EĞİTİMBİRSEN ÜYELERİ DAHA MI ZEKİ OLUYOR ?

Kodla Büyü
Kürşat_58' Alıntı:
size akp nin nasıl bir zihniyette olduğunu bir defa daha gün yüzüne serelim
Darbeyi ilk duyanlardan biride Devlet Bahçeli'ydi. Eve giderken arabasını geri çevirerek parti binasına gitmiş ve parti binasını adeta bir karargaha dönüştürmüştür. Darbeye ilk tepki koyan lider odur. Bir taraftan hükumeti ayakta tutmaya çalışmış bir taraftan kendisine yakın olan komutanları yönlendirmiş, bir taraftan kendi millet vekillerini meclise göndermiş, bir taraftan el altından sivilleri sokağa dökmüştür. Sokağa ilk çıkanlarda ülkücüler olmuştur. Devlet bahçeliden aldığı direktifler sonucunda ümit paşa ordunun başına geçmiş ve darbenin bastırılmasında büyük rol oynamıştır. başbakan Ankara'ya gelememiş, cumhurbaşkanı darbeyi eniştesinden öğrenmiş, iç işleri bakanı ortada yok, melih gökçek keçiörende bir eve saklandığı bir durumda Devlet Bahçeli Darbeye karşı mücadelesini adeta tek başına vermiştir. Darbeden sonra medya devlet bahçeliyi ve ülkücüleri yere göğe sığdıramıyordu. Günlerce her yerde Mustafa Yıldızdoğan nın türkiyem şarkısı, bir elde bozkurt, bir elde Türk bayrağı ile sokaklar meydanlar, tv kanalları doldu taştı. aradan 1 yıl sonra gördük ki, Ne devlet Bahçeliyi anan var, ne ülkücüleri soran var, ne ümit paşanın yaptıkları nede yıldızdoğanın türkiyem şarkısı. Neredeyse darbeyle mücadele yeninden yazılmış. Darbe yine olsa Devlet Bahçelin ve ülkücülerin duruşunda bir değişme olmaz lakin sizdeki vefasızlık o kadar büyük ki....Büyük fotoğrafa bakmaya korktuğunuz için küçük detaylarda boğuldunuz..
öncelikle belirteyim eğitim birsenliyim.
Darbe olduğunu duyduğum an başımdan aşağı kaynar sular dökülmüş gibi ne yapacağımı şaşırdım. Öfkeden sinirden ağlayacak hale geldim ve meydana koştum. Bir büyükşehirde istanbulda izmir veya ankara da değildik ama tepkimizi anında verdik. Ve sendikanın yetkilileri de telefonla arayarak meydanlara bizleri davet etti.Bizi meydanlara koşturan duygu vatan sevgisidir. Kardeşim İLK BİZ koştuk vs. yazılarınız çok anlamsız afedersin ne yarıştırıyoruz burada ... mi? o meydanda tesli ülkücü arkadaşlarda vardı ebs li akpartili de hatta chp li de...kısacası içinde vatan millet sevgisi bir sizde yok. Farklı inançlarda ve fikirlerde olan insanlarda da var.Bu arada devlet bahçeli yi biz iyi anıyoruz merak etme asıl anmayanlar sizin içinizde adamın ayağını kaydırmaya çalışıyorsunuz.(seni tenzih ediyorum)

kürşat mısın nesin, öncelikle karaktersiz sensin bunu belirteyim, sen öyle karaktersizsin ki defalarca hak gasbı yaptığını söylediğin sendikana hala üye olarak kalabiliyorsun "yanlış nerde ne zaman olursa olsun yanlıştır" bu söz sana ait bak. madem yanlış niye üyesin hala o sendikaya, tes zamanında heybeyi doldurmadı mı? ülke sefil perişan olmadı mı?

Bahçeli konusunda , ben ebs lilerin onunla sıkıntılı olduğunu hiç görmedim, tes deki asena sevenlere bak sen önce, Bahçeli ye en çok kızan onlar zaten :) Ha birde ülkeyi siz kurtardınız 15 temmuz da, zamanında kominizmden de kurtarmıştınız vay be? demek ilk siz çıktınız dışarı, tebrik ederiz 8) . Sen devletin ne olduğunu öğrenememişsin daha, ama zamanın var,kendini de bir şey sanma. Her şeyi kendine mal eden malın tekidir zaten.

