Ekranda tek bir resim ile başka slaytlar nasıl

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
merhaba arkadaşlar, ekranda tek bir resim olacak, bu resim dışında ekranda başka bir şey görünmeyecek, bu resim varken ekranda bilgisayarın masaüstü veya başka bir resim görünmeden düğme ya da butonlar ile istediğimiz bölümdeki sunumları/videoları ya da slayt showları teker teker açarak konser devam edecek, bu videoları/slaytları gösterirken de bunları bağlı olduğu butonlar ya da düğmeler görünmeyecek, umarım anlatabilmişimdir, bunu nasıl yapabilirim? yardımcı olacaklara çok teşekkür ederim.

Windows + P ---> Genişlet = sadece masaüstü arka planı görünür. Ona bir resim belirlersiniz tamamdır. Kullanımda dikkat mouse veya pencereleri sağa götürürseniz 2. ekranda görünür. Ayrıca Power point ile de 2. ekran kullanılabilir.

kalelibilişim' Alıntı:
Windows + P ---> Genişlet = sadece masaüstü arka planı görünür. Ona bir resim belirlersiniz tamamdır. Kullanımda dikkat mouse veya pencereleri sağa götürürseniz 2. ekranda görünür.
Ben de bu şekil de hallediyorum. İki görüntü iki farklı ekran, tek fare geçişi ile kontrol :+1:

kalelibilişim' Alıntı:
Windows + P ---> Genişlet = sadece masaüstü arka planı görünür. Ona bir resim belirlersiniz tamamdır. Kullanımda dikkat mouse veya pencereleri sağa götürürseniz 2. ekranda görünür. Ayrıca Power point ile de 2. ekran kullanılabilir.

Hocam bu dediğiniz şekilde, W+P=Uzatarak 1. yani bizim kendi bilgisayarımızın ekranının masaüstü görüntüsünü projeksiyona verebiliyor muyuz?

kalelibilişim' Alıntı:
İki ekran oluyor 2. Ekran yani boş olan ekran projeksiyona yansıyor 1. Ekranı da yansıtabilirsiniz.

Hocam denedim projeksiyon ekranı masaüstü oluyor ama ana ekranın masaüstünde yaptıklarım projeksiyona yansımıyor, sorun ne acaba?

masaüstünde yaptığınız uygulama powerpoint sunum ise slayt gösterisi sekmesinde sunumun gösterileceği monitör kısmının 2.monitör olması gerekir. uygulamanız eğer bir video ise oynatıcı programınıza göre değişir.

tuncaygulnur' Alıntı:
masaüstünde yaptığınız uygulama powerpoint sunum ise slayt gösterisi sekmesinde sunumun gösterileceği monitör kısmının 2.monitör olması gerekir. uygulamanız eğer bir video ise oynatıcı programınıza göre değişir.

PPT gösteriyor ama video göstermiyor hocam, normal Windows media player kullanıyorum ne yapmam gerekiyor?

ekran kartı ayarlarına bi bak. bende şu şekilde bi ayar yapınca düzeliyor.

Ekli dosyalar

• resim1.JPG
    resim1.JPG
    71.3 KB · Görüntüleme: 448
  • resim0.JPG
    resim0.JPG
    72.3 KB · Görüntüleme: 438
zodiac' Alıntı:
kalelibilişim' Alıntı:
İki ekran oluyor 2. Ekran yani boş olan ekran projeksiyona yansıyor 1. Ekranı da yansıtabilirsiniz.

Hocam denedim projeksiyon ekranı masaüstü oluyor ama ana ekranın masaüstünde yaptıklarım projeksiyona yansımıyor, sorun ne acaba?

Bilgisayarınızda iki ekran var gibi düşünün masaüstü ekranınızın sağına bir ekran daha eklenmiş gibi, projeksiyona yansısın istiyorsanız pencereyi tutup sağa çekin.

Power point içine eklerseniz 2. ekranda sadece power point sunumu içindekiler görülür. Video vs ne varsa power point sunumu içine ekleyerek de yapabilirsiniz.

kalelibilişim' Alıntı:
Power point içine eklerseniz 2. ekranda sadece power point sunumu içindekiler görülür. Video vs ne varsa power point sunumu içine ekleyerek de yapabilirsiniz.

Videoları göstermek için tek yol ppt içine gömmek mi hocam?

kalelibilişim' Alıntı:
zodiac' Alıntı:
kalelibilişim' Alıntı:

Bilgisayarınızda iki ekran var gibi düşünün masaüstü ekranınızın sağına bir ekran daha eklenmiş gibi, projeksiyona yansısın istiyorsanız pencereyi tutup sağa çekin.

Hocam pencereyi tutup sağa çekin demekle neyi kastediyorsunuz anlamadım, projeksiyonda sadece anamakinenin masaüstü görüntüsü görünüyor, benim istediğim ise anamakinede açtığım videoları da göstermesi, projeksiyona videoları nasıl yansıtabilirim uzatarak?

