EĞİTİM-SÖZ-SEN BT ÖĞRETMENLERİ

Kodla Büyü
Yapılan görüşme olumlu geçmiştir. ayrıntısı sitemizde yayınlanacaktır...

uğraşmaya devam edeceğiz. biz de sizin desteğinizi bekliyoruz. bize katılın sendika sizin sendikanız ...

sefatetik' Alıntı:
fikirlerini sende meb ilet. o zaman
Hocam siz sendikacısınız, yönetici de olmuşsunuz, bir çok farklı konuda bizden daha deneyimli olduğunuzu düşünüyorum. Ancak dışardan bir gözle bakıldığında sendikacılık ve yöneticilik biraz idare etmeyi, politize olmayı gerektirir diye düşünüyorum. Tabi laf olsun diye değil samimiyeti de içermeli.

Sendikanın talebini içeren yazıda mevcut durumun 12 bin bt öğretmenine çare olmayacağı belirtilmiş ve bt rehberlik normu duruma alternatif çare olarak sunulmuştur. Hem gelin sendikamıza üye olun bu sizin sendikanız demek hem de bu tür dışarda bırakan söylemlerde bulunmak birbiriyle çelişiyor.

Eksik kalan yerler bir sonraki talep yazınızda dile getirilebilir. Çünkü gerçekten bu tarz bir değişikliğe gidilmesi ihtimali var ve herkesin durumu kabullenmesi beklenemez. Yıllardır tartışılan bu konuda gördük ki insanların formatör bakışıyla bizi değerlendirmesinden dolayı bt rehberliğini kabul etmeyecek arkadaşların sayısı hiç de az değil. Daha ılımlı söylemlerle bu sürece müdahil olmak herkes için daha iyi olur.

Vallah bu mücadeleyi 3 senedir tek başıma yapıyorum. bbnet ten destek veren arkadaşlar var ama bir türlü sahaya inemediler. Hep uzaktan
seyir etmeyi düşünüyorlar. uzaktan da bir şey olmuyor. Eğer yanımda olsaydın bugün MEB 2 Saat konuştuk konuyu yapılan hataları, müdürlerin davranışlarını, bt sınıflarının kapatılmasını vs. kısacası sendikaya üye olacaksın gelip bire bir anlatacaksın derdini ....

sarı sendikalarda dolaşmayacaksın. dernek ise bu işin çözümün de çok uzak , alan değişikliği diyen arkadaşlarada canınızı sıkmayın onun yanlış olduğunu bu konuda dava açacağımızı bildirdik. onu daha siteye koymadım.

Ben bt öğretmeniyim ne işim var başka alanda istihdamım da BT alanında olmalıdır....

keşke daha önceden haber verseydiniz. MEB beraber giderdik.
bu görüşmeyede katılırdınız.

Zaten alan değişikliğine de dava açacağız en yakın zaman da bugün bu işin yanlış olduğunu
MEB ilettik...

sefatetik' Alıntı:
mücadeleye devam...
Hangi mücadeleye?

Tekrar ediyorum, ben hiç bir bilgisayar görevinden kaçmam. Ama elimde olsaydı muhakkak alan değiştirirdim.

Şimdi durumun anlaşılması için sizinle bir kıyaslama yapalım.

Bir Matematik Öğretmeni ile bir BT Öğretmenini kıyaslayalım, formatörlük vs. ek görevlerin ise tamamen kaldırıldığını düşünelim. Kim en az 2 kat efor sarfeder? Cevap BT Öğretmeni.

Şimdi diğer branşlarla da tek tek kıyaslama yapın. Cevap hep aynı olacaktır.

Şimdi temel sorunun nerde olduğunu düşünebilirsiniz. Eğer diğer öğretmenlerle aynı şartlar altında çalışmak istiyorsak bunun tek yolu BRANŞ DEĞİŞİKLİĞİdir !!! :!:

Bu çözümü atlar da bu çözüm alternatifi olmadan bizim adımıza kalkıp hepimizi BT Rehber Öğretmenliğine zorlarsanız, inanın sizin ve sendikanızın ve ilgili tüm kurum ve kuruluş aleyhine, benim gibi düşünenler tarafından peşpeşe kaç dava açılıyor görürsünüz. Bu söylediklerimi dikkate almanız herkesin faydasına olacaktır.

Sınıf öğretmenlerinin alan değişikliğini dava edeceğinize onu emsal gösterip, bize de aynı hakkı tanımalarını sağlamalısınız.

sanalomer' Alıntı:
sefatetik' Alıntı:
mücadeleye devam...
Hangi mücadeleye?
arkadaşım yapılan çalışmayı beğenmeyebilirsin, ama arkadaşımız kendi doğru gördüğü düşünceleri doğrultusunda şu an içinde bulunduğumuz durumu daha iyiye götürmeye çalışıyor. beğenmiyorsan ya daha iyisini yap yada saygısızlık etme.
Emeğe Saygı Lütfen...

sefa hocam branş değişikliğini istemek en mantıklı olan. BT rehberliği bizim için yapılmış bir görevlendirme değil, fatih projesini düzgün bir şekilde başlatmak için atılmış bir adım. 2-3 yıl sonra öğretmenler akıllı tahtayı kullanmaya başlayınca öğretmenler akıllı tahtayı şakır şakır kullanıyo denip, yine görevlendirme yapılmayacak belkide. Bakanlık BT derslerinin gereksiz olduğunu düşünüyorsa. Elindeki bu dinamik çalışkan öğretmenleri diğer branşlara geçirip daha karlı çakabilir. Branş değişikliğinde bizlere uzaktan eğitim yada hizmetiçi yoluyla eğitim verilebilir. Bizler bu düzen böyle sürdüğü sürece genç yaşta psikolojik olarak yıpranıp gidecez

promethus' Alıntı:
Tekrar ediyorum, ben bu alandan çıkmak diyenler, rehberliğe geçsin. Ama istemeyenlere de alan değişikliği yolu açılsın.
Çözümün en mantıklı ve en kısa özeti

Arkadaşlar yapılan şu adamlar işine geleni yapmaya çalışıyorlar. Gerek formatörlük ve gerekse rebherlik geçici işler ve her ilde farklı hata her okulda farklı uygulanmaya müsait benim amacım artık kendi branşımızda bir kesinlik kazandırmak ...
Yoksa ben hayata branş değişikliği düşünmem o zaman biz üni. boşuna mı okuduk.
branşımıza gelince herkes okulundaki durumu zaten iyi bilir .
istemesen de hocam şuna bir format at diyen çok oluyor...
bu noktada biz insanlara rehberlik edeceğiz. Yoksa ben word,excel anlatırım mantığı ile bu iş olmaz

Geri