Elektrikli Kombi kullanan var mı???

Kodla Büyü

H_M

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ısınma problemimiz var geçen seneden beri. Bu yıl doğalgaz hala oturduğumuz mahalleye gelmediği için elektrikli kombi düşüncemiz var. Apartman yeni ve çoğu kişi kiracı olduğundan ev sahipleri kazan almaya yanaşmadı o yüzden kalorifer işine giremedik. Küçük bebeğimiz de bu yıl ayaklanmak üzere bizim için daha da sıkıntı olacak haliyle bu durum.

Kullanan ve bilgilendirebilecek arkadaşımız var mı acaba bu konuda??? Sistemi kuracak olan kişi çok övdü...

bence kuracak kisiye cok guvenmeyin, hic kullanmadim fakat kullananlardan memnun olanda gormedim. oncelikle ucuz yolluda olsa en azindan bebek odasi icin yalitim dusunun derim. sonra tek cozum elektrik ise elektrigin farkli alternatiflerine bakarsiniz. benim arastirdigimda konvektor isitici kullananlar memnundu genelde.

hocam, egenin deniz kenarı ilçesinde çalışıyorum, doğal olarak burada kalorifer filan çok yok, yalıtım kalitesi düşük. Elektrikli kalorifer kullananlar ısınmak için 3 ay, aylık 1000 tl civarı elektrik faturası ödediler. bulunduğunuz iklim, şehir, yalıtım, konum bu etkenler önemli.

Suicide' Alıntı:
bence kuracak kisiye cok guvenmeyin, hic kullanmadim fakat kullananlardan memnun olanda gormedim. oncelikle ucuz yolluda olsa en azindan bebek odasi icin yalitim dusunun derim. sonra tek cozum elektrik ise elektrigin farkli alternatiflerine bakarsiniz. benim arastirdigimda konvektor isitici kullananlar memnundu genelde.

Hocam kuran kişi kendine çdk güveniyor. Oturduğumuz yerde çevrede problem yaşayan çok olduğundan bize bedavaya kurup pazar oluşturmak istiyor.
Konvektör ısıtıcıyı düşünmedik hocam araştıralım

acer50' Alıntı:
hocam, egenin deniz kenarı ilçesinde çalışıyorum, doğal olarak burada kalorifer filan çok yok, yalıtım kalitesi düşük. Elektrikli kalorifer kullananlar ısınmak için 3 ay, aylık 1000 tl civarı elektrik faturası ödediler. bulunduğunuz iklim, şehir, yalıtım, konum bu etkenler önemli.

Egedeyim hocam ben de. Yalıtım iyi. Her odayı açmayız diye dşühüyoruz ama ..

H_M' Alıntı:
acer50' Alıntı:

sıfır binada, yalıtımlı, bütün cepheleri açık, dubleks evinde kullanan arkadaşıma sordum hocam şimdi, 2 senedir kullanıyormuş, aynen söylediğim gibi aralık, ocak, şubat 1000 lira civarı kaçış yok diyor, çok öyle sıcacık filan da olmuyor çok açmıyoruz diyor.

acer50' Alıntı:
H_M' Alıntı:
acer50' Alıntı:

sıfır binada, yalıtımlı, bütün cepheleri açık, dubleks evinde kullanan arkadaşıma sordum hocam şimdi, 2 senedir kullanıyormuş, aynen söylediğim gibi aralık, ocak, şubat 1000 lira civarı kaçış yok diyor, çok öyle sıcacık filan da olmuyor çok açmıyoruz diyor.

Hocam ilginiz için teşekkürler.
Dublex olduğu için ve tüm cephe açık olduğu için mi acaba çok geldi?

H_M' Alıntı:
acer50' Alıntı:
H_M' Alıntı:
acer50' Alıntı:

Hocam ilginiz için teşekkürler.
Dublex olduğu için ve tüm cephe açık olduğu için mi acaba çok geldi?

tüm cephelerin açık olması sürekli güneş aldığını da gösterir ama. Ara katta oturan arkadaşım da var hocam o da 1000 lira geliyor diyor faturaya. Bahsettiğim kişilerin alt katında kalorifer yok onu da belirteyim. Ben klima kullanıyorum bebek de var, bana bile 400 lira civarı geliyor, inverter klima, kuzey kapalı, güney doğu cephe, yalıtımlı bina.

