EĞİTİM-SÖZ-SEN BT ÖĞRETMENLERİ

Kodla Büyü
Vallah biraz bilişimcileri kendi hallerine bırakayım dedim. Ama gördüm ki tık yok
Herkes başka şeyler peşinde ...
Olan ise bize olacak bir kaç duyarlı kişi var geleceği gören bu iyi senelerimiz
bakın ilerde daha da kötü olacak durum eyer düzeltemesek
önümüzdeki hafta ankaraya gidiyorum bir aksilik olmasa ...

http://www.bte.org.tr/
Siz buraya bakın, tık varmış mı yokmuş mu.
sefatetik' Alıntı:
Vallah biraz bilişimcileri kendi hallerine bırakayım dedim. Ama gördüm ki tık yok
Herkes başka şeyler peşinde ...
Olan ise bize olacak bir kaç duyarlı kişi var geleceği gören bu iyi senelerimiz
bakın ilerde daha da kötü olacak durum eyer düzeltemesek
önümüzdeki hafta ankaraya gidiyorum bir aksilik olmasa ...

bu ne ya formatörlüğe kadro istenmiş resmen bumudur hakkımızı aramak...

orda tek madde olacak dersler zorunlu olacak diye altında formatörlük yapılsın değil !!!

Vallah hocam sen ders istiyorsun senin yanındaki formatörlüğü
diğeri rehberliği, bir diğeri danışmamnlığ vs.
kimin ne istediğini daha kavrayamadık ne yapalım .
bizde denemişleri istedik ...

Bakın bu konuda en son Bakan yrd. orhan erdem beyler görüştüğümde oda aynı sorunu söyledi
biz zümre olarak ne istediğimizi dahi kararlaştıramadık malesef her kefadan farklı sesler çıkıyor
çoğu zaman

Seitemize koydumuğumuz her yazı ve öneri bakanlık tarafından izleniliyor. Ver takip ediliyor.
Bize muhakkak geri dönüt yapılıyor. Onun için ortak ve denenmişleri seçmek herzaman daha iyi olur.

Bakın arkadaşlar form düzenlemiş bence güzel olmuş...
bakalım kim ne istiyor...

sefatetik' Alıntı:
bizlerin ne istediği belli aslında hepimiz önce derslerimizi geri istiyoruz. ancak bt sınıflarının kurulumu yenilenmesi ve güncellenmesi yapılmadığından, yapılamadığından ve masraflı olmasından dolayı hükümetin buna yanaşmayacağını düşünerek rehber öğretmenlere tanınan özlük hakları gibi haklara sahip olacağımız bt rehber öğretmenliği istiyoruz. ben hepimizin bunları istediğinin altına imzamı çakarım. maddi konulardan dolayı farklı düşünüyoruz gibi görünüyor ama işin özeti yukarıda yazdıklarımdan ibarettir.

sadece susarak' Alıntı:
sefatetik' Alıntı:
bizlerin ne istediği belli aslında hepimiz önce derslerimizi geri istiyoruz. ancak bt sınıflarının kurulumu yenilenmesi ve güncellenmesi yapılmadığından, yapılamadığından ve masraflı olmasından dolayı hükümetin buna yanaşmayacağını düşünerek rehber öğretmenlere tanınan özlük hakları gibi haklara sahip olacağımız bt rehber öğretmenliği istiyoruz. ben hepimizin bunları istediğinin altına imzamı çakarım. maddi konulardan dolayı farklı düşünüyoruz gibi görünüyor ama işin özeti yukarıda yazdıklarımdan ibarettir.

evet sefa hocam bakın arkadaş özetlemiş ama siz yazıda sanki kadro verilse formatörlüğe razıyızz demişsiniz.teşekkür ederiz uğraşıyosunuz ama tüm bt öğretmnlerini ortak fikri dersim zorunlu olsun gerkirse az olsun ama eger olmayacaksa da rehber öğretmeni gibi belirli bir görev tanımımız olsun istiyor .mesai saatleri 6 saati gecmeyecek seiklde ve görev tanımı belli olan .ama hiç kimse ben formatör oluyum gerkise 8:00-18:00 calısıyım hatta tüm angarya işlerine ben bakıyım demez(şu anki formatörlük dedikleri )

sefa hocam sizden ricam sendika olarak özlük haklarımızı ve mesai saatlerimizi düşünerek istekte bulunmanız.Bunu genel adı bt rehber öğretmenliği olabilir .5.sınıflarda dersimiz zorunlu olur 10 saat civarı derse girer kalan zamanlarda öğretmen ve öğrencilerin teknolojileri kullanmaları konusunda yardımcı oluruz .ama kesinlikle görev tanımı belli olan ve mesai saatleri 6 saati gecmeyecek sekilde...

bütün bt öğretmenlerini sendikanıza gecse veye tek sendika altında toplansa böyle bir düzenlemeye geçirebilcek gücü olurmu ,derneğimizle birlikte düşünmüyor değilim.çünkü tüm arkadaşlar sıkıldı belirsizlikten ...

achillus' Alıntı:
sefa hocam sizden ricam sendika olarak özlük haklarımızı ve mesai saatlerimizi düşünerek istekte bulunmanız.Bunu genel adı bt rehber öğretmenliği olabilir .5.sınıflarda dersimiz zorunlu olur 10 saat civarı derse girer kalan zamanlarda öğretmen ve öğrencilerin teknolojileri kullanmaları konusunda yardımcı oluruz .ama kesinlikle görev tanımı belli olan ve mesai saatleri 6 saati gecmeyecek sekilde...

bütün bt öğretmenlerini sendikanıza gecse veye tek sendika altında toplansa böyle bir düzenlemeye geçirebilcek gücü olurmu ,derneğimizle birlikte düşünmüyor değilim.çünkü tüm arkadaşlar sıkıldı belirsizlikten ...
tüm arkadaşlar adına konuşma çünkü anasını babasını terkedebilecek ama sendikasını terketmeyecek derecede sendika sevdalısı çok arkadaş var aramızda.
ben kendi adıma dernek ne karar alırsa ona uyarım.

sadece susarak' Alıntı:
achillus' Alıntı:

tüm arkadaşlar adına konuşma çünkü anasını babasını terkedebilecek ama sendikasını terketmeyecek derecede sendika sevdalısı çok arkadaş var aramızda.
ben kendi adıma dernek ne karar alırsa ona uyarım.

haklısın ben sadece böyle şeyin gerçekleşme durumunu merak ettim ve bizi çözüme götürebilirliğini düşündüm.

ve bende seöyleyeyim hocam dernek ne karar alırsa bende ona uyarım zaten üstte yazarkende belirttim.

Arkadaşlar dernek için söyleyeceğim bir şey yok. Ama kanunları biraz bilirseniz sendika ile dernek arasında baya bir fark
vardır. Burda En büyük skıntı dernek olarak kale alınma meselesidir. Acaba ne kadar kale alınır onu zaman ölcer .
Sendika ise daha geniş kitlelelere hitap ettiğinden . Etkinliği ve kale alınırlığı her zaman daha yüüksek olacağı kesindir.
Sendikaya geçme konusunda ise tamemen gönül meselesidir. isteyen gelir isteyen gelmez . Ama şu unutulmamalıdır ki
2010 dan beri BT öğretmenleri adına "Kendim de BT öğretmeni olduğum için" en çok TBMM önerge ,eylem , etkinlik rapor vb.
şeyleri yapan biz olduk. Belki diğer sendikalar da biraz dile getirselerdi sorun bir nebze de olsa hafifleyebilir di ...
Bakalım zaman ne eyler.....

İşin doğrusu ben hep bu konuda kendimi yanlız hissettim BT öğretmenleri yerine ÜNİV. BT öğretmenleri daha çok yanımda bulundular ...

Sayın sefatetik;

MEB'in bt öğretmenlerine istedikleri herhangi bir alana geçmeleri için imkân sağlayarak, bt öğretmenliği alanına son vermesi gerekmektedir.

Bunun haricinde hangi branştan olursa olsun isteyen tüm öğretmenlere de formatörlük imkânı vermeli böylece bu alandaki ihtiyacı da karşılama yoluna gitmesi gerekmektedir. Bunun başkaca bir çözüm yolunu ben göremiyorum.

sanalomer' Alıntı:
Sayın sefatetik;

MEB'in bt öğretmenlerine istedikleri herhangi bir alana geçmeleri için imkân sağlayarak, bt öğretmenliği alanına son vermesi gerekmektedir.

Bunun haricinde hangi branştan olursa olsun isteyen tüm öğretmenlere de formatörlük imkânı vermeli böylece bu alandaki ihtiyacı da karşılama yoluna gitmesi gerekmektedir. Bunun başkaca bir çözüm yolunu ben göremiyorum.

aynen bende başka çıkış yolu olacağını düşünmüyorum..

Şimdi arkadaşlar ben haftaya ankaraya gideceiğim . inanın herkes değişik çözümler istiyor. bu konuda
ortak bir karar alamadık 3 senden beri biz ankara da dersimizi istiyoruz pankartı açarken birileri
illada formatörlük olsun diyor du baktılar bu işin sonuda kötü şimdi başka branşa gecelim fikri doğdu
Vallah bende Din. Kült. mi geçsem diyorum ama kabul etmezler ki :)
Nede olsa haca gitmiş adamım...

sefatetik' Alıntı:
Şimdi arkadaşlar ben haftaya ankaraya gideceiğim . inanın herkes değişik çözümler istiyor. bu konuda
ortak bir karar alamadık 3 senden beri biz ankara da dersimizi istiyoruz pankartı açarken birileri
illada formatörlük olsun diyor du baktılar bu işin sonuda kötü şimdi başka branşa gecelim fikri doğdu
Vallah bende Din. Kült. mi geçsem diyorum ama kabul etmezler ki :)
Nede olsa haca gitmiş adamım...

sefatetik hocam, bilişim öğretmeni alanı yaşatılmayacaksa da süründürülmesine de lüzum yoktur. Kaldırılsın olsun bitsin. 40 günlük formasyon eğitimiyle ziraat mühendisleri sınıf öğretmeni olabiliyor da böyle bir eğitim sürecinde bt öğretmeni neden başka bir branşa geçemesin?

ya da sınıf öğretmeni formatör olabiliyor da neden diğer tüm branşlardan da formatör öğretmen olunmasın?

