Eğitim öğretim tazminatı 20 puan artmış

Kodla Büyü

ofkar

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar toplu sözleşme metninin eğitim koluyla ilgili 2. bölüm madde 15 e göre eğitim öğretim tazminatı 100-120, 95-115, 85-105 şeklinde 20 puan artmış bunun maaşa etkisi mutlaka olacaktır. Hesaplama yapabilen arkadaşlar bu durumu yorumlanabilir mi?

Re: Ynt: Eğitim öğretim tazminatı 20 puan artmış

Hocam 4 yıl önceki rakamlar, 2013 sözleşmesinde güncellenmişti.Sizin yazdığınız zaten 2013 sözleşmesinin rakamları.

Yazdığınız soruyu farkına varanlarda sormuşlardı. Bende 2 gün önce inceledim.Yeni toplu sözleşme metninin ıslak imzalı pdf dosyasını indirip, eski 2013 sözleşmesindeki tablo ile karşılaştırdım.
Dediğiniz rakamların, aynısı 2013 metnindede var.
Sonuç olarak; Yeni bir kazanım olarak gördüğünüz tablo, ( 2 yıl önceki 666 s. khk ile bize verilen ve özel hizmet tazminatı na eklenen oranlar) 75+75 in yeniden ilanı.Sözleşmeye yeniden yazılınca, sizde yeni bir kazanım olarak algılamışsınız.
Rahat olun, böyle bir zam yok.Maksat madde kalabalığı:mrgreen: Sizde yakalamışsınız. Tebrikler.

Re: Ynt: Eğitim öğretim tazminatı 20 puan artmış

Buzkırıcı' Alıntı:
ben ek göstergeyi bilirim
3600 olsa, maaşına 200 bile eklemez.Ama öğretmen emeklileride o parayı ( 200 tl) otomatik alır orası başka.

Geri