El atarisi hakkında bilgi

Kodla Büyü

teknogretmen

Site Gezgini
gShsMmk

Merhaba arkadaşlar. Son zamanlarda bu nostaljik el atarilerinden çok görüyorum. İçerisinde eski atari oyunları mevcut. Üstelik 90 tl ye falan satabiliyorlar. Şu soruları merak ediyorum.
Bu konsolun çalışma mantığı nedir ? Yani hangi parçalarla yapılmış olabilir?
Bunun gibi bir konsolda html, js ve/veya exe oyun dosyalarını çalıştırmak mümkün olabilir mi?

Bende var ufaklık için 60 liraya almıştım ekranı biraz daha iyi olsa oyun zevki daha çok verebilirdi ve bataryası çok kötü 3310 bataryası gibi bir bataryası var... Hemen hemen tüm oyunları içeren basit bir modül ile oyunları oynatıyor...
https://ty.gl/znin09l

Bataryadı çok çabuk öldü arkadaşlar. Hiç bulaşmayın. Sadece 2 ay oynayabildik. Onun yerine super mini sfc 621 i tavsiye ederim. Tabi biraz daha pahalı ama gerçekten kaliteli ve tv ye hdmi ile bağlanıyor

elimde muzelik atari 65xe gibi bir makine vardı,bunu 850tlye alıcı buldum sizce ederi bu mu?kasetler içinde 20ye yakın oyun var birde cardridge içinde oyun fikri olan varsa yardımcı olabilir mi?alan ne için alır boyle bir cihazı?

Ekli dosyalar

• 8D9B154F-36D7-490D-BC47-F7AF877CD046.jpeg
    8D9B154F-36D7-490D-BC47-F7AF877CD046.jpeg
    789.7 KB · Görüntüleme: 86
eğer mario tarzı oyun oynamak istiyorum diyorsanız benim de tavsiyem nintendo wii. softmod olayını yaparsanız çocuklarla beraber güzel oyunlarda oynarsınız. yalnız geçen sene 175₺ aldığım wii şu aralar 500-600 bandında gidiyor orası ayrı konu.

elimde muzelik atari 65xe gibi bir makine vardı,bunu 850tlye alıcı buldum sizce ederi bu mu?kasetler içinde 20ye yakın oyun var birde cardridge içinde oyun fikri olan varsa yardımcı olabilir mi?alan ne için alır boyle bir cihazı?
Hocam 850 tl seni zengin etmez ki. Bu zamana kadar sakladığına göre senin için bir değeri var demek bu. Buda paranın satın alamayacağı şeylerden olmalı :)

Geri