Eğitici Formatörlerin Norm Durumu?

Kodla Büyü

DotCom

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba ,

Eğitici formatörlük görevi yapan arkadaşlar da 6 şar aylık görevlendirmeyle bu görevlerini yürütüyorlar bildiğim kadarıyla. Bu görevde olan arkadaşlarımızın norm durumları nedir?

Eğitici formatör öğretmenler okula hiç gitmediklerine göre okulda dersleri de yoktur ,haliyle normları da yoktur diye tahmin ediyorum?

Değerli eğiticilerimiz , okulunuzdaki ders saatleriniz ve norm durumlarınız nedir?

Eğitici arkadaşlardan bu mesajı gören yok sanırım.

Eğiticiler hakkında bilgisi olan var mı peki?

Sayın Cemal Hocam ,

Eğiticiler , hiç derse girmeden nasıl normu işgal ediyorlar merak ediyorum. Okul formatörleri gibi 6'şar aylık görevlendiriliyorlar.

Can alıcı soru : onları da bizim gibi norm fazlası yapıp , istekleri dışında tayin ediyorlar mı?

Eğiticilerin sizden farkı yok eğer ders yoksa onlarda norm fazlası durumuna düşüyor.

şimdi baktım da normu işgal ediyorum ama norm fazlası olan ben değilim diğer BT ciler

kadron okulunda kalır.görevlendirme boyunca da korunur.görevlendirme biterse okuluna geri döneresin.norm problemi de olmaz...

mbcevik' Alıntı:
hocam sabahtan beri bu konu tartışılıyor. kesin bir sonuca ulaşamadık. siz neye göre müjdeliyorsunuz?

ebitefolar derse girmesede il/ilçe memler onların okullarındaki normu koruyorlardır. yani bölge normundan birisi ebitefoya ayrılıyordur diye düşünüyorum. hem normu düşse ne olacakki. başka okula tayin edilse bile yine de il/ilçe memde ebitefo olarak görevlendirileceğinden sorun olmaz sanırım.

alfa-turk' Alıntı:
mbcevik' Alıntı:
hocam sabahtan beri bu konu tartışılıyor. kesin bir sonuca ulaşamadık. siz neye göre müjdeliyorsunuz?

ebitefolar derse girmesede il/ilçe memler onların okullarındaki normu koruyorlardır.

hocam normlar kadronun bulunduğu okuldaki ders sayısına göre belirleniyor. O yüzden norm koruma diye birşey söz konusu değil. Ayrıca sivas il koordinatörü arkadaşımız norm fazlası olduğu içinbaşka bir okula ataması çıktı.

Ek dosyaya bakın hakkımızda düşünüleni görün arkadaşlar.

Ekli dosyalar

• Boş Kadro Tahsisi ve Kullanımı.rar
    9.8 KB · Görüntüleme: 127
cemal hocam il memlerin mail grubundan gelen bir yorum. Başka bir kaç yerden daha duydum böyle bir taslağı görünce paylaşma gereği duydum. Pek çok sıkıntı verebilecek bir durum gibi duruyor. Kesin birşey değil ama tedbir almak ve sendikaları bilgilendirmek gerekiyor bu durumda yine.

Hocam sana zahmet yönetmeliğin eski haline bir bulsana. Ben sanki eskiden de böyleydi diye hatırlıyorum :) Aslında okullar için iyi olacak arge eğitici fialn derken boş yere norm işgal ediyorlar. Ben bıraktım ya sallayayım :)

Cemal hocam nette araştırdım.

"Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul ve Kurumların Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazetenin 22.02.2011 tarih ve 27854 sayılı sayısında yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. " yazıyor. İşte yönetmelik http://www.memurlar.net/haber/189342/

7- Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilen öğretmenlerden yönetici olanların norm kadroları Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilen öğretmenlerin, görevlendirilmelerinden önce atanmalarında kullanılmayacak.

Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul Ve Kurumların Yönetici Ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmeliğin “Boş kadro tahsisi ve kullanımı” başlıklı 21. maddesinin 2. fıkrasının (d) ve (e) bentleri değiştirilmiştir.

Eski Hali;

“d) 15/11/1971 tarihli ve 7/3479 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı çerçevesinde yurt dışında görevlendirilecek öğretmenlerin görevlendirilmeden önce atanmalarında,”

“e) Çeşitli kanun ve kararnamelerde yer alan hükümler uyarınca, öğretmenlerin diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görevlendirilmelerinden önce atanmalarında,”

Yeni Hali;

“d) 5/6/2003 tarihli ve 2003/5753 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı çerçevesinde yurt dışında görevlendirilecek öğretmenlerin görevlendirilmeden önce atanmalarında,

e) Çeşitli kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde yer alan hükümler uyarınca diğer kamu kurum ve kuruluşlarında geçici olarak görevlendirilenler ile yöneticilik görevi verilenler hariç olmak üzere Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilen öğretmenlerin, görevlendirilmelerinden önce atanmalarında,”

Yorum; Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilen öğretmenlerden yönetici olanların norm kadroları Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilen öğretmenlerin, görevlendirilmelerinden önce atanmalarında kullanılmayacak.

aynı formatör normu olmadığı gibi onlarında normu yok hepsi görevlendirme ile çalışıor

Geri