ek ders konusunda dilekçe yazmam gerekiyor yardim

Kodla Büyü

gzegen

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar kendi okulumda 18 saat ders arti iki gün lisede btr olarak calisiyorum. ekders konusunda aylardir bir türlü okulumla ayni dili konuşamiyorum. btr tereddüt edilenlerde ekdersini kendi kadrosunun bulundugu okul yapar denmesine rağmen bizim cok iş bilen ilçemiz ve degisik fikirli idaremiz israrla ekdersin bir bolumunu lisenin yapmasini ve kbs ye girmesini tutturmus durumda. yaziyi da gosterdim israrla ilden bize bir yazi gelmeli diyorlar.
18 saati 4 3 4 3 4 yerine
okulum 2 1 2
liseyede 6 7 yazdirtiyorlar. toplami 18 ne fark eder diyenler olabilir belki ama hesaplarken okul olmadigi günler tatil günleri (yilbasi vs gibi) kesintilerde yanlis hesap yapmis oluyorlar. mesela yilbasinda 4 yerine 7 kesmeyi düsünüyorlar. bende bir dilekce ile okula basvurup btr yazisindaki ekders maddesi ile birlikde ek yapip vermek istiyorum onlarda muhtemelen ilcede ilcede ilden gorüs isteyebilir silsile oyle ise tabi. dilekceye tam olarak nasil bir metin yazmaliyim sizlerden fikir almak istedim. saygilar

yav ne ilginç idareciler var. okulunuzda başka görevlendirme giden veya gelen öğretmn var mı onlarda nasıl yapmayı düşünüyorlar acaba.
ayrıca kbs ye iki okul nbirden nasıl giriş yapılıyor acaba . ilçe her iki okula da sizi ekledi mi ?

dilekçeye şöyle birşey yazabilirsin hocam..
......,...... ortaokulu müdürlüğüne

okulunuz kadrolu öğretmeni iken ..... lisesşne btr olarak görevlendirildiğimden dolayı yönetici ve öğretmenlerin ek ders yönetmeliğinin ...... maddesi uyarınca , haftalık olarak almam gereken 18 saat ekdersin , ek ders puantaj çizelgesinde 4 3 4 3 4 şeklinde olması gerekirken 2 1 2 6 7 şeklinde yazılarak yanlış hesaplamalara yol açtığını düşğnmekteyim.
ek ders ile ile ilgili yanlışın düzeltilmesini talep etmekteyim.
gereğini bilgilerinize arz ederim

Hiç bi kütük bulamadınız mı da bunları oturttunuz diye sorasım gelmiyor değil bazen bazı koltuk sahiplerini görünce

bende idareciyim. vatandaşın kadrosu nerde ise ek dersi orası yapar .sizin alacağınız ek ders 43434 tür. puantajı btr olduğunuz okul kadronuzun olduğu okula yolllar sizin idarenizde ona göre ekdersi yapar. hatta siz puantajı elden alabiliyorsanız alın okulunuza verin ona göre verirler ek dersi. diğer okulla işğiniz yok

Böyle idareciler olduktan sonra hangi işin yolunda gidebilirki :!: :verymad:

dilekçeyi verdik bakalim isleme koyacaklarmi
bu arada isleme koymamalari gibi bir sanslari varmi acaba yani işleme almaz gormezden gelirseler ne yapmaliyim.

gzegen' Alıntı:
dilekçeyi verdik bakalim isleme koyacaklarmi
bu arada isleme koymamalari gibi bir sanslari varmi acaba yani işleme almaz gormezden gelirseler ne yapmaliyim.
İdareden dilekçe tarih/sayı no'sunu talep et hocam.

Çevredeki yakın- tanıdık bir okulun müdürünü arayıp sorsunlar onlar ne yapıyormuş diye. Genelde en kısa ve en hızlı çözüm bu olur. İllaki vardır tanıdıkları müdür-müdür yardımcıları. Bunu teklif edin. Yok illa yazıyı bekleyeceğiz diyorlarsa size ek ders vermemek için zorluyorlardır.

Arkadaşlar ek ders yazılması için puantaj şart mı? kadronun bulunduğu okul puantaj olmadan yazmıyor mu yani? Resmiyete ne diyor? Kadrosunun bulunduğu okul yazar diyor ama puantaj dan bahsetmiyor

Puantajı, görevli olduğunuz okul kadronuzun bulunduğu okula gönderir orası da Toplam ekdersi KBS ye girer.. Bunu bile bilmeyen saçma salak adamları idareci yapıyorlar yaa.. :x Bakanlığa görüş yazsınlar o zaman..

Geri