Elektronik Cevaplama Sistemi-Elektroy- Nedir?

Kodla Büyü

sekiz

Aktif Üye
Bu soruya cevabı olanların ve bilgi paylaşımında bulunmak isteyen öğretmenlerimizin görüşlerini bekliyorum....

sekiz' Alıntı:
Bu soruya cevabı olanların ve bilgi paylaşımında bulunmak isteyen öğretmenlerimizin görüşlerini bekliyorum....

Ölçme değerlendirme ile ilgili bir sistem, sınıflarda öğrenciler ellerindeki kumandalarla öğretmenin sorduğu soruları cevaplıyorlar...Öğretmende soru cevaplandıktan sonra tüm sınıfın sonuçlarını görebiliyor...kullanan öğretmenlerimizle görüştüm çok memnun olduklarını söylüyor,
ama denemek lazım tabiki.....
kullanan öğretmenlerimiz yorum yazarsa daha iyi olur....

bilisim14' Alıntı:
sekiz' Alıntı:

Ölçme değerlendirme ile ilgili bir sistem, sınıflarda öğrenciler ellerindeki kumandalarla öğretmenin sorduğu soruları cevaplıyorlar...Öğretmende soru cevaplandıktan sonra tüm sınıfın sonuçlarını görebiliyor...kullanan öğretmenlerimizle görüştüm çok memnun olduklarını söylüyor,
ama denemek lazım tabiki.....
kullanan öğretmenlerimiz yorum yazarsa daha iyi olur....

Öğretmenlerimizin yorumlarını bekliyoruz....

biz ilçeye 3 tane aldık kulanılırsa cok pratik ve faydalı bir cihaz

Bende kendi okulumda 3. sınıfa aldırdım(geçen sene), kurşum kalemin deneme sınavında bu sınıftan İstanbul 1.si Türkiye 2. si çıktı ve ilk 100 ede 5 tane öğrenci listeye girdi. Elektroy ile öğrenciler hem hızlı okumaya alıştı, hemde bol soru çözüyor.

Öğrencilere dağıtılan keypad isimli kablosuz kumandalar ile öğrenciler projeksiyondan yansıyan soruya cevap veriyorlar. Test sonucunda bu tür programlar sınıfın test ile ilgili analizini yapabiliyor. Elektroy ve İntera Keypad örnek verilebilir.

tati' Alıntı:
Bende kendi okulumda 3. sınıfa aldırdım(geçen sene), kurşum kalemin deneme sınavında bu sınıftan İstanbul 1.si Türkiye 2. si çıktı ve ilk 100 ede 5 tane öğrenci listeye girdi. Elektroy ile öğrenciler hem hızlı okumaya alıştı, hemde bol soru çözüyor.

Hocam tebrik ederiz,
Başarılarınızın devamını dileriz,
bu tarz başarılı örnekleri ve haberlerinizi paylaşırsanız seviniriz...

yaa bu sayfa reklam sayfasına dönmüş. sekiz adlı arkadaş sekizdesekiz 'in yazılımlarını tanıtıyor bunu biliyoruz alierdogdu adlı arkadaş da yeni girmiş interaokul'u tanıtıyor. Nereden biliyorum. Çünkü kayıt tarihi bugün ve mesaj sayısı 1:)

Reklamla bilgilendirme arasında fark yok mu?
Nette gezinirken bu alanı fark ettim ve üye olup yazdım.
Forumun amacı üye olup yazmamak mı, üye olunmadan okunması mı?
Benim yazdığım saatte cevap yazmak için kimse olmadığı için yazmamışlardır.
Ayrıca yazdıklarım da tamamen doğru.
Sistem Türkiye'de yeni.
Amerika'da ise 30 yıldır kullanılıyor.

Bolu Merkezde bildiğim 5-6 okulda kullanılıyor ve hepside çok memnun, özellikle öğrenciler sistemi çok seviyorlar, sınıfının durumunu net olarak ölçmek isteyen öğretmenler için de bulumaz bir nimet....

bi müdürlekonuşayım bakalım bize de alır herkes memnun olduğuna göre...

asp-php' Alıntı:
sekizde sekiz reklam yapma

Hocam bu reklam takıntısı nedir anlayamadım,
bu sitedeki herkes aklı başında okuduğunu anlayabilen, araştırma yeteneğine sahip kişiler,
bir konu hakkında olumlu yada olumsuz görüş belirtebiliriz, bu sizin tabiriniz ile reklam da olabilir yada olmayabilir,
ama reklam yapma-reklam yap gibi bir tartışma yerine, şu konu hakkında yanlış söylüyorsunuz,
insanları yanlış bilgilendiriyorsunuz vs... tarzında bir şey deseniz daha anlaşılır olur,
ama yok yanlış bir şey yok ise,
yukarıda bahsettiğim gibi bu siteyi takip eden herkes karar verme yeteneğine sahip insanlar,
ve okulları , sınıfları ve kendileri için faydalı olabilecek hizmet ve ürünleri seçme hakkına da sahipler,
biz sadece bilgilendirmek ile sorumluyuz....
gereksiz bir konu ile sayfayı meşgul ettiğim için kusura bakmayın...
ilgilenen herkese şimdiden teşekkür ederim...

sekiz' Alıntı:
asp-php' Alıntı:
sekizde sekiz reklam yapma

Hocam bu reklam takıntısı nedir anlayamadım,
bu sitedeki herkes aklı başında okuduğunu anlayabilen, araştırma yeteneğine sahip kişiler,
bir konu hakkında olumlu yada olumsuz görüş belirtebiliriz, bu sizin tabiriniz ile reklam da olabilir yada olmayabilir,
ama reklam yapma-reklam yap gibi bir tartışma yerine, şu konu hakkında yanlış söylüyorsunuz,
insanları yanlış bilgilendiriyorsunuz vs... tarzında bir şey deseniz daha anlaşılır olur,
ama yok yanlış bir şey yok ise,
yukarıda bahsettiğim gibi bu siteyi takip eden herkes karar verme yeteneğine sahip insanlar,
ve okulları , sınıfları ve kendileri için faydalı olabilecek hizmet ve ürünleri seçme hakkına da sahipler,
biz sadece bilgilendirmek ile sorumluyuz....
gereksiz bir konu ile sayfayı meşgul ettiğim için kusura bakmayın...
ilgilenen herkese şimdiden teşekkür ederim...
:++:

Geri