Egzersiz yapan formatör öğretmen var mı?

Kodla Büyü

deepman

Aktif Üye
Arkadaşlar ben satranç egzersizi yapmak istiyorum ama nasıl yaparım, 5 ten sonra veya haftasonu mu yapmam gerekiyor? Yapan arkadaşlar nasıl yapıyor acaba? tşkler..

Hafta sonları maksimum 6 saat olacak şekilde yapabilirsiniz hocam.

okul müdürünüz idare ederse 5 ten sonra hatta mesai saati içerisinde bile yapabilirsiniz

Arkadaşlar yapabileceğimiz egzersizleri yazan bir genelge var mı? 2010/49 nolu genelgeyi buldum onda da satranç falan hiç bişey yok, bu nasıl iş?

B-Beden eğitimi ve spor çalışmaları

başlığında mevcut hocam. Satranç egzersizi açabilmeniz için Türkiye Satranç Federasyonu tarafından verilen Antrenörlük yada Yardımcı Antrenörlük kurslarını bitirmiş ve belge almış olmanız gerekli. MEB'in açtığı satranç kurslarının belgeleri geçerli değildir.

Benim Satranç, izcilik ve havacılık konulu belgelerim var ama bu sene egzersiz yapmayacağım sanırım. İkinci dönem askerlik yolu gözüküyor bana. Yarıda kalmasın çocukların hevesleri :)

Nasıl oluyor da açıyorsunuz arkadaşlar, geçen yıl Eskişehir Mem Ankara'ya görüş sordu. Formatörler egzersiz yapamazlar dediler.

Sırf onların yüzünden iki kere Türkiye Şampiyonası katıldığım takımlarım bozuldu. 4 yıldır egzersiz yapamıyorum.

cemal26' Alıntı:
Sırf onların yüzünden iki kere Türkiye Şampiyonası katıldığım takımlarım bozuldu. 4 yıldır egzersiz yapamıyorum.
Mem'in görüş yazısına gelen cevabı görme imkanımız var mı hocam. Hangi gerekçeyle reddetmişler bakalım. Büyük ihtimalle ya soran ya da cevaplayan tarafında bir hata var.

semantic' Alıntı:
Arkadaşlar yapabileceğimiz egzersizleri yazan bir genelge var mı? 2010/49 nolu genelgeyi buldum onda da satranç falan hiç bişey yok, bu nasıl iş?
2. alanda verilmiş..

Ekli dosyalar

• ders_disi_genelge_2010.rar
    335.1 KB · Görüntüleme: 263
5 ten sonra ve haftasonu okulda idarecilerden kimse kalmıyor. böyle bir durumda yapabilmem mümkün müdür? çalışma saatlerimiz 9-3 diye onaylansa keşke. böyle de bir problem kalmayacak o zmn

Cemal TANER' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:
http://www.memurlar.net/common/documents/3619/Belge%9617.pdf
Bi zahmet bu yazıyı okuyup yorum yapınız.

Bu yazının tersine bir yazı çıkmadıkça yapamayız vay be. Bir yaşıma daha girdim. Ders dışı etkinlik mantığına ters düzenlemeler. Kim yapıyor bu düzenlemeleri anlamıyorum.

Cemal TANER' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:

peki bu yazıda mesai saatleri içinde yada dışında diye belirtilmemiş.
18 saat ekdersi mesai saatleri içerisinde görevlendirildiğimiz için alıyoruz ve ayrıca egzersizler bu görevlendirilmelere ve doğal olarakta alınan 18 saatlik ekders ücretine dahil değil. egzersizin ekdersi ayrıca eklenir.
bu nedenle ben ilk senemde ankaradan görüş alınarak onay almamla birlikte 4 senedir egzersiz veriyorum.
hafta sonları okul müdüründen okulun anahtarını alarak toplamda 5 arkadaş egzersiz veriyoruz.

xapex' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:

18 saat ekdersi mesai saatleri içerisinde görevlendirildiğimiz için alıyoruz ve ayrıca egzersizler bu görevlendirilmelere ve doğal olarakta alınan 18 saatlik ekders ücretine dahil değil. egzersizin ekdersi ayrıca eklenir.
bu nedenle ben ilk senemde ankaradan görüş alınarak onay almamla birlikte 4 senedir egzersiz veriyorum.
hafta sonları okul müdüründen okulun anahtarını alarak toplamda 5 arkadaş egzersiz veriyoruz.
Senin görüş olarak aldığın yazılı bir cevap var mı hocam :) Bundan sonra anladığım şu ki, bir konuda Ankara'dan istediğiniz cevap gelene kadar görüş istemeniz gerekiyor. Birinin beyaz dediğine öbürü siyah, bir başkası ise gri diyebiliyor.

Yazının sonunda ne diyor ;ders dışı eğitim çalışmalarını yürütmeleri mümkün bulunmamaktadır.

