Ek iş tavsiyesi

Kodla Büyü
Hangimiz sadaka,zekat veriyor.Sorunun temeli aç gözlülük ve kibir.calis seninde olur diyen aslında sana yardım edemem diyor.herkes bulunduğu konuma ek iş yaparak mi geldi.insanin başına türlü işler gelebilir ekonomisi iyiye gitmeyebilir.Din dersi değil verdiğimiz.Dinen bakma diyorum zaten.aklini kullan bir pasta var biz 5 kişiyiz herkese iki parça düşsün.biri faize yatiriyor.onun 2 parçası 3 parça oluyor.sana iki parça verilecek dendi.ee demekki sen birin hakettiği parcasini mideye indirecen.biri suçu günahı yokken 1 parçası eridi.sence sen paradan para ile elde ettiğin parçayı hakettin mi?etik açıdan düşün.salaga yatmana gerek yok.Allah ne yapacak diyordur çoğu.valla oda senin ahirette hakettiginin 10 katını hakkını yedigine verecek.senin de gikin çıkamayacak.:) Millet faizli parayı hafife alıyor.nasil ki tefeci donuna kadar aliyor.ahiretede hak talep eden bütün sevabini isteyecek.kacis yok yani.cehenneme girmektense.kisaca kendimizi kandırmayalım ya düzgün yasayacan ya da sonucuna katlanacan.seytan gibi kibir yaparsan yap zerre kadar üzülmem.ister ateist ol ister taşa aşık ol ben diyeceğimi dedim.herkesin özgür iradesine saygılıyım.calis seninde olur değil yardım et seninde olacak.:)

Şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Çoğu çalışan bayanı görüyorum ki ev hanımlarının yapmadığı şeyleri yapıyorlar. Kesinlikle ev hanımları için olumsuz birşey düşündüğümden değil benim kendi annem de ev hanımı ama kendim de okumamış olsam, ev hanımı olsaydım mutlaka kanal kanal gezmekten ziyade eve küçük de olsa katkım olsun diye el emeği ile haneme katkım olsun diye düşünür birşeyler için çabalardım.
Ben kendi adıma boş çalışmıyorum kadın olarak çok şükür. Çalıştığım için şu an sahip olduğum şeylere sahibim ve imkanlarım ölçüsünde ihtiyacı olanlara da yardımcı oluyorum. Yoruluyor muyum evet yoruluyorum ama bana sağladığı imkanlar için değer. Eşimle işlerimiz dışında evde iş paylaşımı yapıyoruz ve bu sayede de herşeyin üstesinden gelebiliyoruz.Ben şuna da inanıyorum insanlar ne kadar çok iş hayatına katılırsa birilerine az da olsa fayda sağlar. Mesela ben çalışıyorum ki çocuğuma bakan ablaya iş imkanı sağlıyorum, evine ekmek götürüyor. Yani kısacası kadına bakış açılarımız farklı.

bakışlar farklı değil aslında hayat müşterek..ben hiç bir zaman Köle olarak görmedim. Üniversiteyi okutuyorum son sınıf şu an. Ehliyetini aldırmadım henüz ama araç sürmeyi öğrettim. Vel hasıl kelam sizler ablaya sebep olmuşsunuz ben hanıma. Rızkı veren Allah. Ben kazanıyorum diyemem. Bu bize ortak nimet. Gözden göze fayda yok. Çocukları de asla başkasına güvenemem. Sadece bu kadar yükün altında eve gidip annelik de yapanları tebrik ediyorum.Hayat müşterek dedik ya

Bu arada pandemi süreci çok işe yaradı. Ek iş isteyene tavsiye çocukların eksiklerini giderin.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaslar kendimi buraya acındirmak icin yazmiyorum ama ben ek dersimle 1 ay gecinitordum cunku borclarim var ek dersim yatmazsa cebimde 1 lira bile kalmayacak ailem var cocuk var nasil bakacam ben bu insanlara kira oduyorum ve kredi oduyorum tek maasim napacam bilmiyorum zaten zordu durumumuz iyice battik yeni bir is ne yapabilirim inanin is nulsam hangi is olsa yaparim ek is var mi onereceginiz bir is
İdareden ekders istemiyorum herkesin aksine. Boşgün vermeleri işime geliyor. İdare sıkıntılıysa boşgün veremiyorsa ekders istiyorum. Hocam ilanlarım var letgo da 40 tlye format atıyorum günlük bir bazen beş iş çıkıyo. İnsanları çok zorlamıyorum ne verirlerse yerinde kurulum yapıyorum Belli olmuyo. Bozuk tablet pc alıp tamir edip satıyorum. Ucuz yollu ikinci el alıp satıyorum. bu aralar youtube de yüklendim. Ebanın eski içerik lerini indirmiştim. Yakında onlar da pazarliycam. Bu arada eşi evde çalışan tek maaşlıyım. Kimse eşim çalışmıyo diyemez o benim ve çocuklarım ben onlar için çalıyoruz

Son düzenleme:
Bu arada arazi işi de bana mantıklı gelmiyor. 15 km uzakta benim arazi araç kuga benzini içiyo. Anladım ki bu iş emekli işi. Çok bişey yok ama geçen sene çok güzel nohutum vardı 1 hafta de içine kurt düştü.. Allah tek bundan geçim sağlayana yardım etsir.

