Ekranda Görüntüsü ortada toplanıyor! Yardım

Kodla Büyü

geceyolcusu2002

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar 2005'ten beri kulladığım masaüstüm, nedenini bilemediğim sebepten ötürü ekranında görüntü sağdan ve soldan 5'er cm ortaya yığılma oldu. Önceleri monitörün tüpü bittiğini düşündüm ama televizyon tamircisi sorun olmadığını, denediğini ve hiçbir sıkıntı olmadığını belirtti. Sonra kasada sıkıntı var diye düşündüm. açtım ekran kartının fanı cortlamış onu değiştirdim ve bilgisayar tamircisinde başka ekrana taktım hiçbir sorun olmadı gayet güzel gösteriyordu fakat daha sonra eve gelip aynı monitöre takınca yine aynı sorun devam etti. acaba manyetik alan mı dedim başka odaya aldım yine aynı sorun devam ediyor. acaba format mı istiyor dedim formatladım fakat yine aynı sorun devam ediyor.
hiç başına böyle bir sorun gelen var mı?
ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz?

ekranın üzerindeki düğmelerden menü düğmesine bas orada görüntünün yerleşim ayarı var oradandır muhtemelen

hozgulen' Alıntı:
ekranın üzerindeki düğmelerden menü düğmesine bas orada görüntünün yerleşim ayarı var oradandır muhtemelen
Hocam o kadar çok şeyi denemişki, eminim bunu da denemiştir. Saygılar.

Hocam şöyle bir durum olabilir. Ekran çözünürlüğü düşükse veya ekranla uymsuzsa intel grafik kartlarında yani dahili ekran kartlarında ayar bölüömünde bununla ilgili bir seçenek var eğer dahili grfik kartı varsa gelişmiş ayarlarda çözünürlük bölümümünde bulabilirsin

hocalarım ekranın üzerindek her şeyi denedim olmadı.ekran çözünürlüğüne gelince onunda her türlüsünü denedim. ekran kartım da dahili değil.

Geri