Elinde Disket olan var mı?

Kodla Büyü

suvari58

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Lise ve üniversite yıllarım disketle geçti. Çok oyun ve program kurdum disketten.
Ancak flaş belleklerin çıkmasıyla papucu dama atıldı disketlerin.Öğrencilerime disketin ne olduğunu anlatıyorum ama boş boş bakıyorlar.Çünkü onlar doğmadan önce disketler piyasadan kalkmıştı :)
Keşke birkaç tane kenara koysaydım gösterirdim.

Arkadaşlar eğer elinizde kullanmadığınız(benim ki de laf işte :) ) disket var ise ücretini vererek almak istiyorum.
İlgilenenler PM atarsa sevinirim.

Çocuklara disketi anlatmıyorum tabi ki,sadece siz doğmadan önce biz bunlarla verilerimizi taşıyorduk.Veri taşımada nereden nereye geldiğimizin farkına varmalarını sağlıyorum.

İşin hatıra boyutu da var ki sormayın.
Lise yıllarım oyun ve windows kurmakla geçtiği için çok haşır neşir oldum disketlerle.30 disketli oyunlar kurarken olmadık yerde hata vermesiyle kurulumu gerçekleştirememe(saç baş yolma),kopyalamaların sonundaki "completed" ifadeleri ne huzur verirdi bize, yine cazurt cuzurt disket okuma sesleri halen kulaklarımdadır.Arkadaşlarla oyun ve programları disketlerle paylaşırdık.Verbatim,Sony,3M gibi meşhur markalar elimizden geçti. Her ne hikmetse hiç aklıma gelmedi,şunlardan bir iki tane kenara nostalji olsun diye ayırıp, çocuklara göstermek.

@uysal_rockci göndereceğini söylemişti.
Eğer elimize ulaşmazsa @MehmetF4tih sizden alırım inşallah.

Geri