Yardım taleplerine ilgi gösterilmemesi yönünde eleştiri

Kodla Büyü
Hocam herkesin derdi başka işte herkes kendi işine odaklanıyor hoş karşılamak lazım. :)

• Beğen
Tepkiler: mse
hocam önceliğimizin bilişim olması lazım bence... bu arada benim soruma hala çözüm yokkkkkkk

hocam inanmazsın bu sabah aynen bunu konuşmuştuk

forumda bir üyemiz sadece ve sadece otomobil, spor vs. ilgisiz başlıklar ile ilgileniyor ve bbneti çizgisinin dışına çıkarmaya çalışıyorsa tabiki doğru bir eleştiri. bunu görmezden gelemeyiz.

Ancak bizim yaptığımız kontrollerde gördüğümüz şu: aynı üyemiz okulda ders işlerken bilişimle ilgili, bty, dyk vs. bir konu açıyor, cep telefonu alacağı zaman başka bir konu, yorulup biraz bilişimden uzak kalmak isteyince de spor, otomobil vs. konular açabiliyor.

takdir sizlerin. yine de forumda tek tip ve forumun çizgisi dışında konu paylaşanlar var ise şikayet butonunu kullanın. foruma sahip çıktığınız için teşekkür ederim.

bazen abartıldığını düşünüyorum paylaşımların.gereksiz okadar çok şey paylaşılıyor ki. neyseee ben yine susma hakkımı kullanayım

fatih yazıcısıyla ilgili problem yaşadım yardım istedim sadece 2 kişiden cevap geldi.o günden itibaren sorunlara cevabı burada aramaktan vazgeçtim

forumda bir üyemiz sadece ve sadece otomobil, spor vs. ilgisiz başlıklar ile ilgileniyor ve bbneti çizgisinin dışına çıkarmaya çalışıyorsa tabiki doğru bir eleştiri. bunu görmezden gelemeyiz.

Ancak bizim yaptığımız kontrollerde gördüğümüz şu: aynı üyemiz okulda ders işlerken bilişimle ilgili, bty, dyk vs. bir konu açıyor, cep telefonu alacağı zaman başka bir konu, yorulup biraz bilişimden uzak kalmak isteyince de spor, otomobil vs. konular açabiliyor.

takdir sizlerin. yine de forumda tek tip ve forumun çizgisi dışında konu paylaşanlar var ise şikayet butonunu kullanın. foruma sahip çıktığınız için teşekkür ederim.
Hocam başka konulara karşı olmamakla birlikte hem başka bir konuyu hem de ACİL diyerek paylaşan arkadaşlara lütfen müsaade etmeyin.

Telegram daha iyi diyorlar. İstanbul telegrama geçti. Diğer iller de deneyebilir!

forumda anlık cevapların daha kısa zamanda alınabilmesi için mobil uygulama ihtiyacı var. yeni eğitim öğretim yılına kadar alt yapısını hazırlayabilirsek, bu sıkıntıların bir kısmı düzene girer diye düşünüyorum.

O zamana kadar Telegram üzerinde bir gurup iyi olurdu. Sonra yeni sisteme geçerdik topluca.

Bence çeşitlilik iyi birşeydir. Hocam sorununa anında cevap bulmak istiyor. Biraz sabırsız davranmış gibi geldi. Sorunu yazmış peşine eleştiri yazmış. Bizim öğretmenler gibi ben iş yaparken kendi işine öncelik vermemi istiyor.

Kıymetli hocalarım; telegram vb. toplu mesaj uygulamaları eğer ki bir grup art niyetli tarafından kuşatılır ise, adli, hukuki, ıvır zıvır ne kadar bela var karşımızda buluruz.

forum ortamında üyelik kıstasları ile doğrudan gerçek kişilere bağlı telefon numaraları üzerinden bağlantı kurulan mobil uygulamaların kıstasları farklı. mobil gruplar bu yönüyle tehlike arz etmekte.

Buradan hiç bir mobil uygulama grubuna ithamda bulunmak, kötülemek haddimize değil, ancak ifade etmek zorunda kaldığım şey meselenin hukuki olasılıkları.

bazı kötü örnekler var ama yazmak doğru olmaz, zaten üyelerimiz anlamıştır.

• Beğen
Tepkiler: omd
Bence çeşitlilik iyi birşeydir. Hocam sorununa anında cevap bulmak istiyor. Biraz sabırsız davranmış gibi geldi. Sorunu yazmış peşine eleştiri yazmış. Bizim öğretmenler gibi ben iş yaparken kendi işine öncelik vermemi istiyor.

fatih hocam benim sorunum bilişimle ilgili ve şuan kendi çabamla uğraştım ve çözdüm. ama düğer paylaşılan şeyler çok gereksiz geliyor bana. ozaman bu sitenin adını değiştirelim.

