Ekran İki Görüntü

Kodla Büyü

tukenmezkalem

Site Gezgini
Ekranda resimdeki gibi iki görüntü var. Format attım, driver sorunu yok. Harici ekran bağladığımda harici ekranda normal görüntü oluşuyor laptopta aynı görüntü devam ediyor. Sorun ne olabilir şimdiden teşekkürler.[

Ekli dosyalar

• 20180316_140231-1.jpg
    20180316_140231-1.jpg
    146.5 KB · Görüntüleme: 142
driverin yazılım ayarlarını kurcaladınız mı? belki orada bir ayar olabilir.

Hocam,
Arka kapağı açıp ekran kartı üzerindeki soğutucuyu sökerek hava tabancası ile sıcak hava vurun bir süre, tabancanız yoksa soğutucuyu söküp ya da soğutucuyu sökmeyle uğraşmak istemiyorsanız(işlemci, ekran kartı ve chipset soğutucusu tek parça ise) vidalarını söküp hafif aralayarak soğutucu ile ekran kartı arasına birşey sıkıştırıp bilgisayarı çalıştırın, ısı eşiğini geçince kapanacak sorununuz çözülecektir.

windows + p tuşuna basınca ne çıkıyor
Değişmiyor hocam onu denedim.

Hocam,
Arka kapağı açıp ekran kartı üzerindeki soğutucuyu sökerek hava tabancası ile sıcak hava vurun bir süre, tabancanız yoksa soğutucuyu söküp ya da soğutucuyu sökmeyle uğraşmak istemiyorsanız(işlemci, ekran kartı ve chipset soğutucusu tek parça ise) vidalarını söküp hafif aralayarak soğutucu ile ekran kartı arasına birşey sıkıştırıp bilgisayarı çalıştırın, ısı eşiğini geçince kapanacak sorununuz çözülecektir.
Arastirdigim ve sizin söylediğiniz kadarıyla sorun donanımsal heralde hocam. Okulda birinin laptopu olduğu ve kendime çok güvenmediğim için sökme işine pek girmek istemiyorum hocam sagolun. Sahibi götürsün servise.

Monitörün içerissinde arkada bir kontrol kartı var işte sorun bu kart bu kart değişirse düzelir. Yanılmıyorsam inverter deniyor.

Inverterla alakasi yok, inverterin gorevi farklidir.
Arastirdigim ve sizin söylediğiniz kadarıyla sorun donanımsal heralde hocam. Okulda birinin laptopu olduğu ve kendime çok güvenmediğim için sökme işine pek girmek istemiyorum hocam sagolun. Sahibi götürsün servise.
Evet donanimsal hocam.

Inverterla alakasi yok, inverterin gorevi farklidir.
Evet donanimsal hocam.
Sayın hocam başımıza geldiği için biliyoruz. Ekran kartı programından ekran kartını farklı ekran kartı seçerse size göre düzelmesi lazım. Düzelmezse bahsettiğim sorun var demektir. Zira harici ekranda sorun yokmuş.

Hocam daha önce bir arkadaşın bilgisayarda böyle sorun yaşamıştık. Ekranı 6'ya bölüyordu yanlış hatırlıyorsam. Dediğiniz gibi harici ekrana yansıttığımızda sorun olmuyordu. Araştırınca ekran kartında lehimlerden kaynaklı sorun olduğunu, fırınlandığı zaman lehimlerin eriyip bir süre daha kullanılabildiğini duymuştum. En sonunda servise verip ekran kartını yeniletmiştik. 1-2 yıl sonra sorun tekrarlamıştı. Sanırım ekran kartını değiştimeyip onlarda fırınlama yöntemi kullanmış :)

ben nvidia geforce bi ekran kartımı modeli tam hatırlamıyorum 2 ye değil döt parçaya bölmüştüm ekran kartı nvidia da yandıgı zaman bu sekilde goruntuler ortaya cıkıyor bilginiz olsun..

Geri