Bundan daha açık ne olabilir.
PGM ye ne sorsan aynı gelir. Formatör düşmanı PGM :)

hocam o yazının temel dayanağı EK ders yönetmeliğindeki görevlendirilen öğretmenler 18 saat ek ders ücreti alır başkada alamaz deniliyor.buna bağlı olarak egzersiz verilemeyeceğini öngörmüşler.
Mesai içerisinde doğru 18 saat ek ders alırlar ama mesai haricine kimse karışamaz.
Haftasonu egzersiz verilemiyorsa o zaman OSYM,SBS,OKS,MTSK gibi sınavlarda da görev alamamamız gerekirdi. O zaman görevlendirilmiş olmuyormuyuz sanki.

xapex' Alıntı:
hocam o yazının temel dayanağı EK ders yönetmeliğindeki görevlendirilen öğretmenler 18 saat ek ders ücreti alır başkada alamaz deniliyor.buna bağlı olarak egzersiz verilemeyeceğini öngörmüşler.
Mesai içerisinde doğru 18 saat ek ders alırlar ama mesai haricine kimse karışamaz.
Haftasonu egzersiz verilemiyorsa o zaman OSYM,SBS,OKS,MTSK gibi sınavlarda da görev alamamamız gerekirdi. O zaman görevlendirilmiş olmuyormuyuz sanki.

Mantıken baktığımızda sen de haklısın hocam ama yazıda ne yazık ki bu yol tamamen kapalı gibi gözüküyor. ASkerlik nedeniyle bu sene zaten egzersiz istemeyi düşünmüyordum, ama egzersiz yapacak olsaydım ve formatörlük nedeniyle bu isteğim reddedilseydi bakanlıktan resmi yazıyla görüş istedirdim terkardan. Bu bakanlıkta ne zaman ne cevap verecekleri belli olmuyor ne de olsa :)

Rahat durmadım ya yine Bilgi edinmeye başvurdum bakalım ne diyecekler :)

Okullarında Bilişim Teknolojileri Formatör öğretmeni olarak 6 aylık dönemlerle görevlendirmesi yapılmış olan öğretmenlerden, uygun belgelere sahip olanların, Ders Dışı Eğitim çalışmaları kapsamında egzersiz çalışmalarını (Satranç egzersizi, vs) mesai saatleri dışında (örneğin hafta sonu) yapmaları mümkün müdür?
Cevabı paylaşırım. Merak eden arkadaşlara da güncel bir cevap sunmuş oluruz.

Ben şimdiden söyleyeyim cevabı ; HAYIR. Formatör düşmanı PGM den başka cevap bekleme.

Cemal TANER' Alıntı:
Ben şimdiden söyleyeyim cevabı ; HAYIR. Formatör düşmanı PGM den başka cevap bekleme.

Cevap beklediğimden değil ya işte arkadaşlara güncel cevap olsun :D Onlar hayır derse de isteyene itiraz hakkı var :D Gider mahkemeye itiraz eder ne bileyim yapar bir şeyler :)

egzersiz yapamaz...geçensene malatyada hazırladım planımı ama kabul edilmedi...formatör egzersiz yapamaz denildi..

xapex' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:

Ne danışıyonuz niye soruyonuz. Ne görüşü oradan görüş bildiren kim... Ya bi şef yada bi memur yada yada yada...
Siz planlamanızı hafta sonu yapınız. Hafta içi zaten mantıksız 8-5 görevlisiniz.. Olmaz diyenede mantıklı bir açıklamanız varmı diye sorunuz.
Bende yıllardır formatörlük yaptım ve yıllardırda satranç çalıştırdım.
Aynı görev yerinde başka bir arkadaş görüş aldı ve yapamadı... :++: :puhaha: :puhaha:
Eeeee Türkiye Başka yokkk :puhaha: :puhaha:

Hocam bendeki görüş olayı aynen şöyle oldu anlatayım :

ilk senemde planımı yaptım gönderdim kursa başladım ama müdüryardımcım ileride sıkıntı yaşarsın biz bi görüş alalım, o zamana kadar da ekders yazmayayım dedi.
görüş neticesinde yapamaz derlerse faiziyle geri alırlar yok eğer sıkıntı yok yapar derlerse o zaman toptan veririm dedi. 1.dönemin bitmesine doğru baktımki ankaranın birşey diyeceği yok ilçedeki Şube şefine o anlamam diyince ildeki mem müdür yardımcısına oda anlamam diyince geri kendi ilçemizdeki muhasebe Şefi beyfendi(!)'ye sorduk. Yönetmelikleri verdim eline baktı baktı baktı ve o engin yorum bilgisine dayanarak :

Formatör demek konusunda uzman demektir. Sonuçta sizde hala öğretmensiniz.Eee o zaman düz mantıkla Normal öğretmen egzersiz verebiliyorsa Formatör olan 5 kere bile verir dedi ve müdür yardımcımı arayıp ekdersimi yazmasını istedi.
3-5 gün sonrada içimiz rahat etsin diye bakanlıktan görüş geldi aynen benim dediğimi söylediler bi sıkıntı yok hocam dedi. o günden beri 3 senedir sorunsuzca veriyorum.

Geri