Biraz arıcılık da yaptım. Arıyı gezdirmesen bal yok. Şeker versen bal bal değil. Mayısta oğul atıyo başında durmasan kovanlar boşalır. Ama üç beş arkadaş bu işi yapabiliriz gibi mevsim mevsim yer değiştiririz az bi kovanla. Mesela herkes 20 şer kovan alır 5 arkadaş. 100 kovana köylüler mırın kırın eder mi bilmem.. Halk eğitimden belgem var alıyo. Gezdirmek için bi arkadaşın arıcılar odasına kayıtlı olması yetiyo. Ortak olarak bi pikapçı bulabiliriz aslında.

Son düzenleme:
bilgisayar toplayip satabilirsiniz. ikinci el sifir alip bakimlari yapip satarsiniz. ssd ram ya da ekran karti takviyesi ile. suan oyle yapiyorum. sukur geliyor bir seyler.

bakışlar farklı değil aslında hayat müşterek..ben hiç bir zaman Köle olarak görmedim. Üniversiteyi okutuyorum son sınıf şu an. Ehliyetini aldırmadım henüz ama araç sürmeyi öğrettim. Vel hasıl kelam sizler ablaya sebep olmuşsunuz ben hanıma. Rızkı veren Allah. Ben kazanıyorum diyemem. Bu bize ortak nimet. Gözden göze fayda yok. Çocukları de asla başkasına güvenemem. Sadece bu kadar yükün altında eve gidip annelik de yapanları tebrik ediyorum.Hayat müşterek dedik ya

Bu arada pandemi süreci çok işe yaradı. Ek iş isteyene tavsiye çocukların eksiklerini giderin.

Hocam siz memnun eşiniz memnun ise bu durumdan, Allah evinize daha çok huzur sağlık versin derim .
Doğum izninde 1 yıl kadar evde kalıp bebeğimi 1 yaşına kadar getirdim.. İyiki kaldım evet ama çalışınca daha mutlu bir anne olduğumu farkettim.( Bu arada erkek gibi çalışmak yazmışsınız bir mesajınızda. Erkek gibi değil bir kadın olarak insan gibi çalışıyoruz hocam.)
O yüzden herkes mutlu olduğu şekilde mutlu mesut yaşasın diyelim:)

Şu tevekkülü öğütleyenler az ile kanaat edilmesi gerektiğini yazanlar, bunları niye buraya yazıyor acaba. Sanki hali hazırda az ile yetinen bizler değil miyiz? Gidip meclis koridorlarına, holding duvarlarına, saray kapılarına yazsalar ya. Yeminle insanı dinden soğutursunuz.
hocam çok güzel ifade etmişiniz.

Şu tevekkülü öğütleyenler az ile kanaat edilmesi gerektiğini yazanlar, bunları niye buraya yazıyor acaba. Sanki hali hazırda az ile yetinen bizler değil miyiz? Gidip meclis koridorlarına, holding duvarlarına, saray kapılarına yazsalar ya. Yeminle insanı dinden soğutursunuz.
Dinden soğumaya bahane arayana bahane çok. Meclistekilerle, kapitalistle, saraydakilerle bir derdiniz varsa gidip siz yazın tutan mı var. Bereket diye bir zenginlik var, arkadaşların tecrübesi var ki paylaşıyor, konuyu açan arkadaşın kötülüğünü mü istiyor bu insanlar? Dinle olan ilişkiniz böyle pamuk ipliği davranışlara bağlıysa bunun kabahatlisi iyi niyetle tavsiye verenler değil. Kimi faize yatır der, kimi faiz artırmaz, sadaka, kanaat artırır der, isteyen de istediğini seçer.

ek iş olarak yapılacak en kolay ve mantıklı iş bildiğiniz konularda yada ders verdiğiniz konularda youtube videosu çekip kanal açmak.
Dersine girdiğiniz öğrencilerde abone olsun.
zamanla videoları artırın bence bişeyler olabilir
mantıklı bence.

