Ekran Klavyesi Otomatik Açılmıyor!

Kodla Büyü

oyungezer

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar 2. faz Win 8.1 yüklü tahta var sınıfımda. Metin yaılacak herhangi bir yere tıkladığımda ekran klavyesi otomatik olarak gelmesini istiyorum ancak gelmiyor, sağ alt köşeden bunu elle yapmak durumunda kalıyorum sürekli. Ekranklavyesi ayarlarından otomatik seçneği de aktif ancak yine de açılmıyor. Android cihazlarda yapılabilen bu olay Windows da mevcut değil mi yoksa. Allah aşkına bilen bir arkadaş yardım etsin.

aslında sorun tam olarak şöyle ET açılıyor kullanıcı adı şifre isteyen bölüm geldiğinde klavye gorunmuyor, imleç yanıp sonuyor ama klavye yok usb lerde çalışmadıgından klavye bağlayamıyorum yada imaj yukleyemiyorum. klavye ne altta ne yanda !?
tahtaya ulaşabileceğim başka bir yontem olabilirmi.

sapphire' Alıntı:
aslında sorun tam olarak şöyle ET açılıyor kullanıcı adı şifre isteyen bölüm geldiğinde klavye gorunmuyor, imleç yanıp sonuyor ama klavye yok usb lerde çalışmadıgından klavye bağlayamıyorum yada imaj yukleyemiyorum. klavye ne altta ne yanda !?
tahtaya ulaşabileceğim başka bir yontem olabilirmi.

Hocam sol alttaki erişilebilirlik kısmından ekran klavyesine basabilirsiniz. (Giriş kısmında)

oyungezer' Alıntı:
Arkadaşlar 2. faz Win 8.1 yüklü tahta var sınıfımda. Metin yaılacak herhangi bir yere tıkladığımda ekran klavyesi otomatik olarak gelmesini istiyorum ancak gelmiyor, sağ alt köşeden bunu elle yapmak durumunda kalıyorum sürekli. Ekranklavyesi ayarlarından otomatik seçneği de aktif ancak yine de açılmıyor. Android cihazlarda yapılabilen bu olay Windows da mevcut değil mi yoksa. Allah aşkına bilen bir arkadaş yardım etsin.

bu sorunun çözümünü bilen var mı?

Aynen takipdeyim, metin kutusu alanında otomatik açılsın istiyorum, mümkünse paylaşın lütfen :(

"Yazma Ayarları" ndan (arama yerine yazma kelimesini yazınca gelir) en alttaki seçenek olan; "Tablet modunda değilken ve bağlı bir klavye olmadığında dokunmatik klavyeyi veya el yazısı panelini göster" seçeneğini işaretliyorsunuz. Bu kadar..

Bu ayar Chrome ve firefox da işlemez. Windows ile ilgili her yerde çalışacaktır. Saygılar...

tüm ayarlar > cihazlar > yazma > en alttaki seçenek otomatik klavye getiriyor ama sadece windows uygulamalarında (klasörlerin adres çubuğunda falan.) internet explorerda da çalışıyor chrome yada mozilla da çalışmıyor.

Bu sorunu çözen var mı?

Windowsda açılıyor da chrome de açılmıyor. Önceki kurduğum tahtalarda otomatik açılıyor, şimdi kuruyorum sadece windowsda açılıyor.

Arkadaşlar 2. faz Win 10 yüklü tahta var sınıfımda. Dokunmatik klavye açılıyor ama yazmıyor. her şey görünürde düzgün ama yazı yazmıyor. lütfen çözüm

"Yazma Ayarları" ndan (arama yerine yazma kelimesini yazınca gelir) en alttaki seçenek olan; "Tablet modunda değilken ve bağlı bir klavye olmadığında dokunmatik klavyeyi veya el yazısı panelini göster" seçeneğini işaretliyorsunuz. Bu kadar..

Bu ayar Chrome ve firefox da işlemez. Windows ile ilgili her yerde çalışacaktır. Saygılar...
Bu yapılana ek olarak ctrl+alt+F12 yapın. Tercihlerden ekran klavyesini etkin hale getirip "Uygula" deyin.
(saatin yanında bulunan ekran kartı ayarları simgesine tıklayarak da açabilirsiniz.)

Geri