Eğitim Öğretim hazırlık ödeneği yatmamış, bi sorum var!

Kodla Büyü

filatros

Aktif Üye
İlimiz mem deki yeni mutemet tüm il merkezdeki alan ve dal şeflerinin kbs den yaptığı hata neticesinde eğitim öğretim hazırlık ödeneğinin almamasına neden oldu. Benim kafa attı tabi, dilekçe vererek yasal faizi ile istemeyi düşünüyorum. Buna hakkım varmı yoksa sehven yapıldı diyip bizi mağdur mu edecekler

Arkadaşlar yatmaması tamamen okul idareleri ile alakalı bir durum. Prosedür şu şekilde yürüyor. Okul idaresi kbs sisteminden eğitim ödenekleri için ödeme emri kesiyor bunu ilçe ve mal müdürlüğüne onaylatıyor. Mal müdürlüğünün onaylamasından itibaren para iki gün içerisinde okulun hesabına geçiyor. Son olarak da yine okul idaresi bankaya banka listesi gönderip paranın okul hesabından öğretmen hesaplarına geçmesini sağlıyor. Durum böyle olduğu için mesela bir ilçede bir okulun ödeneği yatmışken başka okulun ödeneği yatmamış olabiliyor.

Hocam bulunduğumuz ilde okul mutemet değil. Direk ilçe (yani il mem) yapıyor. yani yapamıyor.

BEN ilçe emrindeyim ve okulum yok btr yazım da gelmedi ve bana da yatmadı. dilekçe yazsam yatar mı yoksa direk söylesem yeter mi bilemedim.

Geri