Burası Türkiye istenirse bu memlekette ziraatçı öğretmen olur, öğretmen de amele olur.

sefatetik' Alıntı:
İşin doğrusu ben hep bu konuda kendimi yanlız hissettim BT öğretmenleri yerine ÜNİV. BT öğretmenleri daha çok yanımda bulundular ...

Hocam BT öğretmenleri bu bıranş değişikliği döneminde de yalnız kalmışlardır. Sınıf öğretmenleri 1 yıl bile norm fazlası olmadan çözüm üretilmiş, Fakat biz 2 yıldır norm fazlası olmamıza rağmen herhangi bir çözüm üretilmemiştir.

TTK 80 nolu kararın 13. maddesinde kadro alanı daralan öğretmenler için bir madde var. O madde kapsamında norm fazlası BT öğretmenlerine bıranş değişikliği hakkında MAT öğretmenliği imkanı verselerdi bir çok arkadaşın yüzü gülecekti.

Ayrıca BT öğretmeni arkadaşların tek istedikleri zorunlu derstir. Olmazsa olmaz olandır. Okul idarelerine BT öğretmenlerinin ipi verilmemelidir. İdare isterse norm açıyor, istemezse öğretmeni şutluyor.

Ayrıca Bir çok ilde okullarda BT sınıfları dağıtıldı. Hiçbir resmi yazı olmadan. Denetçiler okula geldi dağıt LABI dedi onlar da dağıttı. İşlerini de BT öğretmeninin kendisine yaptırdılar. Bu aşamada Bakanlığı bilgilendiren, hiç olmazsa tekrar MEMlere sınıf açmak için LABların dağıtılamayacağını belirten biz yazı gitmedi.

BT rehber öğretmenliği kadrosu olsa dahi Okulda LAB olmayınca bir anlamı olmaz. O lacın içinde öğrenci olmayınca LABIN bir değeri olmaz.

Arkadaşların dikkatini çekmemiştir belki, yeni 4+4+4 sisteminde Bilişim Teknolojileri Yazılım dersi seçmeli olduğu için, ve seçmeli dersler 4 gün son saatlere yerleştirildiği için, 4*2=8 saatten fazla ders olmayacak. BU okul isterse Türkiyenin en büyük okulu olsun.

Bu yüzden dersin 2 saate çıkmasında kimse sevinmesin.

en başından beri(2senedir) alan değişikliği...teknoloji hızla ilerleyen bir alan.derslikler bu konuda yetersiz kalıyor .mebün idarenin yıllardır değişmeyen bakış açısı mAşum.herhangi bir alan olmasına gerek yok.fen ve teknoloji.derslerini almışız.

Biltek2007 hocam'ın yazdıkları güzel ve haklı 2 sene sonra ders saat sayısı 8 geçemeyecek

Kısacası işimiz zorlaşıyor .

Şimdi ben burda arkadaşlardan şunu istiyorum isteklerinizi yazın en azından ortak düşünceleri
iletelim tekrar dan ...

Sendika sitemize bir anket koyduk okulunuz 4+4+4 hazır mı diye
millet bunu bile oylamadan aciz arkadaş ...

sefatetik' Alıntı:
MEB arayıp randevu talep edeceğim çünkü...

Hocam, Bilişim eğitimi ve LABların durumu belli. Bilişim eğitimi zorunlu olması konusunda Bakanlığın bir isteği yoksa, Ben artık bıranş değiştirmek istiyorum. Hepimiz İlk MAt veya Fen ve Tekolojiye geçebilecek öğretmenleriz. Sonra da not düşsünler, esas bırnaşı Bilişim olup bıranş değiştirenler aynı zamanda seçmeli Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersini verebilir diye. Oldu da bitti maşallah.

biltek2007' Alıntı:
sefatetik' Alıntı:
MEB arayıp randevu talep edeceğim çünkü...

Hocam, Bilişim eğitimi ve LABların durumu belli. Bilişim eğitimi zorunlu olması konusunda Bakanlığın bir isteği yoksa, Ben artık bıranş değiştirmek istiyorum. Hepimiz İlk MAt veya Fen ve Tekolojiye geçebilecek öğretmenleriz. Sonra da not düşsünler, esas bırnaşı Bilişim olup bıranş değiştirenler aynı zamanda seçmeli Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersini verebilir diye. Oldu da bitti maşallah.
katılıyorum.................

Geri