Ben kendi okulum dahil ilçede farklı sendikadan idareciye son 5 yıldan buyana rastlamadım.
Öncesinde ise sanırım ilçede bir tane idi ve zaten o da sendika değiştirdi.

beyler artık idarecilik ateşten gömlek.Aradaki sürtüşme mobing davasına dönerse tazminat artık idarecilerin cebinden çıkacak.Bizim burada geriye dönük bir taşımalı servis işinde okul müdürü ve yardımcısı mahkemeye çıktı tutuklandılar hapise konuldular.İdarecilik yer gelir şu ohal kapsamında hapise bile götürür ben şahsen şu an idareci olmak istemezdim

Kürşat_58' Alıntı:
Darbeyi ilk duyanlardan biride Devlet Bahçeli'ydi. Eve giderken arabasını geri çevirerek parti binasına gitmiş ve parti binasını adeta bir karargaha dönüştürmüştür. Darbeye ilk tepki koyan lider odur. Bir taraftan hükumeti ayakta tutmaya çalışmış bir taraftan kendisine yakın olan komutanları yönlendirmiş, bir taraftan kendi millet vekillerini meclise göndermiş, bir taraftan el altından sivilleri sokağa dökmüştür. Sokağa ilk çıkanlarda ülkücüler olmuştur. Devlet bahçeliden aldığı direktifler sonucunda ümit paşa ordunun başına geçmiş ve darbenin bastırılmasında büyük rol oynamıştır. başbakan Ankara'ya gelememiş, cumhurbaşkanı darbeyi eniştesinden öğrenmiş, iç işleri bakanı ortada yok, melih gökçek keçiörende bir eve saklandığı bir durumda Devlet Bahçeli Darbeye karşı mücadelesini adeta tek başına vermiştir. Darbeden sonra medya devlet bahçeliyi ve ülkücüleri yere göğe sığdıramıyordu. Günlerce her yerde Mustafa Yıldızdoğan nın türkiyem şarkısı, bir elde bozkurt, bir elde Türk bayrağı ile sokaklar meydanlar, tv kanalları doldu taştı. aradan 1 yıl sonra gördük ki, Ne devlet Bahçeliyi anan var, ne ülkücüleri soran var, ne ümit paşanın yaptıkları nede yıldızdoğanın türkiyem şarkısı. Neredeyse darbeyle mücadele yeninden yazılmış. Darbe yine olsa Devlet Bahçelin ve ülkücülerin duruşunda bir değişme olmaz lakin sizdeki vefasızlık o kadar büyük ki....Büyük fotoğrafa bakmaya korktuğunuz için küçük detaylarda boğuldunuz..
Devlet Bahçeli hakkında bunları düşünebilen kişi varmış ve hala hayattaymış çok ilginç.
Bahçeli koltuğu uğruna koca mhpyi bitiren, ilk seçimde baraj altı kalacağını bildiği için akp ile ortak adaylar belirleyip seçime akp çatısı altında girmeyi planlayan biri değil mi?
Kendisini seçen 1200 delegenin 800 tanesi imza toplayıp gel kurultay yapalım sen yine aday ol kazanırsan eyvallah dediği halde, bu kararı iktidarın hakimlerinin aldığı kararla kurultayı yaptırmayan kişi değil midir?
Mahkemelerin kararından sonra napalım adalet kongre yapmamıza izin vermiyor maalesef beni seçen 1200 kişide imza getirse kurultay yok diyen bu kişi değilmidir
Sırf koltuğu uğruna bana ters düşüyorlar diye her gün onlarca mhp teşkilatını kapatan bu kişi değil midir?
Sen kalkmışsın darbade dik durdu falan filan biz niye görmedik dik durduğunu bütün ülkenin yaptığı gibi darbelerin karşsıısndayız dedi.

Konu farklı yerlere kayıyor beyler, kısaca bal tutan parmağını yalıyor, bu böyle sürüp gidecek gibide görünüyor. Ne desek boş.

ersan3333' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:
Devlet Bahçeli hakkında bunları düşünebilen kişi varmış ve hala hayattaymış çok ilginç.
Bahçeli koltuğu uğruna koca mhpyi bitiren, ilk seçimde baraj altı kalacağını bildiği için akp ile ortak adaylar belirleyip seçime akp çatısı altında girmeyi planlayan biri değil mi?
Kendisini seçen 1200 delegenin 800 tanesi imza toplayıp gel kurultay yapalım sen yine aday ol kazanırsan eyvallah dediği halde, bu kararı iktidarın hakimlerinin aldığı kararla kurultayı yaptırmayan kişi değil midir?
Mahkemelerin kararından sonra napalım adalet kongre yapmamıza izin vermiyor maalesef beni seçen 1200 kişide imza getirse kurultay yok diyen bu kişi değilmidir
Sırf koltuğu uğruna bana ters düşüyorlar diye her gün onlarca mhp teşkilatını kapatan bu kişi değil midir?
Sen kalkmışsın darbade dik durdu falan filan biz niye görmedik dik durduğunu bütün ülkenin yaptığı gibi darbelerin karşsıısndayız dedi.
Biz daha ölmedik. Biz devlet beyin yanında değilde hergün 100 tl harcayan ve bu paranın kaynağı bile belli olmayan bir bayanın peşine mi düşseydik. bu bayan ısrarala her toplantıda yurtta sulh cihanda sulh diye haykırıken kime mesaj veriyordu. hatta o dönemlerde koray aydın bile bu bayanın etrafında fetöcüler var demişti. bu bayan ısrarla ramazan ayı olmasına rağmen bir an önce kongreye gitmesinin sebebi ne olabilir. bu 800 delege değin sadce medyada ki uydurma bunlar kongreye gittiğinde notere göre 500 delege sayısı bile aşamadılar hatta saat 14 e kadar beklediler sonra işlemler devam ediyor biz biran önce kongre yapalım dediler. akp yi hiç bir ülkücü sevmez. kul hakkı yiyen devlet malı yiyen bir partiden ancak kendilerine hayır gelir. ancak ülke yangın yerine dönmüşken biz partiyi değil önce ülkemizi düşünürüz. bu tüzik hazırlanırken o muhaliflerin hepsi o tüzüğün altına imza attı. 6 ay sonrada bu tüzüğü kabul etmiyorlar. il ve ilçe başkanları eğer kendi liderini tanımıyorsa liderde onları tanımaz. bu her partide böyledir.

theliony' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:
öncelikle belirteyim eğitim birsenliyim.
Darbe olduğunu duyduğum an başımdan aşağı kaynar sular dökülmüş gibi ne yapacağımı şaşırdım. Öfkeden sinirden ağlayacak hale geldim ve meydana koştum. Bir büyükşehirde istanbulda izmir veya ankara da değildik ama tepkimizi anında verdik. Ve sendikanın yetkilileri de telefonla arayarak meydanlara bizleri davet etti.Bizi meydanlara koşturan duygu vatan sevgisidir. Kardeşim İLK BİZ koştuk vs. yazılarınız çok anlamsız afedersin ne yarıştırıyoruz burada ... mi? o meydanda tesli ülkücü arkadaşlarda vardı ebs li akpartili de hatta chp li de...kısacası içinde vatan millet sevgisi bir sizde yok. Farklı inançlarda ve fikirlerde olan insanlarda da var.Bu arada devlet bahçeli yi biz iyi anıyoruz merak etme asıl anmayanlar sizin içinizde adamın ayağını kaydırmaya çalışıyorsunuz.(seni tenzih ediyorum)
benim dediğim şey hani yeni kapı ruhu hani bir ve beraber olacaktık. hani bir birimiz ötekileştirmeyecektik, hani liyakat esas alınacaktı. ama demek ki olmuyormuş. Darbe başladığında kendi evini terk edip gecekonduya saklanan Melih gökçek 3-4 yıl sonra yine 15 temmuz şehitleri anma gecesinde eline bir resim alıp Kendi televizyon kanalına çıkıp ey kılıçtaroğlu bak resme ben tankları durdurdum sen o gece neredeydin diye sormazsa şaşarım. bu iş ona doğru gidiyor. siz yapılan her mücadeleyi kendi tekelinize alıyorsunuz

ümit45' Alıntı:
kürşat mısın nesin, öncelikle karaktersiz sensin bunu belirteyim, sen öyle karaktersizsin ki defalarca hak gasbı yaptığını söylediğin sendikana hala üye olarak kalabiliyorsun "yanlış nerde ne zaman olursa olsun yanlıştır" bu söz sana ait bak. madem yanlış niye üyesin hala o sendikaya, tes zamanında heybeyi doldurmadı mı? ülke sefil perişan olmadı mı?

Bahçeli konusunda , ben ebs lilerin onunla sıkıntılı olduğunu hiç görmedim, tes deki asena sevenlere bak sen önce, Bahçeli ye en çok kızan onlar zaten :) Ha birde ülkeyi siz kurtardınız 15 temmuz da, zamanında kominizmden de kurtarmıştınız vay be? demek ilk siz çıktınız dışarı, tebrik ederiz 8) . Sen devletin ne olduğunu öğrenememişsin daha, ama zamanın var,kendini de bir şey sanma. Her şeyi kendine mal eden malın tekidir zaten.
EBS ninn bu yaptığı hak gaspıdır bunu örtmek isteyende karaktersizdir dedim. sen üstüne alınmışsın. hayırlı olsun ne deyim.

Şu anki tutum bence de çok yanlış.Bizim ilçemizde EBS haricinde çok az yönetici var.Farklı sendikalardan olan varsa ,muhtemelen yokluktandır.
Çalışkan olan,işinde başarılı olan ,ülkesine değer veren her öğretmen siyasi görüşüne bakılmaksızın yöneticilik yapabilmeli.En azından eşit şartlarda yarışabilmeli.Sırf sendika ismine göre ,siyasi görüşe göre idareciler belirlenmemeli.

"Ama önceden A partisi zamanında ,onlar da devamlı adamlarını koydu,B partisi zamanında onlar da adamlarını koydu" şeklinde saçma bir savunma olamaz.
Yanlış önceden yapıldıysa,aynı yanlışı bahane ederek ,devam ettirilmez.Bu bahane edilmez.
Hiç bir siyasi partiye veya sendikaya,derneğe üye değilim.Sadece vatanseverim ve Eğitim-Öğretim olarak çok kötüye gittiğimizi ,bundan büyük kaygı duyduğumu belirtmek isterim.Umarım her şey vatanım,milletim için hayırlı olur,fakat bu yapılanlar endişemi daha da çok arttırıyor...
Bu arada Kürşat çoğu görüşüne katılıyorum fakat böyle siyasi kavgalara girmemizin hiç bir manası yok.Azıcık daha birbirinize saygılı olun.Neticede bizler öğretmeniz ve doğru tartışma nasıl yapılır herkese gösterebilmeliyiz...

Tartışmaya gerek yok bence
Deveye sormuşlar boynun neden eğri
Nerem doğru ki demiş

Genel olarak durumumuz bu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Haber içerik sağlayıcısı, Eğitim Bir Sen üyelerinin Müslamanlığından ve müslüman olanların kul hakkı yemeyeceğinden yola çıkarak büyük bir hataya düşmüş olsa gerek. İslam dinine mensup her müminin adaletli ve hakkaniyetli olacağını teminat altına aldığı söylenemez. Saygılar

ümit45' Alıntı:
Bir bedduacı daha geldi :D Allah belanı vermiş zaten.
Sayın hocam !
Bu nasıl bir hitabet tarzı ; cümlenin neresinden rahatsız oldun , cenabı Allahın benim belamı verip vermediğini nasıl bilebildin tek seferde ?
Senden tek ricam , Ahlaki seniye içinde cevap ver , tek kelime sana hitap etmedim sen veya başka birine de hitap etmedim ve etmeyei de düşünmüyorum. Senden özür bekliyorum ...

Geri