el frenini indirmeden araba kullanmak

Kodla Büyü

siirtli_mucahid

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 1 haftadır fiesta marka otomatik vites arabayı kullanıyorum. Bu gun el freni indirmeden bir yokustan indim yanlışlıkla el freni indirmeden kullandığım icin arabaya zarar verirmi eşime sormaya korktum

İkaz vermiyormu hocam ben hep unutuyorum hareket ettikten sonra ikaz verdiğinde indiriyorum. Zarar vereceğini sanmıyorum..

koku ve duman oluşmadıysa sorun yoktur yolunuza devam edin hocam eşinize söylemenize de gerek yok ufak şeyler bunlar:D

evrim0626' Alıntı:
koku ve duman oluşmadıysa sorun yoktur yolunuza devam edin hocam eşinize söylemenize de gerek yok ufak şeyler bunlar:D
Koku falan yoktu bir sorun cikmaz ins aslinda ben Arabadan cok yaptığım hataya üzüldüm

tesadüfe bakın, ben de aynı hatayı yaptım bugün. normalde çok dikkatliyimdir ama bu sabah çok uykusuzdum, gözlerim kapanıyordu resmen :S 1 km. kadar yokuş aşağı el freni çekiliyken inmişim. baktım koku veya duman yok, içim rahatladı :=) benimki tam çekili değildi, yarıdaydı.

hocam benim de başıma geldi bi kere, yarısındaydı eve geldim bi koku var, hafiftan balatalar yanmış, ama sonra problem olmadı :)

Balata hemen öyle kolay biten bişey olsa yandık hocam :) korkmayın ondan bişey olmaz

hocam 8-9 km el freni ççekiliyken gitmişim tam ışığa gelirken frenlere basayım dedim çok ısındığından tutmadı frenler Allah tan uzaktan yavaşlamaya başlarım ışığa gelene kadar arabanın hızı azaldıda durdu kenara çektim su falan döktüm sonra ustaya götürdüm durumu anlattım. bişey olmaz dedi ama kafam rahat olsun diye balata ve diski temizledi sorunsuz gittim. frenler tutuyorsa sizinde kafanız rahat olsun

Hocam balatalarda ufak tefek yıpranma olmuştur. Olur böyle vakalar, öyle hemen kolay kolay bozulmazlar.

tolgahan0010' Alıntı:
hocam 8-9 km el freni ççekiliyken gitmişim tam ışığa gelirken frenlere basayım dedim çok ısındığından tutmadı frenler Allah tan uzaktan yavaşlamaya başlarım ışığa gelene kadar arabanın hızı azaldıda durdu kenara çektim su falan döktüm sonra ustaya götürdüm durumu anlattım. bişey olmaz dedi ama kafam rahat olsun diye balata ve diski temizledi sorunsuz gittim. frenler tutuyorsa sizinde kafanız rahat olsun

İyi ki su dökünce diskleri eğmemişsiniz :)

bugün tesadüf benide el frani kurtardı. sabah saatlerinde yokuş aşağı inerken pejo 307 otomatik frenleri tutmadı ucuz atlattık. sizinki hiç mühim değil .sağlık olsun

Geri