Onu ben yapacağım da hocam youtubanin boşuna reklamını yapacağız gibi geliyor.. Nerde 4000 saat. Artı emri altındakilerdeh fayda sağlayaamaz 657 abone olmaları doğru olmaz.

En güzeli yine borsa gibi girecem.

Onu ben yapacağım da hocam youtubanin boşuna reklamını yapacağız gibi geliyor.. Nerde 4000 saat. Artı emri altındakilerdeh fayda sağlayaamaz 657 abone olmaları doğru olmaz.

En güzeli yine borsa gibi girecem.

Bir arkadaşin 40bin₺ yi 200bin yaptığı duyumundan sonra çok sayıda öğretmen arkadaş borsaya girdi. Kimsenin bişey kazandığı Yok. Zaten o duyumda gerçek değildi. Demem o ki borsadan bişey kazanmak zordur. Boşuna yıllarını bekleyerek geçirirsin.

• Beğen
Tepkiler: mse
Allah yardımcınız olsun hocam, hakikaten zor. Udemy'de hesap açıp ders videosu satmayı düşünebilirsiniz. Sadece bir fikir, şimdi aklıma geldi.
Allah yardımcısı olsun hocamızın.
Udemyden veya YouTubedan gelir elde etmek memura yasak diye biliyorum hocam. Ayrıca elle tutulur bir mebla kazanilirsa maliyeye vergi mükellefiyeti başlar. Yani bildiğim kadarıyla udemy ve YouTube işi artık gelir kaynağı gözüyle bakılıyor. Vergidir şudur budur hemen devlet farkederse vergi ister. Memura da yasak hocam ayrıca.. yasak olmasa udemy falan öğretmen kaynardı. Yanlış biliyor da olabilirim ama bildiğim bu

aak haklısın hocam yıllar geçiyo da yani bir sürü yatırımcı var tam zamanı.. Bak atıyorum örnekleri; Naten adam dedi ki ağustosta; eylül de esenboğa hidro elektrik sant için başvuracağız. 20 den 25 26 ya çıktı geri indi. 23 tan al.. Eylülde zatan bu haber gelecek bizim sazanlar atlıyo. Haber cuma geldi.. 32 den sat.. Süzülsün. Yeni yatırımcı psiko böyleymiş haberi duyunca atlıyo millet 2 gün sonra fısss. 20 yıl geçti ama ancak bu sene kazandırıyo. Yoksa mebin verdiği 4 bin tl ile ne ev ne araba ne arazi alabilirsin hele de eşin ev hanımıysa. Ne de benzinli kuga ya binebilirsin. Verilen maaş ancak geçimine yeter. Bi ara yine bi grup vardı burda tartışmıştık ama borsa cidden sade bu dönem kazandırıyo. O da al sat yapıp daldan dala atlamazsan. Şu an da size cemaş derim.3 katlar ama ne zamana çok mu bekletir bilmem

aak haklısın hocam yıllar geçiyo da yani bir sürü yatırımcı var tam zamanı.. Bak atıyorum örnekleri; Naten adam dedi ki ağustosta; eylül de esenboğa hidro elektrik sant için başvuracağız. 20 den 25 26 ya çıktı geri indi. 23 tan al.. Eylülde zatan bu haber gelecek bizim sazanlar atlıyo. Haber cuma geldi.. 32 den sat.. Süzülsün. Yeni yatırımcı psiko böyleymiş haberi duyunca atlıyo millet 2 gün sonra fısss. 20 yıl geçti ama ancak bu sene kazandırıyo. Yoksa mebin verdiği 4 bin tl ile ne ev ne araba ne arazi alabilirsin hele de eşin ev hanımıysa. Ne de benzinli kuga ya binebilirsin. Verilen maaş ancak geçimine yeter. Bi ara yine bi grup vardı burda tartışmıştık ama borsa cidden sade bu dönem kazandırıyo. O da al sat yapıp daldan dala atlamazsan. Şu an da size cemaş derim.3 katlar ama ne zamana çok mu bekletir bilmem
Hocam borsaya da haram diyor alimler. Dikkat edin :)

Hocam diyanetin makam aracı mıydı çerez parası mıydı.. Çerez parası bile değil bizim ki? Öyle diyen de var helal diyen de.. Şüpheli demek ki. Ama ben bu dar zamanda ülkemin şirketlerine destek atıyorum belki niyetim iyidir☺ banka almadım tuborg vs içki şirketleri de almadım aleni haram işleyen zaten uzun vadeciyim kar zarar netleşiyo belli zaman sonra, haram helal noktasında

