Eğitici Formatörlük

Kodla Büyü

monat

Aktif Üye
Arkadaşlar eğitici formatör olarak görev yapanlar yada konu hakkında bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.

arkadaşım eğitici formatörler koordinatör oluyorlar. MEB ile Okul formatörleri arasında koordine sağlıyorlar. ve MEM işlerini yapıyorlar. Eskişehirde böyle

Sınavı var.Bence zor bir sınav ezbere dayalı.(tabi soruları gördüğüm kadarıyla)Okullarda değil il veya ilçe meb lerde çalışıyorlar.Okul formatör öğretmenlerini kordine ediyorlar.

keyloger' Alıntı:
Sınavı var.Bence zor bir sınav ezbere dayalı.(tabi soruları gördüğüm kadarıyla)Okullarda değil il veya ilçe meb lerde çalışıyorlar.Okul formatör öğretmenlerini kordine ediyorlar.

Ah be hocam keşke sınavla olsa.Ben o sınavda en yukarılardaydım ilimizde.Hele bi arkadaşaım 3 ncü olmuştu.Ama olmuyor işte.Eğitici For. olmak tam torpil işi.İl yada ilçe istediğini görevlendiriyor.Görevlendirdiği kişinin barajı aşması yetiyor.Ki barajı aşmakta çok kolay.Onun için sırf tofpil. 2nci yılım formatörlükte ne gelen var ne giden :)

eğitici formatör arkadaşların da dediği gibi il yada ilçe merkezlerinde koordinasyonu sağlıyor buu arada başınız hizmet içi eğitim seminerlerinden kurtulmuyor en azından burada gördüğüm bu gecen meisdeki değişiklikler ve uyarılar hakkında seminer vardı ona geldi ilden intel eğitim kurslarına geldiler tüm ilçelere belki yerine göre değişyidur bu

Ben eğitici formatörüm. Bursalı arkadaşın dediği gbi torpille filan görev almadım. 17 haziran 2006 da Ankarada bir sınav yapıldı ve bu sınav sonucu Manisada 9. oldum. İl koordinatörü bizi topladı eski 3 kişiyiz yeni 9 kişi alacağız dedi. ve yukardan aşağı görev isteyenlere görev verdiler hatta 13/14 arkadaş bie görev aldı istemeyenler olduğu için. Eğitici formatörlük hani vardır ya bi atasözü dışı seni yakar içi beni. intel eğitimler intel rehberlikleri hizmetiçi kurslar vs vs kaymakam getirir benim bilgisayarı formatla başka resmi kurum gelir bize bi ağ kablosu çek böyle bişi. İş yapmayanlar olabilir onları örnek gösterip mesaj yazmayın. ÇÜNKÜ; adından belli kötüden ÖRNEK olmaz.

ben de bir torpil olayı görmedim sınavına da girdim barajı geçitim. ancak asker öğretmen olduğum dönemde görev verilmek üzere aradılar tabiki asker olduğum için alınamadım. duyduğuma göre şimdilerde eğitici formatörlük için kurslar veriliyormuş o kursu almamız gerekiyormuş bekliyorum.

esas öğrenmek istediğim konu; eğitici formatörlerin görev tanımı. yani kadrolu değiller öğretmenken 6 aylık görevlendirmelerle alınıyorlar sanırım. yapacakları işler yanında kadrolarını merak ediyorum. eğitek kadrosuna geçiyorlar mı acaba? ya da geçme ihtimalleri oluyormu?

bir de bizim burada (konya/kulu) eğitici formatörleri koordinatör olarak almıyorlar zaten koordinatörümüz var. koordinatörlerin yanında görev yapıyor eğitici formatörler. doğru bir uygulama mı bilmiyorum?

Slm,Ağustos 2007 de göreve başlayan ]Eğitici Bilgisayar Formatö[/b]rleri için Ankaradaki kursun tarihini bilen var mı?

Torpil yok ancak il içerisinde puan sıralamaları yaplırken baraj puan konulmalı.Bazı illerde 50 nin altında alan meslektaşlarımıza bile görev verildi. Sadce adı eğitici formatör. Sınav soruları da çok belirleyici değil giren meslektaşlarım bilir.

bu sınavlar ne zaman yapılıyor? nasıl habeerimiz olacak nerden öğrenebilirz?

