Ekran Kartı ile ilgili bir sorum var

Kodla Büyü

mk_2007

Aktif Üye
Arkadaşlar yeni bir laptop aldım dell marka 2 gb nvdia geforce 920m ekran kartı var yalnız ekran kartını kuruyorum görüntü özelliklerinden baktığımda intel hd5500 ekran kartı olarak görünüyor 192 mb ayrılmış bellek olarak görüyorum. aygıt yöneticisinden baktığımda iki ekran kartını da görüntü bağlaştıcılarında görüyorum. normalede görüntü özelliklerinde geforce 920m ve 2 gb olarak görmem gerekmez mi? Böyle bir gariplik var.

iki ekran kartını da görüyorsan sıkıntı yoktur yaklaşık 6-7 senedir diz üstü bilgisayarların hem performansı hemde şarj süresi iyi olsun diye çift ekran kartı ile yapılıyorlar masa üstü işlemlerinde onboard (intel olan) oyun vb grafik işlem gerektirenler de ise grafik kartı seninkinde nvdia otomatik olarak devreye giriyor sıkıntı yok

BIOS'ta ayarı yok ise Intel'i gösterir. Nvidia grafiklerini kullanmak için sürücüsünü kurmanız lazım.

940m ve onboard var benim laptoptada. oyunlarda otomatik geçiyor ama onu ayarlardan kendinde ayarlayabiliyon. şarj uzun gitsin diye tasarlanmış.

Geri