ekranda görüntü soluklaştı

Kodla Büyü

blue123

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar vestel bilgda görüntü birden bire soluklaştı...renk ayarları ve ekran kartını kontrol ettim ama.sorun neyeden kaynaklanabilir... :?: :?:

sorun ekran kartından olabilir. vestellerde bu sorun var. benim öğrt. pc taa ankaralara gitti bu yüzden. servis bursada yapamadı ankaraya gönderdi.ankaradan yeni kasa yolladılar. sorunu çözememişler :D ancak ben harddiskteki bilgilerin yedeğini almamıştım sorunu çözemeyeceklerini düşünemediğimden sonra harddiskin peşine düşüp onu da ankaradan getirttirdim aman hocam sen de bu duruma düşme ne olur ne olmaz yedek al servise vermeden önce. tabi dilerim aynı hata değildir de ark.lar çözüm üretirler.

Türk markası vestelin monitörlerinde Madein Chine yazıyor normaldr :) sistem geri yüklediğinde düzelmiyorsa yazılımsal değildir. monitör üzerindeki butonları kullanarak fabrika ayarları dönmeli yada servisi aramalısınız :roll:

fabrika ayarlarına döndüm ama renkyine aynı soluk ...çocuklar soluk soluk bakıyor... :D :D

hocam monitör kablolarının katlanma yada sıkışma nedeniyle içten kırılmasıda sebep olabilir. monitörün kasadaki kablosunu çekp içindeki pinlerin sağlam olup olmadığına bakabilirsin. kabloyu Türk usulü sağa sola oynatıp deneyebilirsin. :) oda olmadı başka kasada denersin. zaten başka kasadada yapıyorsa ve fabrika ayarlarına dönmek işe yaramadıysa onun çözümü bilgisayarcın değil televizyoncudan geçer :)

teşekkürler fikirlerin için yarın bakalım tekrardn olmazsa gönderecem

Geri