ekranın bazı yerleri pembe renk almaya başladı

Kodla Büyü

cakir528

Aktif Üye
asus f3s serisi laptopum var.bugün ekranın bazı yerleri pembe renk almaya başladı.sorun nedir sizce arkadaşlar?

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    124.6 KB · Görüntüleme: 3,108
Garantisi varsa hemen yolla hocam. benim de monitör parlaklığı artıp azalıp duruyor.

hocam göndrdiğin print screen bende normal görünüyor. dolayısıyla ekran kartı ile ilgili bir sorun değil görüntüyle ilgili yani lcd ekranla ilgili sorun..

ekranan giden kablolarda temassızlık (gevşeme) var..

bendede aynı makinadan var(asus f3sc). lcd ekranın menteşelerini aç orda kablolar var onları kontrol et onlardandır..

menteşeleri önden ve arkadaş içeriye bastırarak yukarıya kaldır çok yavaş. dört köşesinde diş var..

kolay gelsin..

garanti yoksa servise boşa para vermeyin kendiniz bi kurcalayın önce..

google ye asus f3 menteşe de resimleri incele

bitmis-kasa2.jpg

Bende de aynı model laptop var bahsedilen monitör bağlantı yeri gerçekten çok adi, kapağı çıkıp kablolar boşta kalıyor. PC performansı iyi fakat kasa berbat dökülüyor resmen. Ekrandaki renk değişikliği sorunu laptop çevresindeki mıknatıstan kaynaklı olabilir.

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler.lcd tv me ekranımı bağladım laptop görüntüm televizyonda öok net,sıkıntı yok.dediğiniz gibi laptopun lcd ekranında sıkıntı var.lcd ekranımı çıkarmak için uğraşayom o zaman.direk uygulama linki videosu olan varsa verirse iyi olur.iyiki varsınız.

servis ten başka çözüm olmaz. başıma geldi..

servisi de iyice telefonla sıkıştırın..

Geri