Ekran çoklayıcı

Kodla Büyü

aakcakaza

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar şu ekran çoklayıcı kablodan kullanıp verim alan var mı acaba? Ana makinamın ekran kartı yandı, dvi çıkış vardı, şimdi onboard idare ediyoruz acaba bu kablo işimi görür mü? yoksa ekran kartı mı alayım? diğer elektirikle çalışan tv yükselticisi gibi olan çoklayıcıları sevmiyorum.

https://www.google.com.tr/search?q=ekra ... 80&bih=686

hımmm, goruntunun biri projeksiyona gidicek biri monitöre bi deneyeyim olmadı. bu arada dvi çıkışlı ekran kartı satacak olan varsa alabilirim. :)

hem projeksiyon hem ekrandan görüntü almak için 800*600 çözünürlüğe kadar düşmek gerekiyor
bu seferde çok kötü oluşuyor projeksiyondaki görüntü dağılıyor tahtadan taşıyor durmadan ayarla uğraşmak gerekiyor
ben sınıfın birine aldım da sevemedim

Adnan Hocam, şu elektrik desteklilere sinir olunuyor hakikaten ortalık kablo yığınına dönüyor ama en sağlıklısı onlar. Senin gösterdiğin kabloyu sen bilirsin bizim Casper makinelerde kullandık 10 tanesinin onboard VGA pert :) Diğer on tanesinde bu elektrik destekli olanları kullanıyoruz hala sıkıntı yok. Bir de senin gösterdiğin kabloda görüntü kalitesi bariz düşüyor. Özellikle güneş gören sınıflarda camlarda siyah perdeyle karartma yapmadıkça görüntü alamıyorduk.

unknownrealmman' Alıntı:
Adnan Hocam, şu elektrik desteklilere sinir olunuyor hakikaten ortalık kablo yığınına dönüyor ama en sağlıklısı onlar. Senin gösterdiğin kabloyu sen bilirsin bizim Casper makinelerde kullandık 10 tanesinin onboard VGA pert :) Diğer on tanesinde bu elektrik destekli olanları kullanıyoruz hala sıkıntı yok. Bir de senin gösterdiğin kabloda görüntü kalitesi bariz düşüyor. Özellikle güneş gören sınıflarda camlarda siyah perdeyle karartma yapmadıkça görüntü alamıyorduk.

Eyvallah kardeşim, bende o yüzden sinir oluyorum o elektrik desteklilere zaten, demek kabloda işimi görmeyecek benim, o zaman bi ekran kartı farz oldu bana:))

geçen sene akıllı tahtanın projeksiyonu için kullandık hocam pek sıkıntı çekmedik.

hocam ben geçen sene kullanmaktaydım görüntü projeksiyonda da ekranda da kötü benim gözümü baya bir ağrıtmıştı. ekranda sürekli görüntü gidip geliyordu. bir de zümre için gittiğim okulda da bu kablo kullanılıyordu lakin benim gibi kasa arkasına değil, ekranın arkasına takmışlardı. daha sonra ben de ekran arkasına taktığımda, ekranda okuşan görüntü gidip gelmesi kesilmiş fakat gene görüntü kaybı yaşanmaktaydı. bir de satın alacaksanız yaklaşık (birkaç yerde gördüm) 10 tl buna vereceğinize çift çıkışlı ekran kartı alın 2. el intarnette 25 tl ye bulabilirsiniz (ben de izmirden 30 tl ye alıp kullanıyorum şu an keşke önceden yapsaymışım dedim)

Geri