Ekrana hiç görüntü gelmiyor..

Kodla Büyü

feridekorkmaz

Site Gezgini
Labdaki bir bilgisayarı açtığımda ekrana hiçbirşey gelmiyor.Monitör başka kasaya bağlandığında çalışıyor.Sorun ne olabilir.Format ta atamıyorum ekrana görüntü gelmediği için.

benimde bir-iki bilgisayarıım öyle olmuştu. kasanın arkasında açma kapama düğmesini kapatın. power düğmesine bir kaç kez basın. bu şekilde deneyin olmazsa kasayı açıp ramı çıkarıp takın ve yine bu esnada da power düğmesine birkaçkez basın. içinde boşalamayan elektrik kalıyor. benimkiler bu şekilde düzelmişti. aynı sorun olabilir.

Problem RAM ya da Anakart'tadır muhtemelen.
Anakart çalışsa ekrana en azından bir hata mesajı gelirdi ama hiç bişey gelmediğine göre galiba Anakart yanmış.
Anladığım kadarıyla bilgisayar çalışıyor yani Güç Kaynağı seçeneğini eliyoruz.
RAM'ı çıkarıp takın. olmadı başka bir kasadan çıkan Ram'i takın.

Eğer bilgisayar Vestel Promega bilgisayarsa güvenlik kartından olabilir sorun. İçindeki güvenlik kartını söküp (genelde silikonla sabitlenmiş) deneyim. Mantıksız gibi görünüyor olabilir ama ben böyle çözüm bulmuştum.

fatihkultukturkan' Alıntı:
Eğer bilgisayar Vestel Promega bilgisayarsa güvenlik kartından olabilir sorun. İçindeki güvenlik kartını söküp (genelde silikonla sabitlenmiş) deneyim. Mantıksız gibi görünüyor olabilir ama ben böyle çözüm bulmuştum.
evet arkadaşın dediği gibi vestel promega da koruma kartları böyle ve bunun gibi birçok sorun çıkarabiliyor. Sanırım söktüğünüzde problem çözülür... en azından ben de öyle olmuştu ;)

kusura bakmayın hocam son yoruma bakmamışım meğer siz bunu denemişsiniz bile... özür dilerim ;)

Arkadaşlar benim de başıma benzer bir durum geldi..Ubak ın makinelerinden , vista yüklü ve bugün bir kaç kez elektirik kesintisi yaşandı.Şu anda kasa açılıyo,fakat monitörde başlangıçta görüntü varken en son masaüstü geleceği sırada ekran siyah oluyor ve bir tek ok kalıyor masaüstü bir türlü gelmedi.
Ne yapabilirim acaba?? teşekkürler

bilgisayarı F8 ile VGA modunda açmayı deneyip görüntü özelliklerinden çözünürlüğü değiştirin hocam.bazen çözünürlüğü desteklemediği zamanda bu şekilde olabiliyor

feridekorkmaz' Alıntı:
Labdaki bir bilgisayarı açtığımda ekrana hiçbirşey gelmiyor.Monitör başka kasaya bağlandığında çalışıyor.Sorun ne olabilir.Format ta atamıyorum ekrana görüntü gelmediği için.

Bugün tekrar denedim bilgisayarı açmayı.Bu sefer ekrana görüntü geldi.Ama anakart yazısı gelince takılıp kalıyor.Klavye ışığı yanıyor ama çalışmıyor. Ne yapabilirim??

Bana da en mantıklısı "kondansatörlerde elektrik yükü kalmış olabileceği" fikri geliyor.Fişten çıkarın bir süre sonra yeniden çalıştırın.

hocam bu sorunu öyle çözebilirsin; Anakartın üzerinde JP1 yazan jumperı bul ve ordaki aparatı çıkar.zaten o jumper genelde 3 pinlidir jumperı 2ve3 pine tak power butonuna bas. bilgisayr çalışmaz bikaç defa bas sonra jumperı tekrar eski yerine tak tekrar powera bas sornsuz şekilde açılması lazım. anakarta elektrik yüklenmiştir büyük ihtimalle kiiltemiş kendini bu şekilde elektrik yükünü alırsın.

whatepity' Alıntı:
Arkadaşlar benim de başıma benzer bir durum geldi..Ubak ın makinelerinden , vista yüklü ve bugün bir kaç kez elektirik kesintisi yaşandı.Şu anda kasa açılıyo,fakat monitörde başlangıçta görüntü varken en son masaüstü geleceği sırada ekran siyah oluyor ve bir tek ok kalıyor masaüstü bir türlü gelmedi.
Ne yapabilirim acaba?? teşekkürler
Hocam, görev yöneticisini başlatmayı deneyin(ctrl+alt+del) Açılan pencerede Dosya menüsünden "yeni görev" seçeneğini tıklayın ve açılan yere explorer.exe yazın, masaüstü gelecektir. Sonrada sıkı bir virüs taramasındsn geçirin. Combofix öneririm.

Geri