Eğitimde 3+3+3+4 modeli

Kodla Büyü

COBOL

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Az evvel fox tv de böyle bir sistem değişikliğinin haberi vardı.Spiker İsmail Küçükkaya haberi sundu.
SANIRIM
3 okulöncesi
3 ilkokul
3 ortaokul
4 lise
Şeklinde bahsetti.Önümüzdeki eğitim yılında uygulanacağını ve sisteme şu anda anasınıflarında okuyan miniklerin de dahil olacağını söyledi.HAYIRLI OLSUN :mrgreen:
Yorumlarınız;

2 ay önce selefi Nabi Avcı'dan:

"...Konferansta katılımcıların sorularını yanıtlayan Bakan Avcı, eğitim sisteminin değiştirileceği yönündeki iddialara yanıt verdi. Bakan Avcı, "Gelecek yıl ilkokullar 5 yıla çıkacak mı?" yönündeki soruya, "Bunu sorduğunuz çok iyi oldu. Bu nereden çıktı bir türlü anlayamıyorum. Yok böyle bir şey. Bir kere daha çok net şekilde söylüyorum, 4+4+4 sistemi oturmuştur. İlkokul 4 yıldır, ortaokul 4 yıldır, lise 4 yıldır. 5 yıla çıkarmak, 3 yıla indirmek gibi hiçbir tasarımız, konuşmamız olmadı. Bu ama sistemli bir şekilde sosyal medyada, sağda solda dolaştırılan bir şeydir. Muhtemelen milli eğitimde her şey yapboz parçasına döndü deniyor ya onun bir parçası. Bunlar gene sistemi değiştirecekler, bunu da oturtamadılar, yapamadılar, edemediler demek için yapılıyor. Hayır, çok güzel sistem oturmuştur, geri dönüşlerimiz gayet iyi, daha da iyi olacak. 4+4+4 olarak devam edecek" cevabını verdi."

İhtimal vardır, her şey her an değişebilir. Nabi kendi gideceğini biliyor muymuş acaba?

Re: Ynt: Eğitimde 3+3+3+4 modeli

Basın organlarının haber anlayışıdır bence.
Haberi izleyince bende inanamadım.

Böyle bir sisteme geçilirse okul öncesi alımlarında patlama olur.
ilkokul ve ortaokul normlarında da azalma olur. herkes norm fazlası olur :)

uysal_rockci' Alıntı:
İşte konunun tamda bizleri ilgilendiren can noktası.
NORM KADRO

uysal_rockci' Alıntı:

Bu olursa Sınıfçılar Ana sınıfı öğretmeni, bedenciler matematik öğretmeni, hizmetliler müdür, bilgisayarcılar teknik eleman olur ya da yukarıdakilerin aklına kimi ne yapmak gelirse o olur... hey gidi hey...

Norm'dan önce çocuğumu düşünüyorum. :cry:

Seneye 1. sınıf olacaktı şimdi ne olacak. :?

:verymad:

bomax01' Alıntı:
Norm'dan önce çocuğumu düşünüyorum. :cry:

Seneye 1. sınıf olacaktı şimdi ne olacak. :?

:verymad:
Kasap et derdinde misali olmuş.Sabah haberlerde sistemin bu yıl uygulanacağını ve şu anda anasınıfı okuyanların dahil olup etkileneceğini söyledi.
Çok çok öbür seneye 1.sınıf (yada yeni adı neyse) olur ve okuma öğrenir.
Yine de dikkat edin diyorum. ÇÜNKÜ;
Resmi bir açıklama bu ay yapılmaz ise bence balon haberdir.

Son alınan duyumlar, sağda solda yapılan lakırdılara göre 1 + 1 +1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1 sisteme geçilecekmiş... :mrgreen:

Sitelerin tıklanmak için yaptığı balon haberleri çok fazla önemsiyorsunuz. Siz bari yapmayın arkadaşlar :-1:

Hocam bu haberi de FOX Tv'de dinlemişsin. İslam düşmanı, türkiye düşmanı biri olan Murdock denen herifinin kanalından gördüğün bir haberi doğru olduğuna hükmetmek için 10 kere tedkik etmek lazım. Kısacası bakanın ağzından duymadan inanmam. Siz de inanmayın.

http://www.ogretmenlericin.com sitesinden habere ait görsel alıntısıdır.

egitim-sistemi-meb-444-sistemi.jpg

http://www.ogretmenlericin.com sitesinden habere ait görsel alıntısıdır.

