Ekran Kartı sonrası ekran yok

Kodla Büyü

btrffd

Aktif Üye
Arkadaşlar lenovo laptopa bugün format attım. Format sonrası birkaç driver eksikti. onları manuel yükledim. ekran kartı yüklemesi sonrası yeniden başlayan pcye hiçbir şekilde görüntü gelmedi. ve hala da gelmiyor. ne yapabilirim? yardımcı olursanız çok sevinirim? bios dahil ekrana hiçbir şey gelmiyor.

Muhtemelen yanlış ekran kartı driverini yüklemişsiniz güvenli moddan yüklediğiniz ekran kartını program yöneticinizden kaldırıp ekran kartınıza uygun olan sürücüyü bulup yüklemeniz lazım :tr:

onurdemir' Alıntı:
Muhtemelen yanlış ekran kartı driverini yüklemişsiniz güvenli moddan yüklediğiniz ekran kartını program yöneticinizden kaldırıp ekran kartınıza uygun olan sürücüyü bulup yüklemeniz lazım :tr:
Yanlış olması muhtemeldir. Fakat ekran şuan hiç yok. güvenli mod veya biosa nasıl giriş yapacağımı bilmiyorum sayın hocam 8)

Harici ekran cıkısından bi tv ye ya da monitöre baglayın. En azından kendi ekraninda sorun olup olmadıgını anlarsınız.

denizlerb' Alıntı:
Harici ekran cıkısından bi tv ye ya da monitöre baglayın. En azından kendi ekraninda sorun olup olmadıgını anlarsınız.

hocam dün ilk olarak bunu denemiştim fakat yine görüntü gelmedi windows +p tuş kombinasyonu da sonucu değiştirmedi. :shock:

Bende de aynı sorun mevcut. Dell vostro 3300 model notebook. Ekran kartını dell'in sitesinden ve kendi kurulum CD'lerinden ayrı ayrı yüklememe rağmen siyah ekranda kalıyor. Güvenli modddayken ya da ikincil ekrana görüntü geliyor. Çıkamadım işin içinden :?

1. Adaptoru laptoptan cekin

2.Laptopun pilini de cıkartın

3.Herhangi bir usb flash bellek yada benzeri cihazlar varsa bunlarıda laptoptan sokun

4.15 sn kadar power butonuna basın kı kondansatorlerdekı elektrık bosalsın.

5.Laptop pilini ve adaptoru laptopa gerı takın

6.Guc tusuna basıp sıstemı yenıden calıstırmayı deneyın

Alıntıdır Ama Denemenizde Fayda Var...

umarım ekran kartı chip i yanmamıştır. benzer durumda " BGA Chip değişimi " yaptırmıştım. yani anakart içindeki ekran kartı chip i yanmıştı 250 tl vermiştim.
tarif aynı umarım sizinki aynı arıza değildir.

sinek101' Alıntı:
1. Adaptoru laptoptan cekin

2.Laptopun pilini de cıkartın

3.Herhangi bir usb flash bellek yada benzeri cihazlar varsa bunlarıda laptoptan sokun

4.15 sn kadar power butonuna basın kı kondansatorlerdekı elektrık bosalsın.

5.Laptop pilini ve adaptoru laptopa gerı takın

6.Guc tusuna basıp sıstemı yenıden calıstırmayı deneyın

Alıntıdır Ama Denemenizde Fayda Var...

Denedim Ama olmadı :(
ademola' Alıntı:
umarım ekran kartı chip i yanmamıştır. benzer durumda " BGA Chip değişimi " yaptırmıştım. yani anakart içindeki ekran kartı chip i yanmıştı 250 tl vermiştim.

:((

ademola' Alıntı:

Anakart değişimi yapıldı.

Geri