Anladım hocam... Biz de geçen yıl kllima ile ısındık. Siz tüm ev için mi klima kullandınız? Bizim de inverter 18lik klimamız var tek odaya 150 civarı ödedik.

Bu yıl kombi taktırdım biraz araştırmıştım bu konuda en önemli şey YALITIM

Re: Ynt: Elektrikli Kombi kullanan var mı???

Doğalgaz yoksa, Elektrik sobasından şaşmayın.
Yerdeki halılar dan yüksek
Devrilmeye karşı sensörlü olsun.
İki soba saatte 1600w yaksanız ayda 500tl kesin fatura gelir.
Bu hesap, Kar yağmayan iklimler içindir.

H_M' Alıntı:
Anladım hocam... Biz de geçen yıl kllima ile ısındık. Siz tüm ev için mi klima kullandınız? Bizim de inverter 18lik klimamız var tek odaya 150 civarı ödedik.

2 klima, biri gündüz sürekli çalışıyor, biri gece sürekli çalışıyor, sadece geceleri yağlı radyatör dedikleri petekten ve elektrikli şofben vardı

acer50' Alıntı:
H_M' Alıntı:

2 klima, biri gündüz sürekli çalışıyor, biri gece sürekli çalışıyor, sadece geceleri yağlı radyatör dedikleri petekten ve elektrikli şofben vardı

Gündüz tek klima tüm eve yeterli oluyor mu?

H_M' Alıntı:
acer50' Alıntı:
H_M' Alıntı:

tüm ev olur mu hocam, tek oda. sabahları tek salonu kullanıyoruz mecburen, mutfak zaten kendi kendine yetiyor. gece yatarken yatak odası klima, çocuk odası yağlı radyatör. kalorifer olmaması rezillik resmen

acer50' Alıntı:
H_M' Alıntı:
acer50' Alıntı:
H_M' Alıntı:

tüm ev olur mu hocam, tek oda. sabahları tek salonu kullanıyoruz mecburen, mutfak zaten kendi kendine yetiyor. gece yatarken yatak odası klima, çocuk odası yağlı radyatör. kalorifer olmaması rezillik resmen

Çocuk var deyince dolaşır diye tüm ev mi acaba dedim..Allah yardımcımız olsun. Çcuk varken zor.

ben geçen sene çok araştırdım elektrikli kalorifer sobalarını yakma sıkıntısı olmasın diye kayseriden bir arkadaşım yıllarca kombi servisinde çalıştı altından kalkamazsınız dedi. bence termostatlı infrared ısıtıcı al hocam kapı üstlerine monte et 5-10 dk yanıp 5-10 dakika söndüğü için tasarruflu da oluyor. ışıl diye bir marka vardı kayserinin yaklaşık 8 senedir kullanıyorum sıkıntı yok. çocuk kapıyı açabilecek yaştaysa sıkıntı olabilir sizin için o durumda paraya acıma. her yeri ısıt. başka bir yöntem de güneyde yaşıyorsanız güneş enerjisi suyunu peteklerde dolaştırabilirsiniz.

dokmeefrail' Alıntı:
ben geçen sene çok araştırdım elektrikli kalorifer sobalarını yakma sıkıntısı olmasın diye kayseriden bir arkadaşım yıllarca kombi servisinde çalıştı altından kalkamazsınız dedi. bence termostatlı infrared ısıtıcı al hocam kapı üstlerine monte et 5-10 dk yanıp 5-10 dakika söndüğü için tasarruflu da oluyor. ışıl diye bir marka vardı kayserinin yaklaşık 8 senedir kullanıyorum sıkıntı yok. çocuk kapıyı açabilecek yaştaysa sıkıntı olabilir sizin için o durumda paraya acıma. her yeri ısıt. başka bir yöntem de güneyde yaşıyorsanız güneş enerjisi suyunu peteklerde dolaştırabilirsiniz.

Hocam peki aylık ne ödüyorsunuz?

infrared isitici tavsiye etmem. evde var zorda kalinca kullaniyoruz fakat acikkan isitiyor, kapandigi an donduruyor. isigin vurdugu yer isinirken vurmadigi yer yine buz gibi...

benim tavsiyem mutlaka havayi isitan bir sistem dusunun, gerisi verimli olmuyor gecici cozum oluyor. bu yuzdendir ki infraredler aslinda acik alanlarda kullaniliyor.

Geri