Bence de böyle güzel. İnsan kafa dağıtıyor. Öğretmenler odasında hiç duraksız eğitimin kalitesini arttırmak üzerine mi çalışıyorlar hocam. Ben bts'den dışarı çok lazım olmadıkça çıkmıyorum. Burası da benim öğretmenler odam :D Onu ne yapacağız?

Bence şikayet gereksiz, forumun ne olduğunu anlatırken söylüyoruz çocuklara; sorularınıza hemen de cevap gelebilir, hiç bir zaman o cevap gelmeye de bilir. Aile olduğumuzu düşünüyorsak bbnet olarak, herkes her konuda soru da sorabilmeli. Bunun nesi yanlış? Bir de her soruna burada çözüm bulabileceğimize dair bir kural yok

burada her soruna çözüm bulma kuralı elbette yok ama bilişimle ilgili bir sorun topiği açıldığında diğer BT dışı konu başlıkları arasında güme gidebiliyor belki çözüm getirebilecek arkadaşlarında başlığı görememesinden dolayı sorun çözümsüz kalıyor,meseleye biraz da böyle bakalım, çeşitlilik güzeldir o ayrı, aslında forumun trend başlıkları içerik itibariyle BT ve BT dışı olacak şekilde iki ayrı sütunda sıralansa meraklısı ilgili bölüme göz atar iki türlü de sorunlar çözüme kavuşur

Bu nasıl bencilliktir böyle. Herkes seni bekliyordu değil mi burda. Bir sorunu olsa da hemen yardıma kaptırsak diye. Yada burada vardiyalı bir tim var süpermen gibi herkese yardımcı oluyor. Arkadaşım burası forum sitesi. Şu an telden bakamıyorum forumdaki mesajlarına ama bakmak isterdim kaç kişiye yardımcı olmuşsun daha önce

Arkadaş konu açmış yardım istemiş, 15 dakika dayanamamış eleştiriye başlamış. Sonra bir bakıyorsun aynı arkadaş Civic lazım diye gereksiz konunun kralini açmış çıkıyor. Yıllarca Sürekli yardım iste bir şeyler sor insanlar iyi kötü yardım etsinler sana sonra 15 dakikada bana yardım etmediler diye insanlara laf sok.

Üstte sohbet bölümü koyalım online üyeler ordan yazılan sorunları daha hızlı görüp yardım edebilir yada link paylaşırlar

Konunun başlığı her telden !

Buraya istediğimiz konuyu tecrübeli arkadaşların deneyimlerinden faydalanmak için yazıyoruZ yazacağız da...

Arkadaş kendi sorusuna cevap alamayınca bizim başlığa saldırıyor..

Yazmak zorunda değilsin ilgilenmek zorunda da degilsin fakat
Gelip benim açtığım başlığın altına bu nasıl başlık acil diye... yazman da hoş değil...

Ozaman bu her telden diye başlık neden var ? Biz kendi hayatimiz içindeki tecrübe ve deneyimlerinizi de burada paylaşmayacaksak bu sitenin ne tadı kalır ne havasi

Bu site ilgisini kaybetti eskiden günde binlerce kişinin ziyaret ettiği bir site iken bu hale düştü. tabi bunun bir çok sebebi var. ancak bu bilgisayar dışındaki paylaşımlar falan değil aksine insanlar bazen eylenmek, bazen fikrilerini paylaşmak için giriyordu. şimdi çok daha mı iyi oldu

Bende bu eleştiriye fazlasıyla katılıyorum. Cevap verilmemesinide bırakın yazdığımız mesajlardan dolayı tehdit edilen arkadaşlar bile var.

hocam o kadar basit bir soru ve sorun ki seninki belik 1000 defa cevap verildi. ve emin ol bilgisayar öğretmenleri senin gibi çor çocuk işbilmez herkese cevap vermekten usanmıştır. çünkü hizmetlisine kadar üye; napsınlar..

forumda anlık cevapların daha kısa zamanda alınabilmesi için mobil uygulama ihtiyacı var. yeni eğitim öğretim yılına kadar alt yapısını hazırlayabilirsek, bu sıkıntıların bir kısmı düzene girer diye düşünüyorum.
Mobil uygulamanın kesinlikle olması gerekiyor, umarım en kısa zamanda yayınlarsınız.

Bence e-Okulda rapor alamamak güncel bir konu değil hep gündem ama diğer kanguru ve araba seçimi hep güncel sayın hocam

Geri