eğitim bir sen de iş bırakıyor

Kodla Büyü
sözbende' Alıntı:
Arkadaşlar iş bırakmada sevk alınmaz.
Memurlar yarın hizmet üretmeyecek .Bizde iş bırakacağız.Tüm öğretmenleri onurlu durmalarını istiyoruz
sendikan varsa ve sendikan seni eyleme çağırıyorsa sevk alınmaz, sendikası olmayanlar sevk alarak grev yapar arkadaşım

Internet' Alıntı:
hocam o mesajda 10.00 ile 13.00 arası yazıyor.

arkadaşlar çamur atmayı bırakalım. önce sevk eylemi dediniz tutmadı şimdi 10-13 arası diyorsunuz. öyle bir şey yok. bana gelen mesajda tüm gün yazıyor...

sadece susarak' Alıntı:
ziyaunal' Alıntı:
olay bitmiş hükümet diyeceğini demiş. hakem heyeti zaten ayarlanmış şike yapacaklar. bu saatten sonra eylem sadece memurların gazını almak için yapılan göstermelik bir iş olur.
eyleme katılmaz konuşursunuz eyleme katılır konuşursunuz sessiz kalır konuşursunuz hükümete rest çeker konuşursunuz. herşeye de muhalefet olunmazki kardeşim. herkesin kendine göre bir fikri var beğenmeyebilirsin gider başka sendika bulursun olur biter.

hop hop ağır ol bakalım. eyleme katılmayın demedim. en başta ben giderim ben sadece zamanlama yanlış diyorum arkadaş hükümete sendikalara sinirlenip benden mi çıkarıyorsun hıncını.

sehzade84' Alıntı:
Internet' Alıntı:
hocam o mesajda 10.00 ile 13.00 arası yazıyor.

arkadaşlar çamur atmayı bırakalım. önce sevk eylemi dediniz tutmadı şimdi 10-13 arası diyorsunuz. öyle bir şey yok. bana gelen mesajda tüm gün yazıyor...
:) ne çamuru hocam. kim neden çamur atsın. biraz komik olmuş.

"ne münasebet efendim. biz 2 saat eylem yapmıyoruz biz tam gün eylem yapıyoruz. çamur atmayın" sanki karşı parti iftira atıyormuş gibi cevap olmuş.

Tüm konfederasyonların bütün sendikaları bu greve katılarak tepkilerini göstereceklerdir. Memursen'in ise sadece Eğitim Birsen'i katılarak gösterecekmiş. Neyse ilk aşamada bu da iyidir diyelim. Ama sakın "helal sendikama" demeyin sadece öğretmenlerden gelen tepkileri biraz indirmek için yapılmış olmasın? Yoksa başbakana mı karşı gelecekler?

Yarın için Türk Eğitim sen ve Eğitim sende iş bırakacakmış ayrıca Eğitim iş de de var diyorlar ancak henüz net birşey göremedim,
Bu arada Önemli bir NOT : Sendikalı olmayanlar katılacaksa bir araştırsın bildiğim kadarıyla sendikasızlara problem çıkabilir...

arkadaşlar eğitim bir sayfasında 10-13 arası basın bildirisi yapılacak diyor iş bırakma eylemi 10-13 arası demiyor, bütün sendikaların basın açıklamaları 10-13 arası zaten.
şimdiden eyleme katılacak arkadaşlara teşekkür ediyorum bir meslektaş olarak.
saygılar...

eşim sendikasz ve okulu tam kadro eylemde. sendika taraftarı olmak zorunda değiliz dilersek bu mücadeleye bireysel katkımızlada destek oluruz

Bana da gelen mesajda "...23 Mayıs günü tam gün hizmet üretmiyor, iş bırakıyoruz" yazıyor.

Ancak il şube başkanıyla telefonda görüşmemde "Sevk almıyacağız ama okula gidip derslere girmeyeceğiz" dedi.

Diğer sendika üyeleri okula hiç gelmeyeceklerini söylüyorlar. Eylemde derse girmeyeceksek okula gelmemiz saçma geldi. Bilgisi olan var mı?

simleso' Alıntı:
Bana da gelen mesajda "...23 Mayıs günü tam gün hizmet üretmiyor, iş bırakıyoruz" yazıyor.

Ancak il şube başkanıyla telefonda görüşmemde "Sevk almıyacağız ama okula gidip derslere girmeyeceğiz" dedi.

Diğer sendika üyeleri okula hiç gelmeyeceklerini söylüyorlar. Eylemde derse girmeyeceksek okula gelmemiz saçma geldi. Bilgisi olan var mı?
hocam o senin şahsi görüşmen biz gelen mesaja göre hareket ederiz. gelen mesajı aynen yazıyorum :
değerli üyemiz ek ödeme hakkımızın verilmesi sebebiyle yarın(23 mayıs) tam gün hizmet üretmiyor iş bırakıyoruz. ankaradad da iş bırakıyor oturma eylemi yapıyoruz.

birakin artik palavralari beceremediniz.
bende bugun okula gittim 2 sa cocuk filmi izledik 2 sa sohbet ettik 2 sa cevre incelemesi yaptik bende derse girmedim.git meb onunde 30gun cadir kur goreyim.is bitmistir meb ve bsbk. son sozlerini soylediler hayirli olsun

Insallah ben yanilirim.bu hareketleri 6 ay once degil de simdi niye goruyoruz.sanki danisikli dovus gibi.4+4 anlastilar bence.belki ogretmene de ek odeme 37,5tl cikar

10.00-13.00 diyen arkadaşlar neye göre dediler anlamadım. ben TES üyesiyim. ev arkadaşım EBS üyesi. ona gelen mesajda tam gün yazıyor eylem için.

Ellere toshiba l-10lari alip allahin cezasi windows yuklu bu makineleri kullanmak istemiyoruz biz de amerikadaki ogretmenler gibi macbook air istiyoruz seklindeki bir eylem apple firmasini harekete gecirir

bu öğretmen milletinden özelliklere de dinozor olanlardan bi b.k olmaz. adam 8 saat dersim kesilir ben gitmem diyor yahu sinir oldum.

Geri