EĞİTİM-SÖZ-SEN BT ÖĞRETMENLERİ

Kodla Büyü
ayrıca biz bu teklifi sunduk hemen kabul edecekler diye bir şey yok. Ayrıca tekrar söylüyorum12000 bt öçğretmeninde 300-400 kişi duyarlı bu noktada geriye kalanı mevcut durumu izlemekten başka bir şey yampıyor. Ben geçensene belki binlerce defa gelin arkadaşlar bize üye olun sorunu çözme noktasında birleşelim dedim. Ama birileri dernek kurdu Eğitim - Öğretim de sendika ön planda iken. Biz sözleşmelilere dedik ki arkadaşlar sorun çözülsün isteyen istifa eder ayrılır dedik. BT cilere de aynı teklifi yapıyorum. Üye ol kendini ifade et sorun çözüldüğünde istediğini yap.

Daha önceden kimseye üye olun demedim ama diyorum artık. Bizim sorunumuz istihdam sorunu bunu biizim lehimizde olacak şekilde çözmeliyiz. ismi önemli değil ortak fikir ...

Daha önceden kimseye üye olun demedim ama diyorum artık. Bizim sorunumuz istihdam sorunu bunu biizim lehimizde olacak şekilde çözmeliyiz. ismi önemli değil ortak fikir ...

promethus' Alıntı:
sadece susarak' Alıntı:
sanalomer' Alıntı:
sefatetik' Alıntı:
mücadeleye devam...
Hangi mücadeleye?
arkadaşım yapılan çalışmayı beğenmeyebilirsin, ama arkadaşımız kendi doğru gördüğü düşünceleri doğrultusunda şu an içinde bulunduğumuz durumu daha iyiye götürmeye çalışıyor. beğenmiyorsan ya daha iyisini yap yada saygısızlık etme.
Emeğe Saygı Lütfen...
Kimsenin kimseye saygısızlık yaptığı yok. Ayrıca bir sendika temsilcisi ile normal bir öğretmenlerin yaptıklarını kıyaslayamazsın. Ne demek, sen daha iyisini yap? Burada yapılan şey, isteklerimizi meb yetkilisine yüzyüze aktarmak. İstekleri aktarmanın daha iyisi olur mu? Sen daha iyi bir şekilde istek aktar denilebilir mi? Burada tartışılan şey, isteklerin ne olduğu. Biz sadece diyoruz ki, isteklerin arasına alan değişikliği de konulmalıydı. İSteyen rehber, isteyen alan değşikliği. Fakat sadece rehber öğretmenliği söylenmiş. Niye bizim isteklerimiz göz önüne alınmadı diye haklı olarak sitem ediyoruz. Sen daha iyisini yap diye birşey yok. Sendika temsilcisi zaten bizim isteklerimiz aktarmak için orada. Kendi fikirlerini değil.
branş değişikliği isteğinize sözüm yok ama "ne mücadelesi" sözü arkadaşımızın emeğine saygısızlıktır.

Değerli arkadaşlar,

Sayın sefatetik'i ilk kez bu başlıkta tanıdım. Daha önceki açmış olduğu başlıkları görmedim. Bu başlığı da okur okumaz, alan değişikliği için de bir takım girişimlerde bulunulması gerektiğinden ben ve benim gibi düşünen diğer arkadaşlar da bahsetti.

Fakat sayın sefatetik, bu önerileri daha önce nerdeydiniz gibi ifadelerle görmezden gelerek, efendim biz btrehberliği için talepte bulunduk dediğini ifade etti. Eğer bir saygısızlık söz konusuysa asıl saygısızlık budur.

Benim "hangi mücadele?" derken kastım budur. Bunun saygısızlık olarak algılanmamasını rica eder, başlığın manüpüle olmamasını dilerim.

sürekli branş değişikliği dile getirildi bu başlık açıldığından beri....ve üzerinde sanki bilinçli olarak durulmadı

promethus' Alıntı:
Niçin aynı hatayı 2 kere yapıyoruz, bilmiyorum. İlk hatayı gelecek bilişimde gaza gelip bu branşı seçerek yaptık. On sene önce heryere lab kurdular, bilgisayar şöyle önemli, böyle önemli diye. 5 sene sonra lab'ların haşatı çıktı, yeni yatırım yapılmadı. Bazı okullara hiç yatırım yapılmadı, dersler bitirildi. Ortada kaldık. Şimdi yine fatih yaygarası koparılıyor. Bilgisayarcılar bu projede çok önemli deyip gaza getiriyorlar. İki sene sonra tahtalar bozulacak, eskiyecek, yenisi alınmayacak. Öğretmenlerin bir kısmı tahtaları öğrenip, biz bile biliyoruz, siz ne işe yararsınız gözüyle bakacak. Diğer kısmı anlamam ben bu işlerden deyip en sıradan işleri size yaptırmaya çalışacak. İdare derse girmeyip, lab'da oturduğunu gördükçe, gıcık olup sana iş vermeye çalışacak. Sürekli ne iş yapıyorsunuz tartışması bitmeyecek.
Yahu biz teknoloji üreten bir ülke değiliz. Teknoloji tüketen bir ülkeyiz. Alıp-satarız. Tüccar ülkeyiz. Yeni bir ürün gelir, kimse bilmez, herkes heyecan yapar, 1-2 seneye yaygınlaşır, sonra hevesimiz geçer, çöpe atarız. Gelecek bilişimde ama bizim ülkemiz için değil. Teknoloji üreten ülkeler için gelecek bilişimde. biz sadece üretlen teknolojiyi kullanmayı öğreniyoruz.
Niye sürekli kendi alanımı başkalarına önemsetmek durumunda kalmak zorundayım. Umursamıyorlar işte. Tekrar ediyorum, ben bu alandan çıkmam diyenler, rehberliğe geçsin. Ama istemeyenlere de alan değişikliği yolu açılsın.
işte gerçek ve sürekli tekrar edilerek söylenenler...

Tamam diğelim pazartesi günü ben ankaraya telefon açıp hanifi beye sayın başkanım biz o gün konuştuk edindik ama BT öğretmenlerine de alan değişikliği hakkını verelim dedim diyelim. Peki biz o zaman hangi alanı seçeceğiz ...

Benim bildiğim diplomamızda yan alan yer almamak ta...

neye gececeğiz söylermisiniz 12000 tane öğretmen her biri farklı bir alan isterse bunun çerçevesi ne olur ...

Bizim için alan değişikliği en iyisi olur. Çoğumuz iyi düzeyde matematik ve fen biliyoruz sorun yaşamayız.

Vallah 2009 da ben derslerin geri gelmesi noktasında her türlü mücadeleyi verirken.
Birileri bu formda 18 dersin hesabını yapıyordu.. İşleri güçleri baya iyiydi geçici olarak verilen
formatörlük için bile sınava girenler vardı.. Niye aman derse girmeyeyim de
diye düşünüyordu. Şimdi herkes formaötrlükten kaçıyor. derslere girmek alan değiştirmek istiyor.
İşin ilginç tarafı diğer branşlar da bize özeniyor. Onalar da bizim gibi olmak istiyyor.
İşin doğrusu bu saydığınız alanlar da yan alanımız olmadığına göre dava açıldığında otomatikmen geri
dönülür. BT rehberliği ise gayet uygun gibi nasıl sa teknoloji çağındayız.... FATİH biter BEYAZİT başlar...:)

Geri