bir gelişme
oldu mu, konuyla ilgili güncel bir resmi yazı var mı bilmiyorum.

Ekli dosyalar

• Tablet_Yönergesi_TD_2695_Agustos_2015-1.pdf
    258.3 KB · Görüntüleme: 82
okulumuzda emekli olan bir öğretmenin tabletini başka bir öğretmenimize vermek istiyoruz. bunun için hangi işlemleri yapmamız gerekiyor? tablete format attıktan sonra diğer öğretmenin tc si ve eba şifresiyle tablati etkinleştirmemiz yeterli olur mu?

Hocam il koordinatorunuze de basvursaniz yapilamaz.tableti teslim alip saklayacaksiniz.eger ihtiyac varsa tablet basvurusu yaparsiniz.Bizim okulda da var ama kullanamiyoruz.

bizim okula bir yazı geldi hiç bir şekilde tableti geri almıyoruz, ,ister emekli olsun ister öğrenci okulu bırakıp kaçsın

bizim okula bir yazı geldi hiç bir şekilde tableti geri almıyoruz, ,ister emekli olsun ister öğrenci okulu bırakıp kaçsın

Öğretmenin yer değişikliği MADDE 7-
(1) Öğretmenin atama ve yer değişikliği durumlarında TBS’yi başka okula götürülebilmesi için cihaz TİF üzerinde kayıtlı olmalıdır.
(2) Öğretmenin eski okulunda ve yeni okulunda TBS’nin nakil işlemi PYBS sistemi üzerinden otomatik olarak gerçekleştirilir. Nakil işleminin otomatik olarak gerçekleşip gerçekleşmediğinin okullar tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir. Herhangi bir nedenden dolayı nakil işleminin gerçekleşmemesi durumunda PYBS sistemindeki iletişim formundan bildirimde bulunulur.
(3) Öğretmenin istifa etmesi, emekli olması, Bakanlık dışında bir kuruma geçmesi ya da herhangi bir sebepten dolayı görevden alınması ve benzeri durumlarda, TBS okula teslim edilir. Bu TBS’ler diğer yedeklerle birlikte okulun bağlı bulunduğu il/ilçe MEM ambarlarında muhafaza edilir.

yanlış yapıyorlar hocam. açıkça belirtilmiş yönergede, biz önceki sene emekli olanlardan bile istedik getirttik, hatta ilden yeni emekli olacaklar için tableti getirmeyeni onaylamayın diye söylendi. Öğrenciden alınamaz ama emekli olan öğretmenden alınmalı yönetmeliğe göre

Geri