Hayırlı akşamlar, aklıma gelen bir projeden bahsedeyim. Ara sıra etrafımızdaki insanlar bilgisayarda hiç anlamadığımız konular hakkında ürün istiyorlar. bir site kurulsa bizden istenen işi bilmiyorum ve ya ilgilenmiyorum demek yerine bilen bir arkadaşa yönlendirme yapılsa ve ücret 3 e bölünse yapana, aracı olana ve siteye.
pandemiden önce meb robot yarışmasıyla ilgili fikrimi alan çok oldu. malzemeyi nereden alalım. 1. olabilir miyiz. mantığı nedir? gibi. ben de dedim ki çizgi izleyen robot ile yarışmaya katılabilirsiniz ancak yolu çizmeniz lazım. arabayı çok alan olur ama yolu kimse yapmak istemiyor. kurulacak site bu maliyeti karşılasa ve yolda denenmiş arabalar yarışmaya yakın çok rahat satılabilir. bazen php de yapılmış web sayfası isteniyor. anlamadığım için yardımcı olamıyorum. adam doktor. ameliyatlardan resim ve video koymak istiyor. bu sitede paylaşılsa anlayan bir arkadaş siteyi yapar. ve böylece bir sistem oturur. kitapçı tanıdığım var. internetten kitap satmak istiyor. bu tür işler az da olsa geliyor. Ancak çok iyi bir organizasyon lazım. programlamadan özel ders isteyenler oluyor artık özellikle fen lisesi öğrencilerinden. ben veremem ama belki ilden başka bir arkadaş verebilir. o da site sayesinde bulunduğu ildeki özel dersi duymuş olur. benim oğlum Türkiye şampiyonu ama sosyal medyada paylaşabileceği profesyonel bir videosu yok. yaklaşık bir sene önce böyle bir videoya 1000 lira para istemişlerdi. bu proje olursa ilk müşteri ben olabilirim. tabi fiyatta anlaşırsak. hayırlı akşamlar.

biz bilgisayarcılara aslında yığınla iş geliyor. gelmesinin sebebi de bedava yapmamız. şu uzaktan eğitim sürecinde sürüyle adamın işini yaptım. şahsi işi hem de. hiçbirinden para talep etmedim. bir formata 50 tl para alıyor bilgisayarcılar. ama millet uyanık ben salak olup para istemeye utanınca milletin arsızlığı kat kat artıyor. adam internet bağlatacakmış evine. öğretmen bu adam. bana diyo ki sen bi sepet yapıver ben bakayım. yahu öğretmensin kendin yapsana. aah ah. millete yüz vermeden işlerini yapmak lazım ücreti mukabilinde

biz bilgisayarcılara aslında yığınla iş geliyor. gelmesinin sebebi de bedava yapmamız. şu uzaktan eğitim sürecinde sürüyle adamın işini yaptım. şahsi işi hem de. hiçbirinden para talep etmedim. bir formata 50 tl para alıyor bilgisayarcılar. ama millet uyanık ben salak olup para istemeye utanınca milletin arsızlığı kat kat artıyor. adam internet bağlatacakmış evine. öğretmen bu adam. bana diyo ki sen bi sepet yapıver ben bakayım. yahu öğretmensin kendin yapsana. aah ah. millete yüz vermeden işlerini yapmak lazım ücreti mukabilinde
Nerde gördüm hatırlamıyorum ama kişisel işi için yardim isteyenlere kızılay, tema, mehmetçik vakfı vb.. gibi kurumlara cep telefonundan sms yollatip ondan sonra yardım yapan bir arkadaş vardı :)
Sevaba gireriz hem bi faydamız olur belki demişti :)

O kadar inceleyip duruyorum bir türlü kafamda ek iş olayı gelmiyor.Keşke maaşımız bize yetseydi.Ek iş yapmak demek ek efor demek ve sonra da çökmektir.
Okuyorum inceliyorum Türkiyede yazılım para etmiyor bence.Youtuberlara bakıyorsun öyle saçma challenge ler yapıp reklam alıyorlar ki ülkenin ne kadar
saçma bir yer oldugunu hissediyorsun.Ek işi hobi olarak yapsan belki azıcık iş yürür de.Kemal Sunal'ın filmi kaç yıl önce çekilmiş.Ülke hala aynı maalesef.Bu
Kur'an yüzünden olmuyor.Bizim ülkede adi çok bu bir gerçek ya.Milliyetci parti parann değersizliğinden bahsetmiyor.Ülke araba alamıyor bahsetmiyorlar.Milli
araba diyorlar tekerine kadar milli değil.Nasıl manyak bir ülkedeyiz anlamadım.Savaşta yenileceklerini anlayanlar oklarına kur'an yapraklarını baglıyor.Kuran hakem olsun diyorlar fakat dinsizler.

Geri