Eğitim-Bir-Sen'den Ültimatom!

Kodla Büyü
Ben şahsen eğitim-bir in sönük eylemleriyle bi amaca ulaşacağını pek düşünemiyorum. Ne hükümeti üzeyim ne de gösterilen tepkileri karşılıksız bırakayım der gibi eylem kararı alıyor ama eylemlerin o kadar da ses getirdiğini düşünmüyorum. Misal önceki eylemde ertesi günü gazetelere baktığımda doktorların eylemi ön plandaydı. Ondan sonraki eylem ise sabahın ilk dersi saatinde derse girmeme :) şimdi de öğle arası eylemleri :D yemek dağıtsalar hiç olmazsa bir işe yarar. Eylem yapılacaksa desinler ki gün boyu derse girmeyelim ama bu biraz zor gibi görünüyor. o yüzden kimse kimseyi kandırmasın .

Yazıyı okumadım ama ;
her yan ültimatom olsa ne olacakki? Hükümetin kabul ettği tek öğretmen hakkı, İlksan üyeliğinin gönüllü olması.
İlksan seçimleri geçen ay yapıldığından ve sonuç belli olduğundan dolayı olsa gerek.
Bu bile samimiyeti anlatıyor.Samimi olanlar arasında gardaşlık olur.Ültimatom olmaz.

çok değil yakında belli olur niyetleri.Söylemleri güzel ama herkesinde aklına gelen üye kayıbını önlemek için yapılan bir hareketse çok sürmez işin rengi belli olur.

Başbakan Eğitim bir senin ültimatomundan çok korkmuş ve hemen memurlara %3,5 zam yapın demiş :mrgreen:

Ailenizin kahramanı eğitim sen otursun ozaman masaya o yüzde 110 zam yaptıracakmış :-1:
sendikalar......

Memurlar.nette bir arkadaş çok güzel yazmış...

"Bu sendika hükümetle gelip hükümetle giden tek sendika olarak tarihe geçecektir."

Madem herkes kendinden sorumlu o zaman herkes bireysel bir şekilde davransın hiç bir sendika olmasın. Birlikten kuvvet doğar diye boşuna söylememişler. Ayrıca bizim tavrımız sendikanın ne yaptığına değil nasıl yaptığınadır. Ses getirmek için öğle arası eylemiyle bu iş olmaz. Devlet oranını belirlemiş komik bir rakamla. Buna karşı güçlü bir şekilde sesimizi çıkarmamız gerekiyor. Tavrımız bunadır.
Ayrıca kem söz sahibine aittir.

bizim okulda maaşım bana fazla bile geliyor bitremiyorum diyen öğretmen var !!!
Bu insanlar olduğu sürece bunlar bize müstahak.

Aldığımız maaşın alım gücü düşüyor öğretmenliğin saygınlığı düşüyor hatta bizim bölümün prestiji sürünüyor sonumuz hayrolsun dibe iniyoruz

Memursen 1 mayısta Ankara da alternatif kutlama yaparken
Bakan Faruk Çelik sahnede konuşma yapıyor ki kendisi daha önce zam oranı %2,5 diyen kişi
arkasında alkış tutuyorlardı ağızları kulaklarında .
Şimdi yok efendim ültimatommuş vs vs
çok komik gerçekten

BTFormator' Alıntı:

"Bu sendika hükümetle gelip hükümetle giden tek sendika olarak tarihe geçecektir."
İçimde şüphe ve kuşku yok diyemeyeceğim.Sanki senaryosu önceden yazılmış bir trajedi-komedi karışımı oyunun zorunlu izleyicisi durumundayım.

BTFormator' Alıntı:

Aynen hükümet gittiği anda dibe vurcaklar şimdi bile yavaş yavaş eriyo.

Bu ünlü bir Türk düşünürünün İsraili Suriye tehditi gibi buda önce bağır çağır sonra kahraman ol istediğin şey olmasada olur zaten kahraman oldun.
ben bu istedikleri olmadıktan sonra ne yapacak ona bakarak söylerim senin adam olduğunu sayın sendikacı.İnşallah muvaffak olursun oluruz.

çok merak ediyorum bu çok olumsuz yorum yazan arkadaşlar! eğer üç sendika birleşirse ya da en azından iki sendika birleşip ortak hareket ederse yine istemezuk mü diyeceksiniz. ya da kaçınız bilgisayar öğretmenlerinin protestosuna katıldınız. bence çoğunuz sadece klavye başında ahkam kesen gel deyince kaçan tiplersiniz biraz ağır yazıyorum ama bunlar da gerçekler. ebs konusuna gelince birçok olumlu faaliyeti pasif kaldığı konuların yanında unutulup gitti. şu an birlik zamanı ve mutlaka eylemlere katılım gerekli sendika ayrımı yapmaksızın ve ideolojik düşünmeksizin. dünya görüşünüzü kenara bırakın ve bu taşın altına da eliniz atın. eleştirdiğiniz şeylerle ilgili imtihan olma zamanınız geldi. bakacaz kaçınız eyleme katılıyor, kaçınız katılmıyor, belli olacak. çünkü şu an üç sendikanın tepkileri aynı tepkiler ve ortak hareket etmek dışında bir seçenekleri yok, hepinizi eyleme çağırıyorum ayırt etmeden.

ya insanlarda birazcık utanma da kalmadı.ne sendika yetkililerinde ne de bakanlarda. ya kardeşim benim maaşımdan elime 50 tl bile kalmıyor bunlar hangi çağda nerde yaşıyor offfff offfff

hamuş' Alıntı:
evet bugün burda da eğitim-bir sen. in zamları protesto gösterisi var 12:30 da umarım işe yarar
hocam bu protestoların bir işe yaramadığını önceki protestoları hükümetin umursamamasından anladık. TES iş bırakma teklifi götürdü diğer konfederasyonlara. asıl işe yarayacak olan şey iş bırakma eylemidir zaten. bakalım EBS hükümeti mi yoksa üyelerini mi düşünüyor burada belli olacak.
http://www.bilgisayarbilisim.net/her-telden-f29/tes-is-birakma-eylemi-icin-ebs-ziyareti-t87550.html

EBS'nin dışarda horozlandığına bakmayın baknları devamlı sendikalarına davet eden olarla yeyip için hatta bursada EBS binasının açılışını yapan bülent arınç referenduma sadece ebs evet dediği için sadece o masaya oturmalı öbürleri ne yüzle gelecek diyor ve ekliyor ömer dinçer öğretmen şahsiyet kazandıracak deyince o salondan alkış kopuyor. bu sendika hükümet ile gelir hükümet ile gider ve bıraktığı kötü izlenim hatıralarda kalır ve diğer sendiaklara zarar verir.

the_korsan' Alıntı:
İnsanların zekasıyla uğraşmak size mi kaldı hocam? Herkesin kendi tercihi, yapacak bir şey yok...

Katılıyorum ve ekliyorum, türk Eğitim sen üyesiyim bu çıkışlarını takdir ettim, çünkü kusura bakmayın ama emir kulu gibi bir durumları vardı, herşeye evet dedikleri içinde itici olmaya başlamışlardı, Yermek tamam ama taraf bile olsak Takdir etmekde gerekir, Bu yazıyı yazmakla o kadar eleştirilmesine karşın tebrik edilmesi gereken bir durum, yani tamam hükümete yakın bu zamana kadar ne dediyseler evet, tamam dediler belki bundan sonra yine aynı olacaklar ama en azından tepkisini kalmadıklarını görmek beni sevindirdi,

Bu arada eylem olayına gelirsek okulumdaki EBS'liler katılırsa en önde giderim, Ben fedai değilim kimse kusura bakmasın, 3-5 enayi eylem yapacak geri kalanlar keyif çatacak daha önceki eylemlerde soruşturma geçirmiş biri olarak çok zoruma gitti, birşey değişmedi belki ama insan olmanın hataları vurgulamanın en saf yolu bu şekilde ifade etmektir, bana ifade verdikten sonra gülen, bazı gözlerle enayi diyen EBS'lilere sesleniyorum, ya birlik olalım yada bu meslekte iyice ayrışalım, grev, iş bırakma olmak zorunda değil, bir hafta sonu herkes otobüslerle Türkiyenin her yerinden -yüzbinler- Ankaraya gider daha fazla ses getirir, Zormu değil, Ama sendikalar dimi,???

eğitim birsen eriyip gidecektir......hükümet ya onlarla danışıklı yada eritiyor ebs yiiiiii

eğitim-bir sen'i yermeyelim ama artık üyesi olanlar gidip üye oldukları merkeze hesap sorsunlar niye böyle diye..

Toplu Sözleşmede istenilen rakamlar çıkmazsa Kesk ve Kamu-Sen 23 Mayıs'ta İş Bırakma Eylemi yapacak hani nerede Memur-Sen??? İşte samimiyetleri bu kadar!!! Oturdukları yerden göstermelik ültimatom veriyor sadece... Göstermelik eylemler yapıyor... Üyeleri de bunu yiyor...

Başbakan zam teklifi için "Hesaplar yapıldı, yoksa Yunanistan gibi oluruz" daha hala hakkınızı aramak için neyi bekliyorsunuz sayın Memur-sen üyeleri??? Niye diğer konfederasyonlarla birlikte ortak eyleme katılmıyorsunuz, bunu hiç düşündünüz mü???

BTFormator' Alıntı:
Toplu Sözleşmede istenilen rakamlar çıkmazsa Kesk ve Kamu-Sen 23 Mayıs'ta İş Bırakma Eylemi yapacak hani nerede Memur-Sen??? İşte samimiyetleri bu kadar!!! Oturdukları yerden göstermelik ültimatom veriyor sadece... Göstermelik eylemler yapıyor... Üyeleri de bunu yiyor...

Başbakan zam teklifi için "Hesaplar yapıldı, yoksa Yunanistan gibi oluruz" daha hala hakkınızı aramak için neyi bekliyorsunuz sayın Memur-sen üyeleri??? Niye diğer konfederasyonlarla birlikte ortak eyleme katılmıyorsunuz, bunu hiç düşündünüz mü???
yorum budur....

ebs nin genel başkanı değilmiydi "sendika çıkar işidir,bize çıkarı olmayan gelmesin" sözlerini sarf eden. yesinler ültimatomunun onun :puhaha:

mutluaya' Alıntı:
hocam bizde Eğitim Bir Sen li arkadaşlar var geçen 1 saat derse girmeme eylemine hatta kurdela takmaya bile katılmadı çoğu. hemde kendi sendikalarının tertip ettiği bir eylemdi bu. meydanlara dese nolacak. ben sordum katılacakmısınız diye hayır dediler. öyle çıkıp orda konuşmayla olmuyor. indirsin meydanlara öyle görelim. kendi üyeleri biz yokuz diyor. nasıl sendika bu anlamadımki.

Bende bu işi anlamıyorum. Hükümet bu sendikaya taviz veriyor. Geçenlerde yaptığı eylemde idari olarak hiçbir yazı gelmedi, 1 saat derse girmeyenlerin listesini gönderin diye. Fakat aynı eylemi 1 günlük iş bırakma eylemini diğer sendikalar yaptı. Hemen apar topar milli eğitim müdürlüğünden okula gelmeyenlerin listesi istenildi. Şimdi tam tersi Eğitim bir sen eylem yapıyor Çünkü ilksan seçimlerinde aldıkları malubiyet var, ciddi üye kaybı var ortada. Bunu telafi etmek, Şov yapmak için çıkmış eylem yapıyorlarki biz hükümete karşı koyduk diye söyleyebilsinler. Memura verecekleri zam oranları zaten belli. Fakat bu süreci akılcı kullanarak hem hükümet kanadı, hemde Eğitim bir sen karlı çıkmak istiyor...

Geri