EĞİTİCİ FORMATÖRLÜK HERKESİN BİLGİSİ VARDIR DEMİ?

Kodla Büyü

beyaz24kartal

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Yeni eğitici formatör oldum...
Forumu inceleyince ne yaptım acaba dedim.
Son güncellemelerle vantaj ve dez avantajlar nelerdir?
Denge tazm kesiliyomu
eğitim ödeneği ödeniyomu
nasıl ve ne ücretlerde kurs açılıyo
okul kontrollerinde yolluk alınıyomu
hizmet içi eğitimlere gidince yolluk harc alınıyımu
ne bilem işte bu iş nasıl bir iştir....
Aklım bayaaa karıştıı. değerli bilgilerinizi istiyorum :cry: :?:

beyaz24kartal' Alıntı:
Yeni eğitici formatör oldum...
Forumu inceleyince ne yaptım acaba dedim.
Son güncellemelerle vantaj ve dez avantajlar nelerdir?
Denge tazm kesiliyomu
eğitim ödeneği ödeniyomu
nasıl ve ne ücretlerde kurs açılıyo
okul kontrollerinde yolluk alınıyomu
hizmet içi eğitimlere gidince yolluk harc alınıyımu
ne bilem işte bu iş nasıl bir iştir....
Aklım bayaaa karıştıı. değerli bilgilerinizi istiyorum :cry: :?:

Sorduğunuz soruların cevapları illere göre farklılık gösterebilir. Ben kendi görev yerime göre cevaplayayım.
Denge tazminatı kesilmiyor.
Eğitime Hazırlık Ödeneği ödeniyor.
Hizmetiçi eğitim kursları, İÖP, WTİG, CISCO,,,, kurslarını sertifikaların yeterli ise verebilirsin normal ekders karşılığında.
Okul kontrollerinde yolluk mu, dikkat et çepten yol parasını verme :)
Sözde veriyorlar ama daha almayı beceremedim

Valla hocam moralini bozmak gibi olmasın ama... Allah gani gani yardımcın olsun, sabırlar ihsan eylesin. Son derece gereksiz bir yükün atına giriyorsun (ki girmişsin bile:). Ben inşallah bu sene okulumda öğretmen olacağım, seninle muhtemelen aynı ekdersi (halk eğitim kursu veririm laylaylom) alırım, ben 5'te sahile balık tutmaya giderim sen akşam veri istatistikleri hazırlarsın, sunum hazırlarsın, hizmetiçilere gidip gelip öğretmenlerle kavga döğüş kurs açarsın. Gıcık bir müdüre denk gelirsen kurs ücretlerini alamazsın falan filan uzar gider.. Velhasıl gereksiz tatava!
2 sene yaptım bana yetti 2 ay önce bıraktım sana kolay gele...
***Eski eğitici.

hemenyardim hocam hizmet içi diğer illere gidince harcırah alınıyormu
kalma yeri temin ediliyormu?
Bide bu yerlere ailemle gitsem nasıl bir ortam olur acaba.
hem kurs hem gezi türünden

Bencede ben ilçe koordinatörü olmuşum.:)))
evet ilçede görevlendirildim ama ilçede zaten eğitici formatör olanlar görevlendirilmiyormu?
En azından bizim ilde hep öyle...
diğer ilçelerdekiler hep eğitici form olupta ilçe koordinatörü oldular.
Neyse nasip daha görevlendirmem gelmedi ama bi bakalım olmadı aralık 31 son olur.: :sleep:

hocam hizmet içi eğitimler eğiticilikte herzaman avantajdır.

ve ilçede veya ilde joker durumunua düşüp memur gibi kullanılabilirsin şeflerin veya şube müdürlerinin seni memur gibi görmemesini sağla. senin işin sonuçta hizmet içi eğitm vermek. bunun dışındaki herşey hammalığın kolay gelsin. (eski eğitici)

Öncelikle :) Allah, güç-kuvvet ve sabır versin. Milli eğitim müdürlükleri bünyesinde çalışmak bir kere başlı başına sıkıntı demektir. Bazı arkadaşlarında yazdığı gibi öncelikle kendinizi herhangi bir memur gibi göstermekten sakının. Aksi takdirde kurumun (ve kurum dışının) bilgisayar tamircisi olarak kendinizi bulabilirsiniz. Kurslardan mevcut durum itibariyle ücret almayı unutun (gerçi iller bazında farklıklar olabiliyor). Okul formatörleriyle eşit ücret alacağınızı (maaş + ekders) ama karşılığında çok daha fazla angarya ile karşı karşıya kalacağınızı şimdiden kabullenin. Boşu boşuna okul formatörlerinin amiri gibi kendinizi görmeyin!

Sizin dışınızda görevlendirilmiş başka eğiticiler varsa :) durumunuza şükredin...

Şimdilik bu kadar :p

astro' Alıntı:
Öncelikle :) Allah, güç-kuvvet ve sabır versin. Milli eğitim müdürlükleri bünyesinde çalışmak bir kere başlı başına sıkıntı demektir. Bazı arkadaşlarında yazdığı gibi öncelikle kendinizi herhangi bir memur gibi göstermekten sakının. Aksi takdirde kurumun (ve kurum dışının) bilgisayar tamircisi olarak kendinizi bulabilirsiniz. Kurslardan mevcut durum itibariyle ücret almayı unutun (gerçi iller bazında farklıklar olabiliyor). Okul formatörleriyle eşit ücret alacağınızı (maaş + ekders) ama karşılığında çok daha fazla angarya ile karşı karşıya kalacağınızı şimdiden kabullenin. Boşu boşuna okul formatörlerinin amiri gibi kendinizi görmeyin!

Sizin dışınızda görevlendirilmiş başka eğiticiler varsa :) durumunuza şükredin...

Şimdilik bu kadar :p

Banada teklif ettiler kabul etmedim ancak 2 konuya acıklık getirmek istiyorum.
Ne kadar hizmet içine giderseniz ki çok vaktiniz olacak bu çoğu kişi için ortadan kaybolmak için güzel bi bahanedir. Merkezi faaliyetleri seçerseniz ücretlerini almanız kolay olur. Ailenizi götürmek isterseniz merkezi eğitimin verildiği yerle gorusmeniz gerekir
Ayrıca hizmet içi vermek goreviniz ilden ile farklılık gosterir mi bilmem ama bence alırsınız hatta bana şimdikinden daha çok kurs acabilirsin, istediğin okulda verebilirsin demişlerdi ancak "astro" nun dediği gibi memur gibi göstermeyin kendinizi yoksa o memurlar hademe gibi gösterir sizi bilginize..

Benim de bırakalı çok oldu. Gördüğüm kadarıyla pek bir gelişme olmamış. Şartlar düzelirse tekrar dönmeyi düşünüyorum. Bu arada yeni ebitefo sınavının olup olmayacağı ile ilgili duyumları olan var mı?

Merhaba arkadaşlar.Eğiticilik görevi talep etmediğim halde bana valilik oluru ile eğitici formatörlük görevi verildiğini öğrendim.Geçen yazıyı tebliğ ettiler.Bu durumda nasıl bir savunma yapılabilir?Gitmeme gibi bir durumum olabilimi?talebim olmadan beni zorla eğitici yapabilirlermi?

Görevlendirmelerde gönüllük esastır. Görev istemediğinize dair dilekçe yazı size zorla görev veren sıkıntıya girecektir.

Geri