ekranda görünen film, projksiyonda görünmüyor

Kodla Büyü
Selam arkadaşlar;
Benim şöyle bi sorunum var, herhangi bir filmi açmak istediğimde media playerda, bs playerda yada diğer programlarda açtığımda ekrana görüntü geliyor ama aynı zamanda projeksiyonda filmi göstermiyor. Projeksiyon çalışıyor, film dışında herşeyi gösteriyor ama ortada görüntü yok. Ne yapmam lazım.
Media player, klasik media player, bs player, Quicktime bu programlar var.
Yardım ederseniz sevinirim, teşekkürler

Ben de buna benzer bir problem yaşamıştım,vlc player kurup çözmüştüm sorunu.
farklı bir katmanda(layer) oynattığı için filmi göstermiyor sanırım,bir de ekran kartı sürücülerini güncellemiştim sanırım.

Hocam laptop kullanıyorsunuz sanırım, filmlerde görüntüyü yansıtmak için Fn tuşu ile F2,F5,F6 tuşlarını beraber kullanarak görüntü vermesini sağlayabilirsiniz...

hocam forumda aratırsanız bu konu ile ilgili bilgi edinebilrsiniz. çözümüde muhtemelen :
Media Player da -->> Araçlar - Seçenekler - Başarım - Gelişmiş'ten - Üst üste bindirme kullan/kullanma tıklayın veya kaldırın.ikisinden birisi olması gerekiyor.

Ekran kartı Ati ise ayarlardan yapılıyor.Ama bu kez projeksiyonda çıkıyor bilgisayar ekranında çıkmıyor.Deneyin.

hocam ekran kartının ayarlarından (büyük ihtimalle ati kullanıyorsunuz masaüstünde sağ tuş catalisty control display)
clonlama seçeneklerinde video göster diye bir seçenek var onu aktif etmeniz gerekiyor

masaüstü bilgisarında bu sorun yaşanmıyor. Nvidia ekran ayarlarından çoklu görüntü ütüste ayararını yaptım. Sorun sadece avse'leri açmak istediğimde oluşuyor. programı çalıştırdığımda projeksiyondan program gözüküyor ama programın ekranı siyah kalıyor, fimin oynadığını göstermiyor. Diğer görüntüler arkaplan felan gözüküyor. Bir de Demise hocamın dediğini yapıp vlc player kurayım, ttalan46 hoamın dediğini de deneyecem bakalım, inşallah olur.

sağ tuş -> özellikler -> ayarlar -> gelişmiş
burada artık ekran kartına ve programa göre değişiyor seçenek; çoklu ekran, klon, tiyatro kipi gibi seçeneklerden biri aktif edilmeli. Video modu gibi bir seçenek altında bulabilirsiniz bu tercihleri. Kolay gelsin.

Geri