Ellerde oluşan egzamanın çözümü yokmu :(

Kodla Büyü

otherm

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkaşalar yaklaşık iki yıldır kardeşimin ellerinde ve ayaklarında sürekli böyle kanamalı egzama var kendisi de hemşire . kullanmadığı ilaç kalmadı kortizonlu ilaçlar kullandı hep ve çözüm olmadı. Acaba alternatif yollardan bunun çözümünü duyan bilen var mı ? Yardımcı olursnız sevinirim. sülüğün iyi geldiğini söylüyorlar, ama yapmaktan çok çekiniyor. kesin çözümmüdür ?

Codermo merhemi vermişti bana cilt doktorum. Hemen etki etmişti. Deterjana falan çok maruz kalınca tekrar çıkacak gibi oluyor. O zaman da yine hemen merhemi sürüp geçiştiriyorum. Doğal yöntemleri hiç denemedim; ama neden olmasın? :)

Daha evvel bir bayandn duymuştum.Bayan bir hoca kınaya okumuş kınayı eline sürmüş bir kaç ay içinde temizlendiğini duymuştum.Bence işin ehli birhocaya danışın.

hocam sıvı sabundan (kesinlikle kullanmasın), deterjanlardan , pudralı eldivenlerden uzak dursun. Sadece beyaz sabunla yıkasın ellerini.
Bunun yanında doktorun verdiği ilaçları da kullansın . eşimde de vardı. zamanla düzeldi bu şekilde.

5446.jpg

Elosalic %0.1 Pomad hocam eczaneden alın akşam yatmadan önce sürün. sabah kalktığınızda %50 oranında, birkaç gün sonra tamamen gittiğini göreceksiniz.

her gün yemeklerden yarım saat önce 1 çay kaşığı karbonatı bir bardak suya at karıştır, sonra onu iç. Egzaman geçene kadar bol bol su iç, asitli içeçeklerden uzak dur. Ellerini karbonatlı su ile de yıkayabilirsin.

Valla onun ne büyük bi illet olduğunu ben bilirim. Ellerim çatlar,yarılır,,kanardı.
Dönem dönem gelip gidiyor bu hastalık bilmem sizde de böyle mi? Gitmediğim doktor kalmadı. En son Atatürk araştırma hastanesine gittim. Ayağımı deldiler biyopsi yaptılar, doktor yukarda resmi olan Elosalic verdi ama kullanmadım çünkü daha önce kullanmıştım ve faydasını görmemeiştim.

Ama elimdeki nerdeyse tamamen geçti, nasıl geçti tam bilmiyorum ama tahminim şu; iyileşmeden yaklaşık 10-15 gün önce normal sıvı sabun kullanmayı bırakıp protex kullanmaya başladım, o yüzden iyiyleşti gibi geliyor bana fakat emin değilim.

Son olarak; hastanedeki dr egzamanın kesin bi çözümü olmadığını söylemişti.

6-7 yıldır ben de de var egzema. Yaz kış çıkıyor. Denemediğim bir şey kalmadı. Şifa Allah'tan demekten başka bir çözümü yok.

Ben de Basiscreme kullanıyorum. Bebekler için de kullanılan katkısız el kremi. Zaman zaman elin nemi eksildiğinde, soğukta vs, kafasına göre önce su topluyor sonra çatlıyor. Su kabarcıklarını gördüğümde hemen akşam sürüyorum sabaha bişey kalmıyor.

Arkadaşın dediği gibi kesin çözümü yok. Kortizon kullanmaktan iyidir. Onlar işe yaramıyor zaten.

Ekli dosyalar

• erik.jpg
    erik.jpg
    4.6 KB · Görüntüleme: 2,384
egzama geçmez sadeece söner sonra tekrar parlar önce kurur sonra çatlar sonra yarılır kanar ve sonra kabuk bağlar bu yıllardır böyle süregeliyor bir sürü doktora gösterdim ama çare yok

Eczacı da bana böyle söylemişti. Ara ara çıkar diye. Kesinlikle deterjan ve sıvı sabundan uzak durmak tekrar etmesini geciktiriyor.

Geri