Ekders kesinti sorunsalı,!

Kodla Büyü

Ankany

Aktif Üye
MTAL de görev yapıyorum. 20 saat dersim var. Ayrıca 12 saat koordinatörlük.
Haftalık ekders dağılımım şu şekilde.
1+0+4+4+5
1 Ocak tatil, cuma günü...
Bu durumda benim 27 Aralık haftasına ait ne kadar ekders almam gerekir sizce?
Müdüre göre 3 saat...
Cuma günü toplam 6 saat dersim var. Ogün tatil olunca hem 5 ekders saatim hemde tatilden dolayı yapmadığım 6 dersin toplamı olan 11 saat ekdersimden kesilirmiş. Duruma haftalık olarak bakılırmış. İlçe mem bu yönde görüş bildirmiş....
Her argumana bi cevap hazırlamış belliki.
İlçe MEM ile görüşmeden evvel bilenlere danışayım istedim.
Artık mevzuu maddiyat değil demeye gerek varmı acaba....

Koordinatörlük görevi maaş karşılığına sayılamaz eğer cuma günü koordinatörlük değilde sadece dersiniz varsa o 6 saat dersten gelen 10a1 i kesebilirler. Cuma günkü derslerinizi yazın tam olarak bakalım Hocam.
Sonuç olarak kordine günleriniz cuma değil ise 13 saat ek dersinizi yapması gerekir.

hocam günlük ders saatlerinizi yazarsanız yardımcı olabilirim.
dağılıma göre benim yorumum
1(ddhp)+0+4(ime)+4(ime)+5(4ime+1ddhp)
bu durumda sizden sadece 5 saat kesilecek.
yani 9 saat alacaksınız o hafta için.

Koordinatörlük ders programında ayrıca belirtilmemiş. Ancak ibe günlerimiz Çarşamba, Perşembe ve Cuma.

Koordinatörlük ders programında ayrıca belirtilmemiş. Ancak ibe günlerimiz Çarşamba, Perşembe ve Cuma.
Koordinatörlük ders programında hangi gün kaç saat ise gösterilmesi gerekir. Sizin cumaya gelen koordinatörlüğünüz varsa ki var görülüyor cuma gününde. O kesilir. 20 saat maaş karşılığınız olduğuna göre kalan ücret koordinatörlüktür. 2 saat de 10 a birden gelir. Cuma günkü koordinatörlüğünüz kesilir. O günde dersiniz varsa 10 a den de 1 saat kesilir. Maaş karşılığını hafta bütünlüğünü dikkate alarak kesmek için 20 saat üzeri dersiniz olması lazımdı. Koordinatörlük bu kapsamda kesilmez ama cumaya gelen koordinatörlük kesilir.
Pazartesi 1 koordinatörlük olamaz. Isletme günlerinden dolayı 10 a 1 dir. O durumda cuma 5 saatin 4 u koordinatörlük 1 i de 10 a 1 dir. Bu durumda cuma günü dersiniz de olduğu için 4 saat koordinatörlük ve 1 saat 10 a 1 kesilir. Yani kalan ücret 1+4+4=9 saat verilir. Müdürün dediği ek kesinti 20 saatten fazla dersiniz olsaydı doğruydu dersten kesilirdi. Ama koordinatorlukten o anlamda bir kesinti olmuyor. Sadece 1 ocak tatil gününe gelen kısım kesilir

Son düzenleme:

Asıl sıkıntı burada ders programında bunu belirtmeleri lazım, ama bilsada bunu yapmayı beceremiyorlar:) öylece kalıyor ondan sonra ilk tatilde kafalarına göre ücret kesmeye kalkıyorlar. Sizin durumfa Cuma günkü 5 saat ucretin en fazla 4 saatini koordine için verebilir kalan 1 saate 10a 1 dir. Bu 5 saati kesebilir kalan 9 saati ödemesi gerekir.

Sanırım sizin müdür şöyle düşünüyor sizin Cuma 6 saat dersiniz var + 5 saatlik ücreti de direk koordine ücreti sayıyor bunları toplayıp 11 saat ücretten kesiyor ama sizin fiziki olarak girdiğiniz dersler bir kere maaş karşılığını geçmiyor burada hatalı ayrıca koordinatörlük maaş karşılığı sayılmaz bu açık bence burada sıkıntı var mudurde. Siz müdüre soruyu şöyle sorun ben Çarşamba ve Perşembe 8 saat koordine yaptım şimdi bunun ücreti neden ödenmiyor deyin? Bakalım ne diyecek.

Son düzenleme:
Geri