Okullara yazı geliyor.Yazıları takip etmek lazım.bi de sitelerinde de olabilir.Geçen sene mayıs ayı verilecek kurslar için yazı gelmişti.Eğitici formatör olmak isteyenler kurslara alınıyordu.Haziran gibi de sınavı oluyor sanırım.Bi de üç senelik öğretmen olma şartı var herhalde.İnşallah kaldırılmıştır:)

ben de okulda böle bi yazı görmedim ama şimdi nette araştırdığıma göre,
Sınava Kimler Başvurabilir?
a) Sınav tarihi itibarıyla askerlik hizmeti hariç olmak üzere kıdem yılı en az 3, en fazla 20 yıl olan,
b) Branşına bakılmaksızın 180’lık saat eğitim aldığını gösteren bilgisayar formatör öğretmenlik
belgesi olan,
c) Ataması bilgisayar öğretmeni olarak yapılan (180 saatlik eğitim aldığını gösteren bilgisayar
formatör öğretmenlik belgesine sahip olma şartı aranmaz),
d) En az lisans mezunu olan
öğretmenler, “Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmen Adayı Seçme Sınavı”na başvurabilir.
diye bi bilgi edindim.

asker öğretmen iken eğitici formatörlük

Arkadaşlar asker öğretmen olarak görev yaparken il ya da ilçeye eğitici formatör olarak görevlendirme yapılır mı ? ya da başka bir okula formatör olarak görevlendirme olabilir mi?

Kısacası asker öğretmen illaki atandığı kurumda mı çalışmak zorunda ?

Eğitici formatörlük sınavı kazanıp ağustosta asker öğretmen olarak gidersek işimize yarar mı onu öğrenmek istedim.

Bu durumda çalışan var mı acaba merak ettim ..

Teşekkürler

Re: asker öğretmen iken eğitici formatörlük

halukk' Alıntı:
Arkadaşlar asker öğretmen olarak görev yaparken il ya da ilçeye eğitici formatör olarak görevlendirme yapılır mı ? ya da başka bir okula formatör olarak görevlendirme olabilir mi?

Eğitici formatörlük sınavı kazanıp ağustosta asker öğretmen olarak gidersek işimize yarar mı onu öğrenmek istedim.

Teşekkürler

aynı soruya +1 ????

Re: asker öğretmen iken eğitici formatörlük

volkanselvi' Alıntı:
halukk' Alıntı:

Teşekkürler

aynı soruya +1 ????

asker öğretmen atandıgı kurum dışında bir kuruma görevlendirilemez.

(görevlendirilenler varmı var tabiki. dogrumu yanlış)

siz görevlendirilmek istemezseniz sizi zorla başka kuruma formatörlük egiticilik vs. her ne olursa olsun görevlendiremezler.

açıkcası bakanlığın atadığı kurumlar haricinde milli eğitimdeki torpilleri sayesinde başka yerlerde çalışanlar var esas haksızlk bu ama neyapalım torpil bir şekilde çalışıyor ülkemizde.

yanlız benim söylediklerim eğitici formatörler için yapılan bir uygulama yanlış anlaşılmasın.

Bursa_Formatör' Alıntı:
keyloger' Alıntı:

Ah be hocam keşke sınavla olsa.Ben o sınavda en yukarılardaydım ilimizde.Hele bi arkadaşaım 3 ncü olmuştu.Ama olmuyor işte.Eğitici For. olmak tam torpil işi.İl yada ilçe istediğini görevlendiriyor.Görevlendirdiği kişinin barajı aşması yetiyor.Ki barajı aşmakta çok kolay.Onun için sırf tofpil. 2nci yılım formatörlükte ne gelen var ne giden :)

torpil varsa ve çok istiyosan işi mahkmeye vermeden önce eğitim teknolojileri genel müdürlüğüne haber verseydin direk bulundugun ilin görevlendirmesini iptal ederlerdi onlarda etmese mahkemeye başvur zor bişe değil

açıklama

viper33' Alıntı:
açıkcası bakanlığın atadığı kurumlar haricinde milli eğitimdeki torpilleri sayesinde başka yerlerde çalışanlar var esas haksızlk bu ama neyapalım torpil bir şekilde çalışıyor ülkemizde.

hocam tam anlayamadım biraz daha açık ifade edebilir misin?

Geri