Haber dediğin sadece bir kanalda değil ki? 2 HAZİRAN 2016 (BUGÜN TARİHLİ) irihli diğer internet basınında da var.
https://www.yenihayatgazetesi.com/egitim-sistemi-kokten-degisiyor-iste-yeni-model-18226
http://www.meydangazetesi.com.tr/egitim/egitimde-yeni-modeli-acikliyoruz-h75017.html
http://www.ogretmenlerhaber.com/egitim/444-sistemi-tarih-oluyor-iste-yeni-egitim-sistemi-h1965.html görsel in linki buradan ALINTI dır.
http://www.afyonhaber.com.tr/egitime-yeni-sistem-4-4-4-gidiyor-3-3-3-4-geliyor/987/
http://www.kamuajans.com/egitim-personeli/3334-sistemi-geliyor-iddiasi-h496593.html
BENCE HEPSİ HİKAYE VE BİR BASIN HABERİ.
RESMİ AÇIKLAMA OLMADAN HİÇBİR ŞEYE İNANMAM
VE
SİZLERDE İNANMAYIN.

CadCam67' Alıntı:
Son alınan duyumlar, sağda solda yapılan lakırdılara göre 1 + 1 +1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1 sisteme geçilecekmiş... :mrgreen:

Benim işittiğim biraz daha farklı hocam.

1+ 1.5 + 2.5 + 3.25 + 3.75

Küsüratı da olacakmış :)

en son cd dağıtacaklar açık öğretim e çevirecekler.
ne öğretmen var ne müdür ne elektrik su parası ohh mis gibi
:)

sınav gözetmenleri de belediye işçileri yapar tamam işte ne olsun :D

asıl bakandan yok öyle birşey diye duyarsanız korkun.hangi bakanın ne zaman haberi olmuş böyle şeylerden ki şimdi olsun.şimdiye kadar hep söylenenin tersi yapıldı.bu yüzden korkmak lazım...

phantosos' Alıntı:
Valla ben 3-5-2 ile devam edelim diyorum. :D :D
Hocam en iyisi barcelonanın taktiği. 4-1-2-3. İleri üçlüye de Nabi avcı, İsmet Yılmaz ve Ömer Dinçer üçlüsünü koyduk mu kimse tutamaz bizi. Gelene beeeş gidene beeeeş :D

Arkadaşlar son alınan karara göre F(x) = ∫ x a f(t)dt sistemine geçilecek x değişkeni öğrencinin boyu,(t) ise yaşı olacakmış a sabitinin ne olacağına daha sonra karar vereceklermiş.

dirty_y' Alıntı:
phantosos' Alıntı:
Hocam en iyisi barcelonanın taktiği. 4-1-2-3. İleri üçlüye de Nabi avcı, İsmet Yılmaz ve Ömer Dinçer üçlüsünü koyduk mu kimse tutamaz bizi. Gelene beeeş gidene beeeeş :D

Sonra biz arabada beş evde onbeş, hoşuma da giderse ağa ya beleş diye dolancaz ortalıkta :D

Şimdi bazı AB raporları okuyor bu MEB danışman ve bürokratları.Sanki yeni birşeymiş gibi.
Okul öncesi eğitimli çocuklarla eğitimsiz çocukların ilkokulda ciddi farklılıklar oluşturduğunu yeni farkediyor MEB'imiz :)
İstatistikleri görünce birden aydınlanıp "haaaa" oluyor bakanlar..
O zaman 1 yıl değil 3 yıl yapalım sağlam olsun anlayışıyla 3 yıl okul öncesi yapmaya çalışıyorlar.
Yemin ediyorum bu anlayış var MEB'de. Herhangi bir hikmet aramayın kararda.Mekanizma aynen bu şekilde çalışıyor.
Bu kadar öngörüsüz,basiretsiz insanlar başka bir kuruma toplanamaz herhalde.

dirty_y' Alıntı:
phantosos' Alıntı:

bi ara bi kadın vardı onu onutmuşsun. neydi onun adı.. nimet 'miydi neydi.

vediban' Alıntı:
Hocam bu haberi de FOX Tv'de dinlemişsin. İslam düşmanı, türkiye düşmanı biri olan Murdock denen herifinin kanalından gördüğün bir haberi doğru olduğuna hükmetmek için 10 kere tedkik etmek lazım. Kısacası bakanın ağzından duymadan inanmam. Siz de inanmayın.

bakanların ağzından çıkanları da gördük, bir kaç ay evvel sorulduğunda bizim dersin zorunlu olması için çalışma yok o da nerden çıktı demişti 3 ay sonra ders 5-6 larda zorunlu oldu. bence ağızdan çıkana değil direk icraata bakmak lazım. şu an kamu oyu yoklaması yapıyor da olabilirler.

Geri