Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Ek ders saatlerine ilişkin yeni karar

Konu, 'Mevzuat-Yönetmelik' kısmında prentice tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. prentice

prentice Seçkin Üye Seçkin Üye

Bu karara göre 1 2 3 4. sınıfların görsel, beden, müzik, ingilizce, din derslerine branş öğretmenleri girebilecek deniyor. Sene başında olmaz dedi şimdi olur diyor. Zaten karmaşadan geçilmiyor okullar MEB'de iyice karıştırıyor.

2. menu

menu Aktif Üye

bende okudum kafama takıldı

3. evrim0626

evrim0626 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

bence olması gereken oldu.ama her zamanki gibi geç kalındı

4. miraz

miraz Seçkin Üye Seçkin Üye

Şimdi Din Kültürü dersi neden listeye alındı desem, bazı arkadaşlar bana "rahatsız mı etti diyecek".
    Ama yinede düşünüyorum beden, din kültürü alındı ise neden matematik, türkçe dersleri gibi dersler de alınmadı.

5. egitimci.

egitimci. Seçkin Üye Seçkin Üye

yapmayın hocam ne olması gerekeni branş öğretmeni 1. sınıf 2.sınıf öğrencisinden hatta 3.sınıf öğrencisinin eğitimden ne anlar... bu çocuklar sınıf öğretmenlerine bir anne bir baba gibi bağlıdırlar, bunlara başka branş öğretmeni sokmak kadar saçma bir şey olamaz... 5.sınıflara branş öğretmenlerinin girmesi ne kadar yerinde bir kararsa bu da o kadar saçma bir karar...branş öğretmenleri 20-30 saat derslerinin arasına bu dersleri sıkıştıracaklar ve belki de çocuklara yanlış davranışlarda bulunacaklar...

6. karinca_52

karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

sınıf öğretmeni varken gene sokmazlar ...görürsünüz demedi demeyin

7. zilal

zilal Süper Üye Süper Üye

o zaman sınıf öğretmeni hangi derse girecek?
    4 lere de tamamen branşçılar girse hepsi norm fazlası olur

din kültürü dersini herkes veremez sonuçta yanlış bir şey öğretse ya da öğretmese vebali büyük.

bir de sadece din değil resim beden ingilizce müzikte var. arasından din dersi dikkatinizi çekmiş sadece.

8. hakansia

hakansia Seçkin Üye Seçkin Üye

memurlar.biz de yayınlanan haber. yanlış yapmışlar. değişiklik falan yok. sadece ilköğretim yazılarını ilkokul şeklinde değiştirilmiştir. Ayrıca hangi derslere hangi sınıflarda branş öğretmeni gireceği ek ders yönetmeliği ile değil İlköğretim kurumlar yönetmeliği ile belirlenir.

9. formyfriends

formyfriends Seçkin Üye Seçkin Üye

karar nerde link atarmısınız

10. faruk8542

faruk8542 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

sınıf öğretmenleri bölümlerini okurken görsel, beden, müzik, ingilizce, din dersi almadılarmı arkadaşlar nasıl bilmez dersiniz!! transkriptlerini açalım bakalım..
    http://www.nigde.edu.tr/ckfinder_portal ... rogram.pdf
    baktım ve hepsi var... bunlar yine kpssden 75 80 alan adamlar.. tabii bunları bilmezler bildikleri Bilişim teknolojileri yan alan diye meslek lisesine geçmeyi iyi bilirler...
    bence hiç birine gerek yok ilkokulda bir tane bile branşcı olmasına karşıyım. evli evine köylü köyüne.

11. computing

computing Seçkin Üye Seçkin Üye

ilkokulda braşçı ne arar la :p

12. prentice

normlar yapılırken ilkokullara da din kültürü ve ingilizce normu açtılar. Zira 4. sınıflara bu branşlar girebiliyor. Ama diğer branşlara izin verilmedi.

13. prentice

14. tcoalngsau

tcoalngsau Süper Üye Süper Üye

ne yani şimdi hem branşçı derse girip ücret alıcak hem sınıfçı aynı dersin ücretini alıcak ? mantıksızlık var.

15. blackrose

blackrose Seçkin Üye Seçkin Üye

genelge varmı kaynak nedir hocam

16. evrim0626

evrim0626 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

beden eğitiminden çocukların önüne topu atmak olarak algılayan kendini dinlendirme dersi olarak bakan birsürü sınıf öğretmeni arkadaş varken bence yeteneklerin erken keşfedilmesi için yerinde karar. bu dediğim resim ve müzik içinde geçerli bunlar yetenek işi tüm sınıf öğretmenlerini bu dersi alsalarda bu konuda yetenekli olmak zorunda değiller.

17. tcoalngsau

tcoalngsau Süper Üye Süper Üye

RESİM,MÜZİK,BEDEN EĞT., BİLİŞİM TEKN. bu dersler birleştirilip tek ders olmalı ve sosyalleşme dersi isminde haftada 3-4 saat okutulmalı bence. gereksiz yere israf.. özellikle müzik beden gibi dersler başarıya çok ama çok az ulaşıyor bence okullarda. Çocuklara ikili sıra ol desem koca sınıfta 4-5 kişi çıkar ancak gerisini söylemiyorum bile. KAçımız müzik aleti çalabiliyoruz,notadan anlıyoruz?

18. karekedi

karekedi Seçkin Üye Seçkin Üye

Beden:2 y.dil:2 din:2 müzik:1 resim:1 toplam etti sana 8 saat ders. Sınıf öğretmeni 8 saat hiç birşey yapmadan ek ders ücreti alacak.

Okulda bulunmaları zorunlu falan filan hikaye. Hepimiz gördük ne kadar okulda kaldıklarını veya idarenin verdiği işleri yaptıklarını. Gerçi full derse girerlerken de 30 saat giren branş öğretmeninden daha az ek ders alıyorlardı. Ama bir yanlış başka bir yanlışla düzeltilmez bence.

19. azra

azra Aktif Üye

Arkadaşlar sene başında din k. Ve ingilizce dışındaki branşlar 4. sınıflara giremeyecek dendi. Ancak şimdi girebilir diyor bu nasil saçmalık anlamadım. O zaman okuldaki müzik, resim, beden egt. öğretmenler dersini geri alabilmeli, çoğu başka okula ders tamamlaya gönderildi. Benmi yanlış düşünüyorum acaba?

20. edacomü

edacomü Seçkin Üye Seçkin Üye

4.sınıftan bahsediyoruz..geçen sene giriyordu da bu sene niye girmesin...tartışacak başka konu mu kalmadı..

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal