EĞİTİMBİRSEN ÜYELERİ DAHA MI ZEKİ OLUYOR ?

Kodla Büyü
Kul hakkı yemenin yeni versiyonu referans olmak.Sadece eğitim birsen yetersiz oluyor.Bir de torpil yapacak referans bulman gerek.Diğer taraf içinde referans ayarlıyorlar mı acaba birbirlerine

Yaklaşık bir yıl müdür yardımcılığı yaptım. Bir aydan fazladır da müdür vekilliği yapıyorum. Ebs liyim lakin sendika nın kapısından bir kere düğün davetiyesi vermek için girmiştim. :D
Önceki hafta ben de mülakata girmiştim. 4 sorudan 3 ünü bildim. 73 puan vermişler. İlçeye yakın bir yerde çalışıyorum ilçe merkezinde çalışan bildiğim kişilerin tc no su ile puanlarına baktım 80-90 civarı puanlar vermişler. Durum bu.

Hocam yanlış anlama ama ebs li olunca sorular da ona gmre geliyor.
Başka sendikadan olsaydın sorular aynı gelse bile 69 da kalırdın
Çevremde bir sürü bu durumda olan kişi gördüm
Sendikanız bile gruplara bölünmüş
Birbirleriyle yarış halindeler

sanal korsan filmindeki gibi.. iki adam düşünün; aynı işi yapıyorlar.. Biri terörist (torpille adam yerleştiren fet..), biri kanun adamı (malum federasyon, adaletle kalkınma yerine ak kalkınma sağlayan)

Hamdolsun ki aynı dine inansak da; bizi aldatan bizden değildir.

İnsan sevdiği muhite dostlarına arkadaşlarına gider. mesela biz niçin ebs li değiliz.

EBS liler de kendi içinde bölünmüşler birinci grup ebs liler emirle talimatla iş yapanlar ikinci grup ebs liler kimseye eyvallah etmeyenler.amirlerimiz ve sendika başkanlanları kendilerine biat eden yalakalık yapan eyvallah eden ebs lileri mülakatta iyi puan verip müdür yapıyorlar.şimdi soruları biliyoruz muhabbetlerine gülüyorum .geçen sene girdiğim mülakatta dört soruyu bilmeme rağmen çok düşük puan verdiler.itiraz ettğimde il müdür yardımcısı bize senin gibi müdür lazım değil dedi niye dediğimde itiraz etmeyeceksin eleştirmeyceksin konuşmayacaksın dedi kusura bakmayın sizin gibi olamam dedim çıktım şu an yaşananların bundan farkı yok üzgünüm

Öncelikle sendikalı falan değilim belirteyim. EBS yi eleştirenler ki haklılar, kendilerinin taraftar olduğu siyasi partinin arka bahçesi olan sendikalar güç ve iktidar ellerindeyken ne yapıyordu? ebs den daha beterini yapıyordu. Diğer eleştri bunlar Allah din kitap deyip bunları yapıyorlar, peki onlar bunları diyorsa siz ne diyorsunuz tersini mi?

Bu memlekette es ve tes zamanında çok haksızlıklar yaptı, devran döndüğünde aynısını yapacaklar, şu anda yaptıkları iş zaten Erdoğan a muhalefet etmek (tes meral ve bahçeli olmak üzere bölünmüş durumda) başka bir şey yaptıklarına şahit olmadım, hep kuru laf yani.

Burada iğrenç olan şey bir köşe kapmak için sendika değiştirenler, ebs ye saydıranlar geçmişte es ve tes neler yapmış bir araştırın.

Kısaca bal tutan parmağını yalar, hiç birinde liyakat yok ne ebs, de ne es, ne tes de...

:alkis: :+1:
ümit45' Alıntı:
Öncelikle sendikalı falan değilim belirteyim. EBS yi eleştirenler ki haklılar, kendilerinin taraftar olduğu siyasi partinin arka bahçesi olan sendikalar güç ve iktidar ellerindeyken ne yapıyordu? ebs den daha beterini yapıyordu. Diğer eleştri bunlar Allah din kitap deyip bunları yapıyorlar, peki onlar bunları diyorsa siz ne diyorsunuz tersini mi?

Bu memlekette es ve tes zamanında çok haksızlıklar yaptı, devran döndüğünde aynısını yapacaklar, şu anda yaptıkları iş zaten Erdoğan a muhalefet etmek (tes meral ve bahçeli olmak üzere bölünmüş durumda) başka bir şey yaptıklarına şahit olmadım, hep kuru laf yani.

Burada iğrenç olan şey bir köşe kapmak için sendika değiştirenler, ebs ye saydıranlar geçmişte es ve tes neler yapmış bir araştırın.

Kısaca bal tutan parmağını yalar, hiç birinde liyakat yok ne ebs, de ne es, ne tes de...

ümit45' Alıntı:

TES geçmişte ne yapmış tek bir örnek verde bizde bilelim. kaç yıldır öğretmensiniz bilmem eskiden her türlü fikirden okul idarecisi bulmak mümkündü şimdi tek tip idareci. sizin gibiler eskiden neydi değip yapılan haksızlığı meşrulaştrımak gibi bir karaktere mi sahipsiniz. diyelim ki geçmişte yanlış yapıldı bu size yanlış yapmayı meşru mu kılar. iftira atmaktan başka bir şey bilmiyorsunuz. koyun sürüsü gibi her şeye boyun eğip haksılızlğa çanak tutuyorsunuz. ebs resmen mülakatlara ambargo koymuştur. bu yapılan tek kelimeyle şerefsizliktir. siz önünde olanı eleştirin önce sonra ona buna çamur atın

makamlara atanan kişilerde aranacak özellik liyakat, ehliyet ve vatan severlilik olmalı. kişiler gücü partiden, sendikadan onana bundan değil makamdan olmalıdır. hukuk onların güvencesi olmalıdır.
ilkokul mezunu bir ilçe başkanı okul müdürü atıyorsa bu ayıp size yeter.

Ben 31 yaşındayım bu ülkede liyakat görmedim. Babam 69 yaşında ona sordum o da görmemiş. Dedem rahmetli olmasa ona da sorardım ama onunda gördüğünü sanmıyorum. Yalnız yukarda düzeni eleştirmede yetersiz gördüğü kesme şereften dem vuran bazı arkadaşların referandumda evet e oy istediklerini hep beraber gördük. Silmedilerse gecmis mesajlarına bakabilirsiniz

adam tesli sınavı kazanıyor sonra hemen ebsye geçiyor niye geciyorsun kardeşim.genelde EBS buradan kazanıyor

ümit45' Alıntı:

Türk Eğitim Sen ne yaptı bir örnek versene, kendi sendikanızın hatalarını kapatmak için Türk Eğitim Sen i ortak etmeyin

ernestososa' Alıntı:
ümit45' Alıntı:

Türk Eğitim Sen ne yaptı bir örnek versene, kendi sendikanızın hatalarını kapatmak için Türk Eğitim Sen i ortak etmeyin

Evet bekliyoruz cevabınızı Türk Eğitim SEN olumsuz ne yaptı?
1-)2010 yılı kpss sorularının çalındığını ortaya çıkarması mı yanlış olan?
https://www.turkegitimsen.org.tr/icerik ... hp?Id=2137
2-)2011 yılı YGS skandalını ortaya çıkarması mı yanlış olan?
https://www.turkegitimsen.org.tr/icerik ... hp?Id=2146
3-)Yoksa Bülent ARINÇ ın öğretmenlere hakaret etmesini alanlarda protesto etmesi mi yanlış ?
https://www.turkegitimsen.org.tr/icerik ... hp?Id=2156
4-)Özür grubu tayinlerinde mağduriyet yaşayanlara sahip çıkmasını mı yanlış olarak görüyorsunuz?
https://www.turkegitimsen.org.tr/icerik ... hp?Id=2159
5-)Yoksa ilk toplu sözleşmeden beri enflasyon oranının altında zam alanları eleştirmesi mi sorun?
https://www.turkegitimsen.org.tr/icerik ... hp?Id=2181
6-)yoksa torpilin ağababası olan yönetici atama yönetmeliğine itirazı mı sorun?
https://www.turkegitimsen.org.tr/icerik ... hp?Id=2198
7-)Andımızın kaldırılmasına isyanını mı sorun olarak gördünüz?
https://www.turkegitimsen.org.tr/icerik ... hp?Id=2208
........................
Değerlendirme yaparken hangi sendikanın hangi genel başkanın neler yaptığına ve şu anda nerelerde olduğuna iyi bakın. Kimin milletvekili olmak için kimin memurun hakları için çalıştığına dikkat edin. Vaktiniz varsa aşağıdaki bağlantıdaki buraya yazmadığım icraatları inceleyin sonra tekrar buraya yorumunuzu beklerim....
https://www.turkegitimsen.org.tr/arsiv_eylem.php
https://www.turkegitimsen.org.tr/arsiv_ ... alisma.php
https://www.turkegitimsen.org.tr/arsiv_basin.php

mesafeli' Alıntı:
Ben 31 yaşındayım bu ülkede liyakat görmedim. Babam 69 yaşında ona sordum o da görmemiş. Dedem rahmetli olmasa ona da sorardım ama onunda gördüğünü sanmıyorum. Yalnız yukarda düzeni eleştirmede yetersiz gördüğü kesme şereften dem vuran bazı arkadaşların referandumda evet e oy istediklerini hep beraber gördük. Silmedilerse gecmis mesajlarına bakabilirsiniz
Orayı karıştırma.

denizlerb' Alıntı:
mesafeli' Alıntı:
Orayı karıştırma.
Hocam çok ince ve güzel bir espri. Sayıların azizliği :D

16 yıldır TES liyim hiç bir zaman sendikamı değiştirmedim. TES in bir yanlışınıda görmedim sendika bir öğretmenin tercihidir ama üç kuruşluk dünya menfaati için karakterinizi satıp sendika değiştmeyin. üç kuruş menfaat için cemaatin peşinde koşanların hali ortada yarın akp hükümeti düşse çoğu ebs li istifa edecek karakteri bu milletin

Re: EĞİTİMBİRSEN ÜYELERİ DAHA MI ZEKİ OLUYOR

Arkadaşlar mesele sendika meselesi değil. Her iktidar döneminde adam kayırmacılık yapılmıştır. Ama artık kayırmacılık değil resmen taraf olmayanı bertaraf ediyorlar. Kıyım yapıyorlar resmen. Böyle bir düzen bizi bölünmeye götürür. Allah dirliğimizi, birliğimizi bozmasın. Bende girdim o mülakat sınavına malum sendikadan olmadığım için ters ters baktılar suratıma. Puanlar açıklandı 50 puanda kaldım. Üzüldüm mü zerre umurumda değil. Sonra tanıdığım bir kaç kişinin baktım malum sendikadan 85-90-95 havalarda uçuyor. Bu kıyımı kim yapsa karşısında dururum.
"Rızkımı veren hüda dır kula minnet eylemem"

hani yeni kapı ruhu
hani liyakat artık esas alınacaktı. hani artık milletle barışılacaktı. kendisinden başasını düşünmeyen her gün HZ ömerin adaletin bahseden sahte müslümanlar. işte yine ortaya koydunuz kimliğinizi ebs li olupta kendi sendikasına tepki vermeyende aynı konumdadır. zulme rıza zulumdur. sessiz kalmanız bu işe ortak olmanınz anlamına gelir

20 yıl önce ne sınav ne mülakat hiç bir şey yoktu. Kafalarına göre müdür müdür yardımcısı belirliyorlardı. Şimdi adı sınav mülakat vb. deniyor ama pek bir şey değişmedi. Tek değişen şey, eskiden karşı görüşte olanları memurluktan çıkarıyorlardı şimdi en azından onu yapmıyorlar. Namaz kılmıyorsun veya saçın açık diye işten çıkarsalardı sizi o zaman 20 yıldır hiç bir şey değişmedi derdim ama ufak tefek değişikliklikler var işte. Ama yaptıklarınıda asla desteklemiyorum. Gönül isterki bu dünyada adalet olsa. Ama yok işte.

bence eğitim bir sen üyeleri kesinlikle daha zeki insanlar.Piaget derki:"Zeki insan ortama en kısa sürede uyum sağlayandır" :++:
Sırf bu yüzden EBS başkanı üyelerine daha fazla para istiyor devletten!Ki kendisini en yakın seçimde mv adayı görebiliriz o kadar zekidirler

Bu arada sendikam yok eğitimde tek bir sendika olana dek(ki Türkiyede bu imkansız)...Sadede gelirsek boşuna sendikalara sallamayın bugün EBS yarın başkası...Kişi kendini düzeltirse toplum düzelir....Toplum düzelince de bu tür uygulamaları görmeyiz.Önce kendinize bakın ne kadar erdemlisiniz.

okanbaris' Alıntı:
Arkadaşlar mesele sendika meselesi değil. Her iktidar döneminde adam kayırmacılık yapılmıştır. Ama artık kayırmacılık değil resmen taraf olmayanı bertaraf ediyorlar. Kıyım yapıyorlar resmen. Böyle bir düzen bizi bölünmeye götürür. Allah dirliğimizi, birliğimizi bozmasın. Bende girdim o mülakat sınavına malum sendikadan olmadığım için ters ters baktılar suratıma. Puanlar açıklandı 50 puanda kaldım. Üzüldüm mü zerre umurumda değil. Sonra tanıdığım bir kaç kişinin baktım malum sendikadan 85-90-95 havalarda uçuyor. Bu kıyımı kim yapsa karşısında dururum.

çok ilginç bu mesajı aylar öncesinden bir yerlerden hatırlıyorum ama çıkaramadım, şablon mesaj olabilir, neyse...

Gelelim tes ve es in yaptıklarına 28 şubat ve sonrası 3 lü koalisyonda zaten herkes kendi adamını yerleştiriyordu, sınav mınav mülakat hiç bir sey yoktu. O zaman kimsenin sesi çıkmıyordu ki zaten iktidardaki partiler yandaşlarını dolduruyordu gık diyende yoktu. keşke istatistik olsa da 2002 yılında kaç ebs li idareci vardı bakabilseydik eminim ya yok veya 1-2 tane bir şeydir. 2002 lere kadar kimse adalet, liyakat, Allah , kitap Kuran demiyordu.

Birisi evet üzerinden çakmaya, şeref meref bir şeyler saçmalamış, sizin şerefiniz ülkenin altını oyan terör örgütlerinin tercihi ile aynı insiyatifi kullanacak kadarsa diyecek sözümüz yok, ilerisi siyasi tartışmaya girer.

Biriside koyun moyun bir şeyler yazmış, hayvan görmek istiyorlarsa aynaya baksınlar, ya çakal ya hınzır göreceklerdir.

Velhasıl, her sendika kendine yakın partinin iktidarı döneminde bu uygulamaları yapıyor, hiç biri temiz değil, hepsi istisnasız çıkar kuruluşlarıdır.

ümit45' Alıntı:
okanbaris' Alıntı:

çok ilginç bu mesajı aylar öncesinden bir yerlerden hatırlıyorum ama çıkaramadım, şablon mesaj olabilir, neyse...

Gelelim tes ve es in yaptıklarına 28 şubat ve sonrası 3 lü koalisyonda zaten herkes kendi adamını yerleştiriyordu, sınav mınav mülakat hiç bir sey yoktu. O zaman kimsenin sesi çıkmıyordu ki zaten iktidardaki partiler yandaşlarını dolduruyordu gık diyende yoktu. keşke istatistik olsa da 2002 yılında kaç ebs li idareci vardı bakabilseydik eminim ya yok veya 1-2 tane bir şeydir. 2002 lere kadar kimse adalet, liyakat, Allah , kitap Kuran demiyordu.

Birisi evet üzerinden çakmaya, şeref meref bir şeyler saçmalamış, sizin şerefiniz ülkenin altını oyan terör örgütlerinin tercihi ile aynı insiyatifi kullanacak kadarsa diyecek sözümüz yok, ilerisi siyasi tartışmaya girer.

Biriside koyun moyun bir şeyler yazmış, hayvan görmek istiyorlarsa aynaya baksınlar, ya çakal ya hınzır göreceklerdir.

Velhasıl, her sendika kendine yakın partinin iktidarı döneminde bu uygulamaları yapıyor, hiç biri temiz değil, hepsi istisnasız çıkar kuruluşlarıdır.

Hay 28 şubatına, hay 3 lü koalisyona...

Neymiş o zaman sınav ve mülakat yokmuş evet doğru o zaman sınav yoktu çünkü üniversite bitiren her öğretmen atanıyordu. 2002 de kaç ebs li idareci vardı baksaydık keşke diyorsun ama 2002 de ebs diye bir sendikanın kimse önünden geçmiyordu çünkü getirisi yoktu, üye sayısı o kadar azdı ki var sen düşün.

Terör örgütlerini hiç açma, açılım ihanet dönemiyle girer, paralara basılan türkçe olimpiyatı logoları ile devam eder, salih müslüm ile çıkarım feleğini şaşarsın.

Sendikalar çıkar kuruluşudur demek "ebs çıkar kuruluşudur" un kabul edilmesidir, bunu kabul edip yanına ortak aramaya çalışmayın.

Mülakatla öğretmen atayan bir devirde yaşıyoruz, Allah kitap Kuran edebiyatı yapıyorsunuz ama herkes biliyor ki bu kavramlar sizin için sadece araç.

İTİN KAVGASI ET, YİĞİDİN KAVGASI DEVLET İÇİNDİR! MÜCADELEMİZ ZOR! MAKAM DERDİ OLANLARA KARŞI VATAN DERDİ OLANLARIN MÜCADELESİ!

Fetö milli eğitimde cirit attıysa bu EBS sayesindedir. kpss soruları çalındığında feto nun aleni bir şekilde soru çalmasını alkışlayan destek veren ebs dir. milli eğitimin kitaplarını bile fetoya teslim eden ebs dir. aktif sen kurulduktan sonra yetkiyi kaybedeceğini anlayan ebs oturup onunla pazarlık yapmadı mı? aktif sen kapatılıp 20 bin üye ebs ye geçmedi mi? ebs nin atadığı müdürler maklube sofralarında kaşık sallamıyormuydu, yurt dışındaki feto okullarını gezmiyor muydu. bu gün hala ebs üyesi olup geçmişte cemaatin tetikçiliğini yapan binlerce idareci var bunu herkes biliyor. eskiden idareci olamak için ebs ye üye olmanızda yetmiyordu cemaattende referansınız olması gerekiyordu.

Yeni bir yalan daha duyduk, 28 Şubat ve 3 lu koalisyonda mezunların hepsi atanıyordu, binlerce başörtülü kızın geleceğini karartılar ne mezunu ne ataması, at yalanı seveyim inananı. Hayatınız yalan olmuş.

Ben ebs nin yaptığına yanlış diyorum, ama sizin sendikalar zamanında çok daha beterini yaptılar, ağzıyla söylüyor sınav yoktu diye, savunma olarakta öğretmen atamasını veriyor, akıl tutulması resmen.

Sendika=Siyasetin arka bahçesi . Gerisi laf.

Kürşat_58' Alıntı:
Fetö milli eğitimde cirit attıysa bu EBS sayesindedir. kpss soruları çalındığında feto nun aleni bir şekilde soru çalmasını alkışlayan destek veren ebs dir. milli eğitimin kitaplarını bile fetoya teslim eden ebs dir. aktif sen kurulduktan sonra yetkiyi kaybedeceğini anlayan ebs oturup onunla pazarlık yapmadı mı? aktif sen kapatılıp 20 bin üye ebs ye geçmedi mi? ebs nin atadığı müdürler maklube sofralarında kaşık sallamıyormuydu, yurt dışındaki feto okullarını gezmiyor muydu. bu gün hala ebs üyesi olup geçmişte cemaatin tetikçiliğini yapan binlerce idareci var bunu herkes biliyor. eskiden idareci olamak için ebs ye üye olmanızda yetmiyordu cemaattende referansınız olması gerekiyordu.

Bu lafları git sendikandaki meralcilere söyle :)

Hiç kimse vay başkası yetkili olunca sanki aynısı olmadı mı gibi kılıf arayan cümleler kurmasın. Olmuştur elbette ama bu kadar arsızca ve hayasızca olmamıştır. Ben daha bu zamana kadar Türk Eğitim Senli bir müdür ve müdür yardımcısıyla çalışamadım. Sadece şu tablodan bile anlaşılıyorki eğitim bir senliler idari kadroları resmen ele geçirmiş. Benim okulumda idare kadrosu boşalıyor yerine gelecek isim anında belli oluyor. Yani direk ayarlanıyor zaten. Sınav falan hikaye. O kadar arsızlaşılmış o kadar hayasızlaşılmışki artık. Sırf bulunduğum ilçedeki 20 müdürün 17si malum sendikalı ve hepsi de öğretmen kadrosuyla sorun yaşayan tipler. İçlerinde liyakat sahibi de vardır ama istisnalar kaideyi bozmuyor geneli kaliteden yoksun olduğu için iyilerle ilgili algı da kötü oluyor.

ümit45' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:

Bu lafları git sendikandaki meralcilere söyle :)
Bu ülkede meralci olmak suç değil ama fetocu olmak suçtur. hemde vatan hainliğidir. daha dün fetoyu desteklemiyormuydunuz ben bu formda fetoyuu eleştirdim diye defalarca formdan atıldım o da çok önemli değil. 28 şubatta 16 kamu görevlisinin işine son verlmiştir. 28 şubat bir alçaklıktır. ancak 28 şubatın faydası feto ve akp ye olmuştur. 28 şubat olmasaydı akp olurmuydu feto bu kadar kadrolaşabilirmiydi. akp döneminde milyonlar kişinin hakkına girdiniz. milyonlar kişi hak ettiği işe ve makama giremedi. ama o kadar alıştınız ki gözünüz doymuyor. bu pislikde bir gün öyle boğulacaksınız ki o gün aman dilemeyin sakın. dün ben cemaat üylerine demiştim yarın başınıza öyle şey gelir ki kimse sizi kurtarma. kimsenin ahı kimsede kalmaz. akp nedense 28 şubatı yargılayamadı neden? rahmetli yazcıoğlunun davasınıda yargılayamadı. ucu kendine dokunuyor olmasın

Geri