Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Eğitim-iş sendikası böte öğretmenleri çalışması

Konu, 'Eylemler ve Grup Faaliyetleri' kısmında only61 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. only61

only61 Hiperaktif Üye Hiperaktif

Sayın arkadaşlarım bilişim öğretmenleri ile ilgili özlük, çalışma şartları ve ders saatleri ile ilgili bir çalışma yapıp sendikama sunmayı düşünüyorum. Benim aklımda bir sürü madde var. Siz de madde madde fikirlerinizi ve olması gerekenleri yazarsanız bunu bir dosya haline getirip çalışmayı sunmak istiyorum.

Not: Meslek lisesinde çalışan öğretmen arkadaşlarım değil böte mezunları için yapılacak bir çalışma

Ör:
    1-Meslek lisesi öğretmenlerinin aldığı teknik tazminatı bötecilerin de alması
    2- Liselerde derslerin kısmen zorunlu olması ve norm fazlalığı sorununu çözme
    3- Bilgisayar öğretmenlerinin çalıştığı okullara katma değer katması (maddi kazanım vbs.) ama karşılığını bulamaması
    4- Daha fazla bilişim öğretmeni ataması
    5- Bötecilerin meslek liselerinde çalışabilmesi ( hiç değilse belirli eğitimleri tamamlayıp bu hakkı kazanması)
    6- Çalışma şartlarının iyileştirilmesi örneğin bilgisayar dersinin 40 kişi gibi kalabalık sınıflarda işlenmemesi. Bunun için sınıf ikiye bölünebilir ( müzik ve resim branşının bölünmesi gibi)
    7- Bt sınıflarının şartlar zorlanarak çağa uygun olarak tekrar kurulması
    8- Bt rehberlik kadrosunun açılması, görev tanımının yapılması ve her bt öğretmenine bir çalışma odası verilmesi (isteyen bt öğretmeninin bu kadroya geçmesi istemeyenlerin bt öğretmenliğine devam etmesi)
    ...devamı gelecek....

H_M, a_tunc1905, Unis ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  2. erakcora

erakcora Seçkin Üye Seçkin Üye

Tebrik ederim güzel düşünmüşsünüz. Biraz daha net maddeler yazabiliriz belki:
    ilkokuldan liseye kadar bütün kademelerde şu kadar saat zorunlu olmalı ..
    okullara bt rehberlik kadrosu verilmesi..
    vs

3. sonix

sonix Aktif Üye

Çok güzel düşünmüşsünüz hocam tebrik ederim... benimde bu maddelere nöbet konusunu eklemenizi rica ederim.. btr iken nöbet tutabilmeliyiz..

4. azaz

azaz Seçkin Üye Seçkin Üye

teknik öğretmen tazminatı isterken maaş karşılığı ders saati de 20 saat olsun demelisiniz eşitlik ve adalet bunu gerektirir

DaMieN, spider23, mebmağduru ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  5. cahraz

cahraz Seçkin Üye Seçkin Üye

Elinize sağlık

6. Must@f

Must@f Seçkin Üye Seçkin Üye

Meslek liselerinde 40 saat derse girme zorunluluğu vardır. Maaş karşılığı 20 saat 20 saatte zorunlu ek ders karşıIığıdır. Teknik öğretmen tazminatı 150 -170TL arasındadır.
    Bu tazminatı ortaokulda ve Lisede görev yapıyorsa alamaz.

Teknik öğretmenler de maaş karşılıklarının 15 ders saati olmasına razılar.Bu tazminatı almaktansa. Çünkü ders saati ücretine göre hesaplasak bu 5 saat fark için 220 TL civarında ek ders ücreti alınır

Son düzenleme: 1 Ocak 2019
    Parhelion, DaMieN, spider23 ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  7. Must@f

Must@f Seçkin Üye Seçkin Üye

Ders uygulamalı olduğu için sınıf bölüne bilmeli
    Kaynaştırma öğrencileri için sınıfa bir öğretmen daha verilmeli

8. bbneet02

bbneet02 Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam her okul bir btrehber öğretmen kadrosun verilsin yeter. hepsi hikaye ders meers bu sistemde verilse bile sürekli başına aynı şeyler gelir veliler bakanlığa çok gereksiz bir ders diye mail attıktan sonra yapabilecek fazla birşey yok.
    sadece her okula bir btrehber öğretmen kadrosu normu verilsin yeter geri kalanı biz kendimiz hallederiz.

waa ve mebmağduru bunu beğendi.
  9. bozo

bozo Seçkin Üye Seçkin Üye

teşekkürler.fatih btr haftalık çalışma saati ilkokul-ortaokul-lise standart olmalı...(30-35-40 saat) değil.

bt^ ve posteki bunu beğendi.
  10. posteki

posteki Site Gezgini

Bt Rehber Öğretmen Yetiştirme kursu garabetine de değinebilirsiniz hocam.

mas1961 ve muzyonur bunu beğendi.
  11. Zizu_

Zizu_ Süper Üye Süper Üye

Senelerdir BTR kadrosu dediniz ne yol aldınız hocam.
    Ders mers hikaye demişssiniz de bu bölümün amacı nedir.
    Fatih Projesi bugün var yarın yok BTR ile ne yapmayı düşünüyorsunuz ya da neler yapmayı planlıyorsunuz.
    Dersin gereksiz olup olmadığı bize bağlı, dersine sahip çıkarsan ne kadar gerekli olduğunu herkes görüyor ve anlıyor merak etme hocam.
    Ama öncelikle bölüme sahip çıkmak gerekiyor.
    Benim bölümde 12.senem ve hiçbir zaman boşvermedim ve şu ana kadar 5 okul gezdim hiçbir velim ya da öğrencim gereksiz olarak görmedi bu dersi.
    Size ve sizin gibi düşünen arkadaşlara tavsiyem biraz bölümün arkasında duralım. Emin olun BTR dediğiniz kadro bize hiçbirşey getirmez , kaybettirir.
    Umarım görürüm, sonunda Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri olarak bu amaçta birleşiriz ve bölüm istediğimiz yerlere gelir.

Kunteper, msaglam88, yysrgn ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  12. sezar10

sezar10 Seçkin Üye Seçkin Üye

bence ilk yazılması gerekenlerden biri, bilişim teknolojileri öğretmenine "tamirci,bilgisayarcı" olarak bakılmasını engellemek. Maalesef bu okullarımızda fazla göz ardı edilen bir konu. Bir problem olduğunda "bilgisayarcıyı çağırın baksın" sözünü artık duymamamız gerekiyor. Şahsi düşüncem BTR görevlendirmesi öğretmenlere verilmemeli. BTR görevi teknisyenlik bir iştir. Öğretmenin görevi derse girmektir. Bilişim teknolojileri alanında ders saatleri düzenlenmeli, öğretmen okulun bilişim sorunlarını çözmek yerine, sadece derse girerek bilişim alanında öğrenci becerilerini artırmalıdır.

mustcav, msaglam88, dondut ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  13. muzyonur

muzyonur Seçkin Üye Seçkin Üye

ortaokullarda, liselere geçiş sınavı gibi sınavlarda dersimizle alakalı konularda sorular çıksın. hem dersin değeri anlaşılır, hem de bizler de ne kalitede eğitim verdiğimizi ölçebiliriz. ne yaptığımızı anlarız.

katafalk, ozgekartal, posteki ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  14. bt^

bt^ Seçkin Üye Seçkin Üye

Lisansüstü eğitim yapan BTRlere ek ders arttırımı uygulanmıyor, bu da gündeme getirilebilir. Gerçi yukarıda daha önemli sorunları da söylemiş arkadaşlar ama fikir olsun.

15. moonlight

moonlight Aktif Üye

Çok iyi düşünmüşsünüz hocam. Teşekkür ediyorum.

16. Karabela

Karabela Site Gezgini

Başarılar!..

17. ogretmen_pc

ogretmen_pc Seçkin Üye Seçkin Üye

özellikle sınıfların ikiye bölünmesi çok iyi olur hocam siz de değinmişsiniz teşekkür ederiz.

18. erkan_006

erkan_006 Üye

Ne güzel özetlemişsiniz.Ben 14.yılımdayım değer görmeyi kenara bırakın elektrikle çalışan nerdeyse herşeye bakmamız isteniyor.Siz istediğiniz kadar özverili olun bakış açısı belli.Kitabımız bile yok.Benim okulumda ki okulum merkezi bi okul BT Sınıfı yok.

katafalk bunu beğendi.
  19. erkan_006

erkan_006 Üye

Belirttiğiniz şeylere tamamen katılıyorum

20. hastasıyız dede

hastasıyız dede Hiperaktif Üye Hiperaktif

keşke aramızdan bu işi bilen becerikli biri çıksada bütün sendikaları bu işe dahil edebilse.hakkını aramaya çalışmaktan gerçekten bazen bunalıyor insan. bilişim dersi hiçbir idare tarafından önemsenmiyor. dersin itibar kazanmasınıda maddelere ekleyin hocam.

katafalk bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal