eğitim bir sen de iş bırakıyor

Kodla Büyü
Buzkırıcı' Alıntı:
birakin artik palavralari beceremediniz.
bende bugun okula gittim 2 sa cocuk filmi izledik 2 sa sohbet ettik 2 sa cevre incelemesi yaptik bende derse girmedim.git meb onunde 30gun cadir kur goreyim.is bitmistir meb ve bsbk. son sozlerini soylediler hayirli olsun
arkadaşım boş beleş konuşma neredeyse ilk defa tüm sendikalar birlik oluyor tüm türkiye ayağa kalkmış sen palavra diyorsun. varsın palavra olsa bile ben bu palavrayı yaşamak ve görmek istiyorum. senin mantıkla ebs zaten hükümetle anlaşmış, diğer sendikaların elinden bişi gelmiyor hiç birşey yapmaya gerek yok. ... bırakın bu muhalefet edebiyatınıda bir mum da siz yakın... :idea:

Memursen hariç diyeleri kesin tam gün iş bırakacak. ve illerde yürüyüşler yapılacak basın açıklamları yapılacak ortalık kaynayacak ancak EBS yetkili sendika olarak bu işte başı çekmesi gerekirken diğerlerinin kuyruğuna takılması ilginç. neden şimdiye kadar iş bırkamayı düşünmedilerde son günde bu işe el attılar hatta ne olduğunuda anlmadık tam gün mü? iş bırakılıyor öğle arası mı?

ben MEMUR SEN'İ kınıyorum. diğer sendiklarla eylem yapmayı kendilerine yediremediklerini hatta biz darbecilerle beraber eylem yapmayız yaparsak kendi başımıza yaparız diyen bir sendika kalkıp yarın eylem yapması ayıp yapacaksa perşembe günü yapsaydı ben takdir ederdim. şimdi birilerinin emeğine göz koymak yanlış. hak alındığında bak biz grev yaptıkta aldık demezler mi?
geçen yaptıkları saçma sapan 1 derslik eyleme kaç kişi katıldı. yarınki eylemem memursen olmasada en az yüzbin öğretmen iş bırkacak. bu pastaya kim göz dikmek istemez ki

Bence bu grev çok anlamlı. Toplu sözleşme sonrası ilk hareketler. Hem hükümet için hem sendikalar için hem de biz çalışanlar için bir sınav niteliğindedir.
Nasıl başlarsa öyle gider kanaatindeyim.

ben tesliyim ve eyleme katılacağım. fakat okulumda ki keskliler eyleme katılmıyor. neymiş canım 4+4+4 e eylem yapmamışız iş paraya gelince yapıyormuşuz böylelerine de gıcık oluyorum. (bu arada kocaeli tes olarak biz 17 nisanda içinde 4+4+4 ünde olduğu bikaç madde için sevkli eylem yapmıştık.)

arkadaşlar bu eylem bizim gururumuz için yapılan bir hareket...yarın tüm türkiyede hayat durması için ....

missilver' Alıntı:
ben tesliyim ve eyleme katılacağım. fakat okulumda ki keskliler eyleme katılmıyor. neymiş canım 4+4+4 e eylem yapmamışız iş paraya gelince yapıyormuşuz böylelerine de gıcık oluyorum. (bu arada kocaeli tes olarak biz 17 nisanda içinde 4+4+4 ünde olduğu bikaç madde için sevkli eylem yapmıştık.)
iki olay birbirinden bağımsız 4+4+4 için eylem yapma gereği hissetmemiş bu olay için eylem yapma gereklikiği hissetmiş olabilirsin. iki olayı gereksizce birbirine bağdaştırmaya çalışmışlar. bazı insanların derdi malesef üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. sözleim şahsidir.

eğitim-birsen ramazan ayında açlık grevine girecekmiş arkadaşlar :puhaha: :puhaha: :puhaha:

eğitim bir sen bu işi elinize yüzüne bulaştırdı. sendiklar zaman zaman yetkiyi alır veya kaybedebilir ama eğitim bir sen öyle bir şey kaybetti ki bunu nasıl toparlar bilemem o da ciddiyet. ciddiyetinizi kaybettiğinizde geri dönüşü olmayan hasarlar açarsınız.

- biz grev yapmayız
- biz grev yapsakta birlikte yapmayız.
- yarın grev yapıyoruz.
(yarın herkes grevde)
- alanları dolduracağız
(ne zaman)
-1mayısta
(o gün zaten alanlar dolu)

eylem5.jpg

İşte bu...
Tebrikler eğitim birsen. Bağımsız hareket ederek Sanıyorum Memur sen den de ayrılarak başka bir Memur Konfederasyonuna katılır...
:+1:

tenten' Alıntı:
eylem5.jpg

İşte bu...
Tebrikler eğitim birsen. Bağımsız hareket ederek Sanıyorum Memur sen den de ayrılarak başka bir Memur Konfederasyonuna katılır...
:+1:

artık eğitim birsen için çok geç yakında sendika dağılacak bana göre

Geri