el Emeği Göz nuru Bütün Kodlar bana ait

Kodla Büyü
Narman / ERXZURUM nerededir? İl adımızı düzeltelim bence, 3 sayfa yorum var kimse bu hatayı görmemiş :)

Arka plaln mavi old için sanki tüm yazılar seçiliymiş hissi veriyor bence gövde kısmının arka planını beyaz yapabilirsiniz. Solda linklerin oldkısım mavi kalabilir..

narcin' Alıntı:
tasarım derken gösterdiğiniz siteler hep 2 kolondan oluşuyor benim ki 3 kolon site kodlarını indirdinizmi ? bahsettiğiniz arkadaş veya örenek gösterdiğiniz siteler hep flash siteler benim ki html ve sorun sadece banner se bu sitenin benzerini yapmıtım http://www.oltuteml.meb.k12.tr ve burdada banner milli eğitimin banneri acaba şimi mebdenmi çalıntı olmuş oluyor yani tüm sıkıntı bannermi ? tasarım derken belirttim sadece banner ve arka plandaki resim ama istiyorsanız 2 tıklamayla değişir bu dur yapıcı yorum sağolun sayın hocalarım. yani tüm her şeye baktınızda banner la renkleremi takıldınız ? haber bandıdır içeriktir yerleşimdir vb her şey tamam bi o mu sıkıntı :D tamam tamam sizin dediğiniz olsun emek memek yok bilgisayara dedimki yap kardeş oda yaptı ayrıca destek olan hocalarıma ve önerilerine teşekkür ediyorum
...
hocam önemli olan 2 sütün 3 sütun olayı değil. 5 sütun bile olsa ilk baktığınızda BUNA BENZİYOR hissi veriyorsa; siz o site için kesinlikle TAMAMEN BANA AİT diyemezsiniz. Gösterilen sitelerin HTML yada FLASH olması bişey fark etmiyor çünkü ikiside sadece imajların görünmesine yardımcı oluyor bizim konumuzda.

MEB banner' ından örnek vermişsiniz. Onu da abartarak vermişsiniz. Bende size aynı soruyu tersten soruyorum, sizce o meb bannerın herşeyi size ait midir?

Bir albüm düşünün içinde onlarca şarkı var ama albüm kapağı bir başka albüme çok çok benziyor. Sizce kim içindeki şarkılara bakıpta aa bak farklı albümlermiş der? Albümleri gösteren nasıl kapaklarıysa, bir web sitesinin kapağı da bannerıdır.

içerik kısmına gelince; şekilde takılı kaldık henüz, onu atlatalım içerik kısmına da başlarız ;)

:+1: Ama mavi biraz fazla sırıtıyo.Daha açık bir renk güzel olur diye düşünüyorum hocam.

Gelelim içerik kısmına.
..
- Banner da adres ve telefon bilgisi paylaşılması garip olmuş.
- Banner da belirtilen il ve ilçe isimlerinin okul adından önce gelmesi gerekir. (Yoksa sizdeki gibi adres bilgisi gibi olur)
- Yukarıdaki 2 bilgiyi kaldırıp yazı logo ve harita ile aynı hizaya getirilirse daha estetik olacaktır.

- Menü kısmında kullanılan birbirine yakın 2 farklı mavi tonu menüyü çok boğmuş. banner da kullanulan turuncu ikinci renk olarak tercih edilseydi daha estetik olurdu. ayrıca bannerdaki turuncunun temayla bütünlüğü sağlanırdı.
- Menülerde arka plan rengi olarak BEYAZ kullanılıp sayfa geneline açık mavi bir ton kulllanılsa ve menü üzerine gelindiğinde mavi arkaplan uygulansa çok daha estetik olacaktır.

- 3 sütunlu içerik kısmındaki her bloğun üst kısımları yuvarlatılmış ama alt tarafları sivri bırakılmış. Her iki tarafı da yuvarlatılmış olsa daha estetik duracaktır.
- Okulumuzdan Haberler kısmındaki Haber1-2-3-4 kısmı hem çok büyük hemde hiç okunmuyor.
- Okulumuzdan Haberler kısmındaki Görselin üzerine açılan mavi metin alanının azaltılan opacity değeri yeterli değil ve çok büyük. opacity daha da azaltılıp, boyut küçültülürse daha estetik olacaktır.
- Orta kısmın en altındaki BİR TEBESSÜM kısmındaki iframe çok garip durmuş. farkllı bir şekilde bu alan değerlendirilmeli.
- 3 sütunlu içerik kısmının bitiş yükseklikleri aynı değil, atl kısımdaki beyaz boş alan kötü duruyor.

- Footer kısmındaki arkplan rengi nedeniyle eklenen meb sponsor bağlantıları arka plan rengi nedeniyle kötü durmuş. Footer kısmında sadece çerçeve rengi kullanılır ve arkaplan rengi beyaz olsa bu sponsor bağlantıları daha estetik duracaktır.
- Footer kısmında sağ tarafta yazan TASARIMCI yazısı kötü durmuş. Bir simge / logo kullanılıp resmin "ALT" bilgisinde tasarımcı bilgileri verilse daha iyi olurdu. Yada alta bir satır şeklinde Tasarım Kadir Duman yazılsa daha estetik olurdu.

- OKULUMUZ menüsü altındaki BİRİMLERİNİZ kısmına girecek olursanız. 3 sütun yerine 2 sütuna dönüldüğünü göreceksiniz. Bu sorun değil ama bu sayfada tüm menü ayarları bozuluyor. HER SAYFA YENİ PENCEREDE AÇILIYOR. BU SORUN 2 SÜTUNLU HER SAYFA İÇİN GEÇERLİ

- ŞEKERLİ sayfasının tasarımı son derece amatörce olmuş. Hem üste doğru kayan bölüm, hem alt kısımda sola doğru kayan bölüm göz yoruyor,
- ŞEKERLİ sayfasında Yöresel tandır kısmındaki resim hizalaması kaymış durumda.

- NARMAN sayfasının tasarımı son derece amatörce olmuş. fotoğrafların yerleştirilmesi tasarım açısından çok kötü.

- SOL MENÜ / Rehberlik Servisi alt linklerinin hiç biri çalışmıyor
- SOL MENÜ / Okul aile birliği linki çalışmıyor.
- SOL MENÜ / Öğrenci Çantası alt linkleri YENİ SAYFADA açıyor
- SOL MENÜ / Hizmet Standartlarımız kısmı bilgisayara indirilen bir belge değilde bir web sayfası olsaydı daha iyi olurdu.
...........
İlk aşamada BENCE göze çarpan eksiklikler bunlar. Emeklerine sağlık. Daha da güzel işler yapmanız dileğiyle iyi çalışmalar dilerim...

Not : Yorumlar verilen emeğe saygısızlık etmek için değil, daha güzele ulaşmak için birer öneriden ibarettir.

Diğer sayfalarda var ama İletişim sayfasına okulun adresini, telefonunu vs. de yazsanız, hatta google haritasını ekleseniz daha güzel olur. Kullanıcının bu tür bilgileri almak için ilk tıklayacağı yer iletişimdir genelde diye düşünüyorum. Ayrıca google haritalarını resim olarak değil, nesne olarak ekleyin. Tebrikler güzel bir site.

Geri