ekim ayı ekders ne kadar yatacak

Kodla Büyü

gulivo

Aktif Üye
ekim ayında ekders ne kadar yatacak ben hesap yaptım ama kesin bilen var mı

o değil de, ben ek derslerden alınan vergiyi görünce dudaklarım uçukladı resmen.
230 lira kesinti var ek dersimden.

takvime göre 72 saat oluyr yanılmıyorsam.

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    11.5 KB · Görüntüleme: 1,486
3 ekim arefe günü yarım gün idari izinli (idari izinlerde ekders ödenir) sayıldığımızdan 2 saat ücret ödenir. yani ekim ayında 74 saat ekdersi var BTR öğretmeninin.

İşte bildiğin Türkiye karmaşası..En basit matematiksel hesapta bile her il ilçe farklı.."Bölgelere göre sanırım ayın gün sayısı değişiyor"..Şu idarecileri sağlam bi teste sokmak gerek.Bir çoğu ne matematikten,ne bilgisayardan nede mevzuattan çakmıyor..Yazık bilmeden hak kayıpları veya gerksiz fazla yatırılıyor paralar..

83 saat dediler bana da ayın 1 i çarşambaya geldiği için eylül 29 30 bu aya sayılıyor.

75 Saat yazılmış bana da, olay 3 Ekim Cuma arefeye gelmesinden kaynaklanıyor. Benim 4 saat yerine 3 saat yazmış o güne, başka okul 2 saat yazmış sanırım 4 yazan da var.. Herkes farklı yorumlamış nasıl işse ?

83 saat yapıldı.29 30 eylül bu aya sayıldı. zaten kbs ekranı da ona göre düzenlenmişti.

tcoalngsau' Alıntı:
İşte bildiğin Türkiye karmaşası..En basit matematiksel hesapta bile her il ilçe farklı.."Bölgelere göre sanırım ayın gün sayısı değişiyor"..Şu idarecileri sağlam bi teste sokmak gerek.Bir çoğu ne matematikten,ne bilgisayardan nede mevzuattan çakmıyor..Yazık bilmeden hak kayıpları veya gerksiz fazla yatırılıyor paralar..
MEB öyle bir yazı çıkarıyor ki neresinden çekersen o tarafa gidiyor. Haliyle zaman zaman bölgesel ve mevsimsel farklılıklar çıkabiliyor. :)

Geri