Zodiac hocam ekranı uzat seçeneğini bir ekranı ortadan bölünmüş gibi düşünün. Laptop ekranından fare imlecini en sağ kenara götürünce imleç projeksiyon ekranının bulunduğu tarafa geçer. Aynı şekilde bir pencereyi sayfa içinde başlık çubuğundan tutup sürekleyince sayfanın en sağına doğru ittikçe o derece sağda görünür pencere. Yani pencerenin yarısı laptop ekranında yarısı projeksiyon ekranında.

Ben bir programda hiç fare imleci ve görev çubuğu göstermeden program akışı yaptım.
Önce projeksiyonu uzat seçeneği ile laptopa bağladım. Projeksiyon tarafına arkaplan olarak program afişi koydum, görev çubuğunu otomatik gizle dedim. Hangi ekranda görev çubuğunun üzerine gelince sadece o ekranın görev çubuğu görünüyor.
Bundan sonra program esnasında kullanacağım ve projeksiyonda görünmesini istediğim programları açıp projeksiyon penceresine taşıdım ve orada kapattım,çünkü uzat seçeneğini kullanırken program hangi ekranda kapanmışsa o ekranda açılır.
Artık sağ ekrana fare geçişine gerek yok.
Laptop ekranında program dosyalarının sıralı olduğu klasörü açıp programı takip ettim.
Örneğin ppt değil pps yaptım ki sağ tarafa fare geçişi yapmayayım. Ya da video açtıysam tam ekran yapmak için ben media player kullandığım için alt+enter yaptım. Kapatırken yine projeksiyon tarafına geçmedim. Açık olan pencereler her iki ekranın görev çubuğunda göründüğü için laptop ekranındaki görev çubuğundan sağ tık kapat dedim.

boteakif' Alıntı:
Zodiac hocam ekranı uzat seçeneğini bir ekranı ortadan bölünmüş gibi düşünün. Laptop ekranından fare imlecini en sağ kenara götürünce imleç projeksiyon ekranının bulunduğu tarafa geçer. Aynı şekilde bir pencereyi sayfa içinde başlık çubuğundan tutup sürekleyince sayfanın en sağına doğru ittikçe o derece sağda görünür pencere. Yani pencerenin yarısı laptop ekranında yarısı projeksiyon ekranında.

Hocam sınıfta denemiştim sağa doğru imleci götürdüm ama anamakineden projeksiyon ekranına gitmedi, cuma günü tekrar sizin dediğiniz gibi deneyeceğim, bir pencereyi mesela video penceresini de anamakineden sağa doğru götürsem uzat seçeneği aktif iken bu video penceresi projeksiyon ekranına doğru kayıp projeksiyon ekranında görünür mü yani?

boteakif' Alıntı:
Ben bir programda hiç fare imleci ve görev çubuğu göstermeden program akışı yaptım.
Önce projeksiyonu uzat seçeneği ile laptopa bağladım. Projeksiyon tarafına arkaplan olarak program afişi koydum, görev çubuğunu otomatik gizle dedim. Hangi ekranda görev çubuğunun üzerine gelince sadece o ekranın görev çubuğu görünüyor.
Bundan sonra program esnasında kullanacağım ve projeksiyonda görünmesini istediğim programları açıp projeksiyon penceresine taşıdım ve orada kapattım,çünkü uzat seçeneğini kullanırken program hangi ekranda kapanmışsa o ekranda açılır.
Artık sağ ekrana fare geçişine gerek yok.
Laptop ekranında program dosyalarının sıralı olduğu klasörü açıp programı takip ettim.
Örneğin ppt değil pps yaptım ki sağ tarafa fare geçişi yapmayayım. Ya da video açtıysam tam ekran yapmak için ben media player kullandığım için alt+enter yaptım. Kapatırken yine projeksiyon tarafına geçmedim. Açık olan pencereler her iki ekranın görev çubuğunda göründüğü için laptop ekranındaki görev çubuğundan sağ tık kapat dedim.

Hocam harika anlatmışsınız ellerinize sağlık, benim anlamadığım nokta bu video gösterme olayını anamakineden projeksiyona yansıtma olayı olmuyor ya da ben yapamadım, media player da video açıyorum ama anamakineden projeksiyon ekranına yansımıyor, sağa götürdüm yine projeksiyonda görünmedi, neyi yanlış yapıyorum anlamadım :( Bir de görev çubuğunu otomatik gizle seçeneğini anamakineden mi yapmak gerek projeksiyon ekranında mı? "program esnasında kullanacağım ve projeksiyonda görünmesini istediğim programları açıp projeksiyon penceresine taşıdım" videoları projeksiyon ekranının masaüstüne taşımaktan mı bahsediyorsunuz hocam? kusura bakmayın hocam hiç yapmadığım için sıkıntı oldu anlamakta :( çok teşekkürler

Geri